Obwodnica do ronda Żaba będzie (może) przed 2030 rokiem

10
Share

Jeśli na przykład teraz macie 35 lat, to jest szansa, że pojedziecie pełną „małą obwodnicą” już przed 50-tką.

 

Miasto Warszawa przekazało do Zarządu Województwa Mazowieckiego listę projektów z zakresu transportu do realizacji w latach 2021 – 2030. Jest to etap tworzenia planu wykonawczego dla Warszawy przyszłości.

Wśród zgłoszonych projektów naszą uwagę przykuły dwa punkty bezpośrednio dotyczące naszej dzielnicy:

budowa Trasy Mostu Północnego, w tym budowa odcinka od planowanego węzła przy ul. Płochocińskiej na Białołęce do węzła z Trasą Olszynki Grochowskiej (wraz z torowiskiem tramwajowym) – która będzie prowadziła przez wschodnie krańce Targówka, przecinając m.in. ul. Bystrą i Łodygową;

budowa Obwodnicy Śródmieścia, etap II – odcinek od ul. Radzymińskiej do węzła Żaba, a więc ostatni odcinek obwodnicy, której fragment między Grochowem a Radzymińską aktualnie zbliżył się do etapu projektowania i może powstanie do 2021 roku.

Kierunki działań umieszczone w tej strategii stanowią podstawę do tworzenia planów wykonawczych. Jednak ta lista na chwilę obecną nie zawiera wyliczeń finansowych, nie ma też wpływu na projekty w perspektywie finansowej do 2020 roku.

Wspomniane odcinki tras zaczną więc być realizowane najwcześniej w 2021 r. i być może powstaną (albo nie powstaną) do roku 2030. Czyli raczej nie macie co świętować, ale możecie to powiedzieć waszym dzieciom…

 

zdjęcie na górze: archiwum/GDDKiA

 

10
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx