Nowe latarnie na św. Wincentego. Lepsze? | | targowek.info

Nowe latarnie na św. Wincentego. Lepsze?

Na św. Wincentego przybyły nie tylko słupki – drogowcy zamontowali też nad przejściami dla pieszych nowe światła.

 

Doświetlone zostały cztery przejścia dla pieszych: w rejonie osiedla Zielone Zacisze, na wysokości PGR Bródno oraz przy ul. Cmentarnej. Jak informuje ZDM, stanęły tam nowe słupy z podwójnymi wysięgnikami, oprawy są metalohalogenkowe.

W ciągu ostatnich dwóch lat w tym rejonie doszło łącznie do 13 wypadków, z czego aż 6 z udziałem pieszych. Choć piesi byli sprawcami tylko dwóch wypadków (jeden wszedł na jezdnię przy czerwonym świetle, drugi przekraczał jezdnię w miejscu niedozwolonym)… Rannych w takich zdarzeniach zostało 9 osób – na szczęście nikt nie zginął.

Teraz piesi są bardziej widoczni – drogowcy doświetlili przejścia przy pomocy opraw o innej barwie światła niż oświetlenie na reszcie ulicy. W przypadku św. Wincentego latarnie uliczne mają oprawy sodowe i ciepłą barwę światła, a na przejściach są oprawy metalohalogenkowe, świecące na biało.

Nowe światła na św. Wincentego wyglądają w nocy tak. Podobają wam się? Będzie bezpieczniej?

 

 

Wkrótce na Targówku będzie w ten sposób doświetlonych jeszcze kilka przejść dla pieszych:
– przy ul. Barkocińskiej w rejonie ul. Ossowskiego
– przy ul. Handlowej w rejonie skrzyżowania z ul. Szczepanika
– przy ul. Młodzieńczej w rejonie skrzyżowania z ul. Łukasiewicza

 

wszystkie zdjęcia: Zarząd Dróg Miejskich

PRZECZYTAJ TEŻ:

8 komentarzy na temat “Nowe latarnie na św. Wincentego. Lepsze?

 • 10 listopada 2015 o godz. 11:13

  W końcu! :)

 • 10 listopada 2015 o godz. 11:19

  Super sprawa tylko więcej

 • 10 listopada 2015 o godz. 11:57

  A może by tak w ramach poprawienia bezpieczeństwa ruchy na tym niebezpiecznym skrzyżowaniu zlikwidować przystanek autobusowy przy Zielonym Zaciszu? Przypominam,że nie posiada on zatoczki autobusowej a na dokładkę mocno komplikuje ruch innym użytkownikom tej drogi. Rozumiem jeszcze,gdyby autobusy jechały prosto, ale nie, wszystkie skręcają w lewo.

 • 10 listopada 2015 o godz. 14:18

  Może by przy okazji dokończyli chodnik przy zakładzie pogrzebowym na wysokości ulicy Borzymowskiej. Jest tam chyba jakiś dym z tymi fachowcami od pogrzebów…

 • 10 listopada 2015 o godz. 21:02

  ludzie noście odblaski ! naprawdę piesi są ledwo widoczni.

 • 11 listopada 2015 o godz. 09:54

  przestańcie jeździć samochodami po ciemku skoro nie widzicie pieszych.

 • 11 listopada 2015 o godz. 20:18

  Bardzo dobre te latarnie. Do tej pory przed pasami na wszelki wypadek zwalniałem, bo pieszych nie było widać. Teraz ich widać, niestety, dopiero przed samymi pasami. Ale to znacznie lepiej niż wcześniej. Prośba do pieszych – nie sprawdzajcie swojej nieśmiertelności i nie wbiegajcie na pasy!

 • 19 listopada 2015 o godz. 11:41

  Szczerze mówiąc przydało by się również doświetlenie przejścia dla pieszych na kondratowicza przy lasku bródnowskim, tam prawie w ogolę nie widać pieszych przy pasach, sam miałem osobiście sytuację gdzie jadąc po zmroku nie zauważyłem pieszej, była ubrana w ciemną kurtkę i nie było jej widać

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.