(Już się nie dziwimy) Remont torów jeszcze bardziej przedłużony!

10
Share

Tak naprawdę mogliśmy się tego spodziewać od początku. W tym mieście zrobienie czegoś w zapowiadanym terminie graniczy z cudem. A na Bródnie cudów nie ma.

 

Jeśli już nie pamiętacie, według pierwszych – i bardzo długo podtrzymywanych przez urzędników – zapowiedzi, niezwykle uciążliwy dla blisko stu tysięcy ludzi remont torów tramwajowych na Pradze i Bródnie miał trwać do 24 października, a na Żeraniu do 15 listopada.

Lecz warszawscy tramwajarze bardzo długo trzymali w tajemnicy, że sobie z nas wszystkich żartują. Po chwilowym (jak się potem okazało) przywróceniu ruchu na czas Wszystkich Świętych, na początku listopada znów tramwaje zniknęły z Bródna. Teraz po Odrowąża i Rembielińskiej kursuje tylko jedna linia tramwajowa-poczwarka, kończąca trasę przy skrzyżowaniu z Kondratowicza.

Dwa tygodnie temu uzyskaliśmy od tramwajarzy nowy termin zakończenia remontu – koniec listopada. Dobrze się domyślacie: ten termin także jest już nieaktualny.

Wczoraj niestrudzeni w dawaniu obietnic i nieskalani dawaniem rzeczowych wyjaśnień urzędnicy poinformowali, że wlekący się od końca sierpnia remont torów będzie trwał co najmniej do 6 grudnia 2015 roku!

W naszej dzielnicy do 6 grudnia nic więc się nie zmieni: linia tramwajowa 1 będzie jeździła po trasie objazdowej: Banacha – Kondratowicza, linie 3 i 4 będą dalej zawieszone, zaś 25 i 41 będą kończyć trasy już na Rondzie Żaba.

Jeśli chodzi o autobusy, linia zastępcza Z-3 dalej będzie kursowała między Żeraniem a Dworcem Wileńskim (przez Rembielińską i Odrowąża, mała korekta trasy nastąpi tylko na Białołęce), Z-4 bez zmian między Suwalską a Dworcem Wileńskim (przez Trocką i Radzymińską), zaś 356 pozostanie na trasie wydłużonej z Witebskiej na Bródno-Podgrodzie.

Jednak nie dajemy głowy, że na mikołajkowy prezent 6 grudnia ten cały bałagan się skończy i wszystkie tramwaje wrócą na stałe na Bródno.

Jak aktualnie informuje ZTM, ta data oznacza zakończenie „kolejnego etapu modernizacji trasy tramwajowej”. Zauważcie: kolejnego – a nie ostatniego.

 

zdjęcie na górze: dwukierunkowe tramwaje linii 1 na „zawrotce” przy ul. Kondratowicza / fot. targowek.info

10
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx