Dziś kłótnia o Most Krasińskiego | | targowek.info

Dziś kłótnia o Most Krasińskiego

Wszyscy jesteśmy zaproszeni na spotkanie w sprawie mostu Krasińskiego. Warto przyjść, bo na pewno pojawią się na nim przeciwnicy inwestycji.

 

Dziś (środa) o godz. 18 w ratuszu odbędzie się specjalne posiedzenie komisji Inwestycji  Infrastruktury poświęcone budowie trasy i mostu Krasińskiego. Spotkania radnych  z zasady są otwarte dla wszystkich mieszkańców, ale tym razem ratusz spodziewa się większej liczny gości niż normalnie.

Urząd Miasta niedawno wrócił do porzuconych planów budowy mostu i trasy. Zarezerwowane zostało 700 mln zł. na budowę pierwszego odcinka: od Jagiellońskiego do Krasińskiego. Na II etap (dokumentacja oraz wykup gruntów na odcinku od ul. Jagiellońskiej do ul. Matki Teresy z Kalkuty) na razie jest tylko 30 mln zł.

Inwestycja od razu wzbudziła protesty tzw. aktywistów z Żoliborza i Pragi. Dlatego w spotkaniu udział wezmą przedstawiciele władz m.st. Warszawy, Zarządy Dzielnic: Targówek, Żoliborza, Pragi Północ. Obecni będą radni, stowarzyszenia mieszkańców, ZDM, Biuro Rozwoju,  Biuro Drogownictwa,  Biuro Architektury m.st. Warszawy oraz ZMID.

A więc będzie kogo zapytać o nowy most i trasę na Bródno. Spotkanie odbędzie się o godz. 18 w ratuszu przy Kondratowicza.

PRZECZYTAJ TEŻ:

24 komentarzy na temat “Dziś kłótnia o Most Krasińskiego

 • 7 października 2015 o godz. 09:05

  Ten most jest bardzo potrzebny! A ci z Żoliborza i Pragi niech się na wieś przeprowadzą jak im ciężko żyć w mieście!

 • 7 października 2015 o godz. 09:13

  Jak to jest? Przed budową spalarni śmieci na Targówku było wiele protestów, było referendum, pewnie jakieś organizacje protestowały i nikt nie brał tych głosów pod uwagę. Spalarnię wybudowano. A tu, w przypadku inwestycji potrzebnej mieszkańcom Targówka, byle pieniacz może ją zablokować?

 • 7 października 2015 o godz. 09:26

  Do Marcin Gałązka – trzeba było uważać gdzie się buduje lub kupuje dom a nie infantylne aforyzmy pisać.

 • 7 października 2015 o godz. 09:29

  sorry bloki pobudowano w PRLu człowieku z wiejskim wykształceniem.:)

 • 7 października 2015 o godz. 09:35

  Most i Nowotrocka – jestem na tak !

 • 7 października 2015 o godz. 09:35

  Do Marcin Gałązka. Nie odpowiem niemądremu wedle niemądrosci jego aby do niego nie być podobnym.

 • 7 października 2015 o godz. 09:49

  To ja trochę potrolluje :) Po co ten most przecież można zawsze jechać św. Wincentym, przez Żabę i już prawie Śródmieście ;)

 • 7 października 2015 o godz. 09:59

  Dobrze cieszy mnie Pana wiedza jak wyklepać klepisko czy coś tam innego ale co to ma da ulica Nowotrocka Panie Doktorze rehabilitowany?? odpowiem by się Pan nie męczył nic, dojdzie do Św.Wincentego tylko po co?? bo na Trockiej korków nie ma, a może Jurskiego jest zakorkowana? tak swoją drogą jeśli ma powstać to niech przez dalsze zacisze idzie nie przy Zamiejskiej i Askenazego i każdy będzie zadowolony.:)

 • 7 października 2015 o godz. 10:16

  chętnie dorzucił bym screenshota z natężeniem ruchu z map google tak przykładowo, ale brak owej mozliwości tutaj.;)

 • 7 października 2015 o godz. 10:27

  Jeśli nie chcą nam wybudować mostu to niech wybudują Nowotrocką i zmodernizują św. Wincentego. Coś za coś!

 • 7 października 2015 o godz. 10:57

  wyszło czyste chamstwo i prostactwo z SGGW i się mondruje taki cham a nie odpowie na pytanie… Na wieś słoju!

