(Już się nie dziwimy) Remont torów jeszcze bardziej przedłużony! | | targowek.info

(Już się nie dziwimy) Remont torów jeszcze bardziej przedłużony!

Tak naprawdę mogliśmy się tego spodziewać od początku. W tym mieście zrobienie czegoś w zapowiadanym terminie graniczy z cudem. A na Bródnie cudów nie ma.

 

Jeśli już nie pamiętacie, według pierwszych – i bardzo długo podtrzymywanych przez urzędników – zapowiedzi, niezwykle uciążliwy dla blisko stu tysięcy ludzi remont torów tramwajowych na Pradze i Bródnie miał trwać do 24 października, a na Żeraniu do 15 listopada.

Lecz warszawscy tramwajarze bardzo długo trzymali w tajemnicy, że sobie z nas wszystkich żartują. Po chwilowym (jak się potem okazało) przywróceniu ruchu na czas Wszystkich Świętych, na początku listopada znów tramwaje zniknęły z Bródna. Teraz po Odrowąża i Rembielińskiej kursuje tylko jedna linia tramwajowa-poczwarka, kończąca trasę przy skrzyżowaniu z Kondratowicza.

Dwa tygodnie temu uzyskaliśmy od tramwajarzy nowy termin zakończenia remontu – koniec listopada. Dobrze się domyślacie: ten termin także jest już nieaktualny.

Wczoraj niestrudzeni w dawaniu obietnic i nieskalani dawaniem rzeczowych wyjaśnień urzędnicy poinformowali, że wlekący się od końca sierpnia remont torów będzie trwał co najmniej do 6 grudnia 2015 roku!

W naszej dzielnicy do 6 grudnia nic więc się nie zmieni: linia tramwajowa 1 będzie jeździła po trasie objazdowej: Banacha – Kondratowicza, linie 3 i 4 będą dalej zawieszone, zaś 25 i 41 będą kończyć trasy już na Rondzie Żaba.

Jeśli chodzi o autobusy, linia zastępcza Z-3 dalej będzie kursowała między Żeraniem a Dworcem Wileńskim (przez Rembielińską i Odrowąża, mała korekta trasy nastąpi tylko na Białołęce), Z-4 bez zmian między Suwalską a Dworcem Wileńskim (przez Trocką i Radzymińską), zaś 356 pozostanie na trasie wydłużonej z Witebskiej na Bródno-Podgrodzie.

Jednak nie dajemy głowy, że na mikołajkowy prezent 6 grudnia ten cały bałagan się skończy i wszystkie tramwaje wrócą na stałe na Bródno.

Jak aktualnie informuje ZTM, ta data oznacza zakończenie „kolejnego etapu modernizacji trasy tramwajowej”. Zauważcie: kolejnego – a nie ostatniego.

 

zdjęcie na górze: dwukierunkowe tramwaje linii 1 na „zawrotce” przy ul. Kondratowicza / fot. targowek.info

PRZECZYTAJ TEŻ:

10 komentarzy na temat “(Już się nie dziwimy) Remont torów jeszcze bardziej przedłużony!

 • 21 listopada 2015 o godz. 14:09

  Od tygodnia nic się nie dzieje na remontowanym odcinku, żadnego robotnika ani maszyny. Jeden wielki bałagan. Wygląda, jakby wykonawca opuścił teren remontu. Pozostał wielki bałagan i biorąc pod uwagę całą organizację tego przedsięwzięcia, aż dziwne, że nie doszło jeszcze do jakiejś tragedii.

 • 21 listopada 2015 o godz. 23:17

  Nie było mnie tam ostatnio, więc się spytam… Czy cos zrobili z tymi super uroczymi przystankami dla linii Z na Kondratowicza? Przed 24 października dostanie się na przystanek wymagało przejścia około 20 metrów czynną ulicą co zbyt fortunne nie było… Sam raz idąc tam omal nie zostałem puknięty w plecy, bo samochód szeroki i na nic się zdało że szedłem możliwie najbardziej "przytulony krawężnika"

  Poza tym, powiecie że jestem naczelnym narzekaczem. Ale ten remont to klęska. Lecę po kolei.
  1) Rozpoczęcie tego remontu 30 sierpnia (gdyby to się stało 30 czerwca terminem końca "kolejnego etapu" byłby 6 października.
  2) Skoro mogli puścić na całej trasie tramwaje na 1 listopada (jedyny pozytyw) po niewyremontowanym torowisku, to znaczy że chyba w tak tragicznym stanie te tory się nie znajdowały by niemożliwym było poczekanie do następnych wakacji.
  3)Pomijam już takie rzeczy jak korki oraz to że parę razy jadąc do szkoły na 8.55(na Bielany, przy Młocinach) musiałem wychodzić 7.00 a i tak na miejscu byłem 25 minut po dzwonku
  4)Prawdziwe creme de la creme przystanek Julianowska. W tym miejscu chcę pozdrowić wszystkie starsze/chore Panie i Panów które spod bazarku muszą na piechtę iść do Lidla, bądź te które muszą wysiąść przy Lidlu żeby dojść do swoich mieszkań lub też do przychodni na wysokości bazarku. Owszem mi 300 metrów spaceru nic nie zrobi, tym osobom już może.
  5) Przystanki zagrażające życiu (patrz moje pytanie przed wyliczanką)
  6) Trzeci termin zakończenia utrudnień na Bródnie który brzmi jak nie śmieszny prezent mikołajkowy.
  7) <dopisujcie swoje propozycje, jest ich pod dostatkiem>

  Ale głowa do góry, nie ma co narzekać, bijmy pokłony szanownym tramwajarzom że otworzą przed nowym rokiem

 • 22 listopada 2015 o godz. 14:30

  Nie dość, że tak długo to fuszerka…
  Tory tramwajowe zamiast być nowoczesne- ciche i szybkie są takie same jak stare.
  Wymieniono je tylko na nielicznych odcinkach, przeplatanych starymi.
  Tymczasem na wileniaku czy na woli- ul. Prosta tory zamiast nasypu kamiennego położone są w „trawie”, co daje naprawde przyjemny efekt wizualny.
  Usunięcie 1przystanku napewno „znacząco” zmieni czas przejazdu, oraz ułatwi życie emerytom wracającym czy jadącym na zakupy na bazarek czy do lidla…
  Pytanie kiedy kolejny remont?
  Czy taka inwestycja wytrzyma 15-20 lat? Czy znowu czeka nas udręka

 • 22 listopada 2015 o godz. 19:20

  Komunikacja jest dla emerytów? Nie dość, że jeżdżą za darmo to jeszcze im mało ! Nikt nie każe im kupować produktów, które ważą ponad 20 kg i ciągną go w swoich limuzynach, które BLOKUJĄ przejście w tramwaju bo starsi MUSZĄ USIĄŚĆ. Jak jeden z drugim usiądzie po obu stronach pojazdu to nie da się przejść. W końcu jaja i kartofle ważniejsze… Najgorzej, że potrafią się z tymi limuzynami pchać do tramwaju w godzinach szczytu.

 • 22 listopada 2015 o godz. 19:24

  Co do braku robót to nie do końca, przy pętli obok Factory coś się dzieje, ale czy to coś uzasadnia zamknięcie kilku linii? ciekawe co dalej. Co do robót od Kondratowicza/Bazyliańskiej do ronda Żaba to robotników brak, tory leżą (czekają na wymianę? złomiarzy?) co sugeruje że zamkną znów linie od Żaby. No cóż Jeździłem 1 i Z3 i jakoś nie porywało mnie to jako zachęta do stałej przesiadki na komunikację miejską.

 • 22 listopada 2015 o godz. 20:51

  Targówek.Info do dzieła. Odpyta jutro urzędasów. Upublicznić ich odpowiedzi wraz z nazwiskami, żebyśmy wiedzieli kto jest specjalistą od tego burdelu. Targówek.info do dzieła, postawić fotoreportera do dyspozycji torowiska i codzienną kronikę robót prowadzić. Pokazywać ludziom ile te LENIE dziennie robią. Zawalczcie w imieniu mieszkańców. Nie ograniczajcie się jak zwykle do opisania problemu. Piszę to po rozmowach z wieloma mieszkańcami Bródna. W Ich imieniu!prozę, pomóżcie i piętnujcie tych partacze z TW.

 • 23 listopada 2015 o godz. 09:04

  Ten remont jest beznadziejny. Podawać nazwiska urzędasów! Powinny być z imienia i z nazwiska (+zdjęcie) upubliczniane ich wizerunki, nie mówiąc już o tym, że powinni ponieść surowe konsekwencje zawodowe za całkowity brak kompetencji!

 • 23 listopada 2015 o godz. 12:34

  hej hej ktoś kradnie wpisy

 • 25 listopada 2015 o godz. 07:09

  Uwaga kolejne oszustwo ZTM!!!

  Dzisiaj mial zostac przywrocony ruch samochodowy na calej dlugosci ul. Annopol a tymczasem zostalo to po cichu przelozone na 30.11 !!!

 • 29 listopada 2015 o godz. 13:41

  Koniec remontu 7 grudnia – tramwaje wracają.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.