W końcu ruszyły opóźnione remonty na Zaciszu

5
Share

Urzędnicy zapowiedzieli je radośnie przed wyborami, podawane daty okazały się fikcją, no, ale teraz wreszcie na ulicach Fantazyjnej i Samarytanka coś zaczęło się dziać.

 

O tym, że na ulicy Fantazyjnej zaczyna się remont, Urząd dzielnicy Targówek informował oficjalnie już ponad dwa tygodnie temu. Zgodnie z tamtymi zapowiedziami dokładnie 20 października miał się zacząć remont jezdni ul. Fantazyjnej (na odcinku Gilarska – Radzymińska) i budowa na tym fragmencie nowych chodników.

Kilka dni później urząd poinformował też, że od 26 października w pasie drogowym ul. Samarytanka (na odcinku od ul. Jórskiego do ul. Gilarskiej) rozpocznie się zabezpieczanie chodnika prowadzącego do szkoły podstawowej – m.in. poszerzenie przejścia i postawienie barierek energochłonnych na łuku drogi.

Te daty są ważne – obie zapowiedzi zostały podane bowiem oficjalnie krótko przed wyborami parlamentarnymi. Możecie je przeczytać m.in. tutaj i tutaj. A co było po wyborach? Nic. Terminy minęły, cały październik minął, urzędnicy z Targówka całkowicie zamilkli, a w zapowiedzianych miejscach nic się nie działo.

Zmieniło się to dopiero wczoraj: prace na Fantazyjnej ruszyły z dwutygodniowym opóźnieniem, a na Samarytanka z tygodniową obsuwą – ale wreszcie ruszyły.

I dobrze – liczymy, że prace będą wykonane szybko i porządnie. Ale ciekawi nas coś innego… Czy dwukrotnie podanie w październiku przez Urząd Targówka fikcyjnych dat rozpoczęcia dwóch inwestycji i dwukrotne wprowadzenie w błąd mieszkańcow Zacisza, to była celowa przedwyborcza propaganda – czy po prostu zwykła, codzienna nieudolność?

 

zdjęcia we mgle: targowek.info

 

5
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx