Totalny paraliż Bródna

23
Share

Tak źle jeszcze nie było. A najgorsze, że nie ma konkretnego powodu megakorka. Po prostu rano nie dało się wyjechać z dzielnicy!

 

Wystarczyło trochę deszczu, jedna kolizja na moście Grota, no i remont torów tramwajowych i całe Bródno dosłownie stanęło. Wyjazd rano na drugą stronę Wisły zajmował przynajmniej godzinę. Policja podaje, że na barierki wpadł tam jeden samochód, ale to nie powinno aż tak spowolnić ruchu. Prawdopodobnie główną przyczyną jest deszcz.

Utknęli nie tylko kierowcy, ale też autobusy. Na św. Wincentego jeszcze po godz. 10 korek ciągnął się już na wysokości cmentarza.

Mieszkańcy Brodna są wściekli. Na naszej stronie jako pierwszy wyraził to czytelnik Tadek:

Jeśli ktoś ma jeszcze wątpliwości po co metro na Bródno, to trzeba było przeżyć poranny armagedon tj. 13 października , kiedy drobna stłuczka na Grota i trasa z Bazyliańskiej na Żerań zajmowała 1h 15 minut!!!!! Skandal, chyba jeszcze obowiązuje hasło “Polska w budowie”

Mieszkańcy skarżą się też na Facebooku:

Uwięzieni na Brodnie!!! Jedyny środek transportu dla mieszkańców – autobus Z-3 pokonuje odległość od Lidla na Budowlanej do Namysłowskiej, gdzie istnieje najbliższa możliwość przesiadki do tramwaju w 60 minut. Czy naprawdę nie ma innej możliwości? Czy remonty torowiska muszą być wykonywane wtedy, kiedy temperatura powietrza waha się od 0 do 10 stopni? Czy władze dzielnicy naprawdę nie potrafią załatwić mieszkańcom godnego dojazdu do pracy, szkoły? – napisała Kate i podała, że z Rembielińskiej na Żoliborz jechała dwie godziny. Dodajmy, że gdyby zbudowano most Krasińśkiego z drożnym buspasem przejechałaby w jakieś 10 minut…

Anna dodaje:

2 godziny zajął mi dziś dojazd do pracy z Rembielińskiej na Krakowskie Przedmieście. Czy Z4 dziś kursuje? czekałam ponad 30 min i się nie doczekałam, za to przejażdżka Z3-bezcenne.

Z kolei Ewa wybrała wariant desperacki:

Z Bródna szłam na piechotę do Namysłowskiej, to był najlepszy wybór, po drodze minęłam pięć autobusów linii Z-3. Poranny koszmar.

Piotrek dodaje:

Około godziny z pętli Bródno-Podgordzie do stacji (M) Dw. Gdański – tragedia masakra – wtorek trzynastego.

 

Odrowąża stała, Wincentego stała, Radzymińska stała. Trasa Toruńska cały czas stoi makabrycznie :/// Jak wam się jechało dziś rano do centrum?

Posted by Targówek Info on 13 października 2015

 

Remont torów tramwajowych teoretycznie ma się skończyć 23 października. Metro, które znacząco poprawi transport pasażerski na Bródnie, dojedzie tu w okolicach 2022 roku. Most Krasińskiego, który może wreszcie udrożnić ruch kołowy w naszej części Warszawy, będzie… tiaaa…

 

zdjęcie na górze: ścisk w autobusie zastępczym Z-3 na Bródnie /fot. targowek.info

23
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx