Nowa pętla 512 coraz bliżej | | targowek.info

Nowa pętla 512 coraz bliżej

Już widać, jak będzie wyglądała nowa pętla autobusowa w dzielnicy. Wkrótce będzie się na niej zatrzymywał autobus 512.

 

Nowa pętla dla autobusu 512 była wyczekiwana na Zaciszu od końca 2012 roku. Przypomijmy, że prawie 3 lata temu prywatny właściciel działki przy ul. Blokowej, na której działała stara nawrotka, niemal z dnia na dzień wyrzucił ZTM. Miejscy transportowcy awaryjnie skierowali „bezdomny” autobus po jednokierunkowej pętli dookoła Zacisza, aż przez Bródno. I, jak to z prowizorkami bywa, taka sytuacja trwa do dziś.

Budowę pętli przy ulicy Gilarskiej, na skraju pola PGR, Zarząd Transportu Miejskiego nieoficjalnie zapowiedział już na początku 2014 roku – a w zasadzie nie tyle zapowiedział, co na mapkach przedstawiających zmiany w komunikacji po otwarciu II linii metra po prostu namalował start 512 już z ul. Gilarskiej.

Z nowej pętli jednak długo nic nie wychodziło. Wiosną 2015 r. pisaliśmy, że budowa nawrotki kosztuje 700 tys. zł i ZTM zastanawia się, czy da się to zrobić taniej. Najwyraźniej dało się i pod koniec września budowa wreszcie ruszyła.

 

Rozpoczęła się budowa nowej pętli autobusowej przy Gilarskiej.

Posted by Targówek Info on 21 września 2015

 

 

Dziś widać już wyraźnie, jak nawrotka będzie wyglądała.

Przede wszystkim: będzie „jednokierunkowa” – wjechać w nią będą mogły tylko autobusy jadące od strony Zacisza i po zawrotce będą mogły wyjechać też tylko w stronę Zacisza (do ul. Rolanda). Budowana nowa jezdnia jest wąska – raczej są małe szanse, żeby na pętli zatrzymywały się autobusy jeszcze innych linii niż 512.

 

 

Wielkim minusem nowej zawrotki jest to, że… znajduje się daleko od wszystkiego. W bezpośrednim sąsiedztwie ma tylko pole, nieużytki i stadninę koni, najbliższe bloki Bródna położone są w odległości kilkaset metrów, a samo Zacisze – jeszcze dalej. Oczywiście to się zmieni, gdy pole PGR zostanie zabudowane, lecz to jeszcze wciąż kwestia co najmniej paru lat.

ZTM nie ujawnia jeszcze daty otwarcia nowej pętli i zmiany trasy 512, ale patrząc na szybki postep prac możemy być pewni, że będzie to jeszcze w tym roku.

Ciekawostką będzie sama nazwa krańca – prawdopodobnie utrzymana zostanie tradycyjna dla 512-tki nazwa „Zacisze”, choć de facto nowa pętla znajduje się już poza tym osiedlem, na pograniczu Bródna i Targówka.

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

18 komentarzy na temat “Nowa pętla 512 coraz bliżej

 • 5 października 2015 o godz. 10:11

  Po co ktoś buduje pętlę dla takiej krótkie linii jak 512 ???
  Może ktoś się ocknie i wydłuży tę linię tak jak kiedyś do dw. centralnego ew. choć do pl. bankowego.

 • 5 października 2015 o godz. 10:48

  Zuza ma rację. Argumentem za skróceniem trasy 512 były oszczędności. To tak oszczędzili, że muszą zbudować od nowa cała pętlę.
  Chyba że od początku chodziło o to, żeby zmusić ludzi do przesiadki do metra. To im się udało. Szkoda że wydłużył się czas dojazdu do centrum.

 • 5 października 2015 o godz. 13:15

  Dokładnie o to chodziło, żeby bydło jeździło metrem. Obywatele drugiej kategorii pod ziemię, a trasa W-Z to prywatna droga tylko dla urzędników ratusza i cierpoterrorystów. To tak, żeby czasem z targówka ludzie nie jeździli do mordoru i nie odbierali miejsc pracy „lepszej” części Warszawy. Hanka ma to wszystko dobrze przemyślane.

 • 5 października 2015 o godz. 15:28

  a co z ludzmi wsiadajacymi na wincentego ?
  to kolejne skrocenie trasy! z tej petli nikt nie ma korzysci

 • 5 października 2015 o godz. 16:58

  Nareszcie! Wreszcie nasz ZACISZAŃSKI autobus będzie jeździł normalnie. A od Wincentego do pętli są dwa kroki, po co trollować, poza tym jeździ 120.

 • 5 października 2015 o godz. 17:12

  trudno o glupszą i bardziej szkodliwą decyzję. mamy najgorszych radnych w mieście. w ciągu pól roku trzykrotnie skrócono trasę 512 ! teraz należałoby ograniczyć kursy 512 i przerzucić autobusy na dodatkowe kursy 527 albo E7 powinno się zatrzymywać na Wincentego.

 • 5 października 2015 o godz. 20:59

  Wstydzic sie powinno nie tylko ztm, ale takze radni targowka. Moze radni by sie dowiedzieli co sie stalo z autobusami, ktore zostaly uzyskane ze skrocenia trasy 512. dzieki petli trasa bedzie mniej o polowe krotsza niz byla jeszcze w marcu. juz teraz malo kto tym jezdzi w porownaniu z 527 czy 190 teraz 512 bedzie wozic glownie powetrze.

 • 5 października 2015 o godz. 22:13

  Teraz, skoro trasa będzie tak krótka, to do obsługi wyślą krótkie autobusy (nieprzegubowe) a za 2 lata zlikwidują całkowicie, bo po co taka linia…

  A to ze E7 nie zatrzumuje się nawet na Młodzieńczej przy McDonaldzie to jest skandal.
  Ludzie jadący z Marek masowo przesiadają się tam do przyspieszonego 527 robiąc niewiarygodny ścisk, albo tłoczą się do Wileńśkiego w 190, które jest już tak wypchane że nie zabiera po drodze nowych pasażerów.

  A taki jeden przystanek naprawdę nie wpłynąłby na czas przejazdu E7 zwanego autobusem-porywaczem.

  Kiedy wreszcie ZTM przestanie bronić swojej decyzji z uporem maniaka?????!!!!

  Czy Radni Targówka z PO mogliby wpłynąć w jakiś sposób na swoich kumpli z ZTM??

 • 6 października 2015 o godz. 10:52

  Myślę,że podjęta w wyniku idących wyborów decyzja HGW o budowie na terenie pola PGR przedszkola, budowa nowego osiedla oraz kolejna sprzedaż części PGR developerowi, wymusiła decyzję wybudowania pętli. Gdyby nie te następujące po sobie zdarzenia, motywujące działanie naszych władz, do tej pory nie byłoby pętli. Nadchodzące wybory czynią cuda!!

 • 7 października 2015 o godz. 20:47

  E-7 do kasacji, zasilić 527 i 500, po co to coś wozi po 20 osób, a czas przejazdu taki sam jak 527…

 • 9 października 2015 o godz. 15:05

  Szybciej nazwą te pętlę od nazwy nowo budowanych osiedli na polu PGR.
  Na Nazwę „PGR Bródno ” na pewno nie zgodzi się developer budujący „apartamenta” .
  Znowu na siłę przyklei się coś do Zacisza , z racji tego,że to taki marketingowo „ekskluzywny” rejon. Będzie można pięknie bajerować potencjalnych nabywców.

 • 15 października 2015 o godz. 16:18

  E7 powinien się zatrzymywać pod ratuszem, a 512 na św.wincentego
  i tyle

 • 16 października 2015 o godz. 18:06

  @k
  nie bedzie ani E7 ani 512.
  jak to mawial klasyk nie bedzie niczego.

 • 26 października 2015 o godz. 20:25

  jak rozumiem PIS powstrzyma budowe petli oraz przedluzy trase do szczesliwic a takze zwiekszy czestosliwosc kursowania -tak sobie wyobrazam sobie naprawianie Polski

 • 14 listopada 2015 o godz. 18:05

  Naiwny- czyli przez „Polskę w budowie” Kopaczowej i Tuska rozumiałeś jej rozkradanie i zadłużanie.

 • 16 listopada 2015 o godz. 20:58

  I co z tą pętlą. Nikt tam nic nie robi. Czy ma się to już tak zostać jak jest?

 • 17 listopada 2015 o godz. 08:39

  oby nie zrobili tej pętli. To sprawą powinnien się zająć NIK. Wydać kasę tylko po to żeby skrócić trasę linii. Co za idiota podjął taką decyzję?

 • 29 listopada 2015 o godz. 13:47

  Szanowna redakcjo targówek to …. macie jakies wieści, co dalej z petlą ? Dlaczego roboty stanęły ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.