 • 7 października 2015 o godz. 09:05

  Most jestem na tak ! Nowotrocka na NIE. MIKI wybuduj pod swoim domem Nowotrocką.;)

 • 7 października 2015 o godz. 11:38

  Most powinien zostać wybudowany. Miasto się rozwija, przybywa mieszkańców i samochodów, więc bez inwestycji w infrastrukturę ani rusz. Mieszkańcy Żoliborza skoro chcą mieć ciszę i spokój niech się przeprowadzą poza granice administracyjne Warszawy.

 • 7 października 2015 o godz. 14:00

  Jesli ktos chce sobie jezdzic samochodem powinnien przeprowadzic sie na wies. miasto nie sa do jezdzenia po nich samochodami. dlaczego miasto ma budowac most za grube pieniadze dla grupy hobbystow?

  zreszta o czym mowimy skoro miasta nie stac na to zeby na brodnie byla linia kursujaca do metra a istniejace sie ogranicza to skad sie wezmie pieniadze ma most?

 • 7 października 2015 o godz. 15:51

  @TG: Lepiej zbudujmy kładkę rowerową za 700 mln zł. Wtedy nie będzie dla grupy hobbystów :)

 • 7 października 2015 o godz. 16:30

  do Marcin Gałązka _Nowotrocka akurat będzie pod moim blokiem, kupując w nim mieszkanie znaliśmy plan zagospodarowania. I nadal jestem na tak, byle tylko została wybudowana zgodnie z pierwotnymi projektami, co do materiałów użytych do budowy oraz całej towarzyszącej tej drodze infrastrukturze. Rozumiem, że jesteś na tak w sprawie mostu, bo nie będzie on już pd Twoim blokiem.

 • 7 października 2015 o godz. 17:37

  Marcin Gałązka Kultur….wa czysto i prosto z Targówka :P

 • 7 października 2015 o godz. 19:07

  MOst jest bardzo potrzebny. Umożliwi wyjazd z bródna i Zacisza do metra plac wilsona. A jakby jeszcze tramwaj puścili to i białołęka by odetchnęła bo dostałaby szybkie połączenie do stacji metra plac wilsona i nie potrzebna by było metro na bródno którego koszt jest dużo większy niż tego mostu. Dziwne ze przez tyle lat jeszcze nie powstał. Ktoś skutecznie blokuje tą inwestycję.

 • 8 października 2015 o godz. 09:05

  Targówek i Żoliborz – to rozumiem. Ale co tam robi Praga Południe? Może chodzi o Pragę („Pragie”…) Północ?

 • 8 października 2015 o godz. 11:10

  Bijecie piane a budowa mostu i tak nic nie zmieni, ponieważ jego trasa skończy się na Jagiellońskiej, zapytacie czemu? Ano temu, że działka przez którą miało iść przedłużenie mostu do ul. Matki Teresy została sprzedana i z tego co się orientuję niedługo stanie na niej piękne nowe osiedle.
  Więc most tak de facto jest dla Pragi a nie Bródna czy Targówka… Żyjemy w tak popieprzonym kraju, że powiedzenie „sto lat za murzynami” zaczyna powoli obrażać murzynów…

 • 8 października 2015 o godz. 15:09

  I co było na tym spotkaniu? Jakieś konkrety były ?

  Jeżeli w planach jest że ma być budowa mostu to działka pod tą inwestycję jest zarezerwowana i nikt nie da pozwolenia na budowę bloków w tym miejscu.

 • 8 października 2015 o godz. 16:32

  jak wykup gruntów pod te inwestycję będzie w takim samym tempie jak wykup gruntów pod Nowotrocką to nawet nasze prawnuki nie doczekają. To niesamowite, ale zawód radnego to jedyny zawód w którym wynagrodzenie jest całkowicie niezależne od wyników pracy ….

 • 9 października 2015 o godz. 21:42

  most tak. ale tramwajowo-pieszo-rowerowy. reszta ma TT, nówka sztuka.

 • 12 października 2015 o godz. 19:03

  Most tramwajowo-autobusowo-pieszo-rowerowy (dla wszystkich), z mozliwoscia przejechania autem osobowym przy wniesieniu oplaty okolo 5-10 zl. Platne mosty dla ruchu aut osobowych to nic nowego. Powinno to rozwiazanie byc stosowane rowniez w Warszawie i to na kilku mostach. Po kieszeni tych ktorych stac na luksus jakim jest samochod osobowy w kilkumilionowym miescie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.