Jak na Targówku będzie wyglądał budżet partycypacyjny 2017?

0
Share

Urzędnicy sięgają w przyszłość. Jeszcze nie zrealizowano wszystkich projektów przegłosowanych w zeszłym roku, wybrane w tym roku pomysły czekają na realizację za rok, a już trwają prace nad budżetem partycypacyjnym AD 2017.


W nowej edycji budżetu obywatelskiego (głosowanie odbędzie się w lecie 2016 roku, realizacja w 2017 r.) do dyspozycji mieszkańców Targówka będzie łącznie kwota 3 126 600 zł, czyli ponad 300 tysięcy zł więcej niż w tym roku.

Podczas spotkania zespołu ds. budżetu partycypacyjnego ustalono jednak, że tym razem nasza dzielnica zostanie podzielona nie na 4, ale na 5 obszarów – dotychczasowy wielki obszar Bródna został podzielony na dwa.

Okręgi będą takie: Bródno, Bródno Podgrodzie, Targówek Mieszkaniowy, Targówek Fabryczny i Zacisze. Jednak jeden obszar więcej oznacza, że mimo ogólnie wyższej kwoty do podziału, na poszczególne rejony dzielnicy (poza Bródnem) przypadnie mniej pieniędzy – po 625 320 zł, zamiast 715 000 jak ostatnio. Jak podkreślają urzędnicy, mieszkańcy Bródna Podgrodzia „zostali wyróżnieni za dużą aktywność i zaangażowanie przy składaniu oraz głosowaniu na projekty”.

Na jeden projekt został ustalony limit w wysokości 400 000 zł, natomiast zespół ds. budżetu nie zaakceptował pozostawienia środków budżetowych na tzw. projekty ogólnodzielnicowe. Te wszystkie ustalenia ostatecznie musi zatwierdzić zarząd dzielnicy (ma na to czas do końca października), ale możemy przypuszczać, że właśnie tak się stanie.

Zgodnie z aktualnym harmonogramem budżetu obywatelskiego, nowe projekty będzie można składać od 16 listopada 2015 do 15 stycznia 2016 r.

 

zdjęcie na górze: Facebook/Budżet partycypacyjny w Warszawie

0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx