Wali się rudera przy ulicy Samarytanka | | targowek.info

Wali się rudera przy ulicy Samarytanka

Nie doczekała budowy ul. Nowotrockiej, nie doczekała legalnej rozbiórki – więc zaczyna walić się sama.

 

Ruiny gospodarstwa przy ul. Samarytanka 2 i 4 są od dawna opuszczone – wpierw porzucili je prawowici właściciele, potem, po licznych pożarach, odeszli też pomieszkujący tu niegdyś chętnie bezdomni.

Nikt starymi budynkami się nie interesuje, ponieważ znajdują się dokładnie na trasie przyszłej ulicy Nowotrockiej. Przy jej budowie z pewnością zostałyby rozebrane, ale planowana od lat 50-tych XX wieku ulica wciąż pozostaje tylko teorią – a lada chwila jej nawet teoretyczne powstanie stanie pod znakiem zapytania, jeśli władze dzielnicy zrealizują swój pomysł przeniesienia na teren niedoszłej Nowotrockiej bazaru z ulicy Trockiej.

Parę razy ruderą przy Samarytanka zainteresowali się radni i bodaj raz nawet sam burmistrz – ale na tym się skończyło. Służby ograniczyły się do ogrodzenia budynku taśmą (błyskawicznie zerwaną) i przybicia tabliczki „Zakaz wstępu – strefa niebezpieczna” (szybko ukradzionej), a ruiny od lat niezmiennie szpecą okolicę, przyciągając jedynie poszukiwaczy złomu i ciekawskie dzieciaki z pobliskich bloków.

Ale prawdopodobnie to się zaraz skończy. Rudera nie wytrzymała braku zainteresowania i zaczęła się walić sama. W tej chwili w gruzach jest już mniej więcej połowa wypalonego budynku. Zawalenie pozostałej cześci, pozbawionej większości podpór, jest już tylko kwestią czasu.

Pozostaje mieć nadzieję, że walące się resztki ścian nikogo nie przygniotą. Potem, gdy w tym miejscu nie będzie już ruin, tylko tylko kupa gruzu, radni pewnie napiszą parę interpelacji, może nawet zajrzy sam burmistrz. Służby otoczą pewnie tę kupę gruzu taśmą i tak to już zostanie na kolejne dekady – aż może ktoś kiedyś zacznie tu budować planowaną od półwiecza ulicę.

 

 

wszystkie zdjęcia: targowek.info

PRZECZYTAJ TEŻ:

7 komentarzy na temat “Wali się rudera przy ulicy Samarytanka

 • 18 listopada 2015 o godz. 08:03

  Nowotrocka już jest. mapa na moim zdjęciu

 • 18 listopada 2015 o godz. 10:02

  Rudera przy ul. Samarytanka czy ul. Zariecznaja 3? Bo to chyba tam A. Holland robiła zdjęcia do filmu „Julia wraca do domu” („Julie walking home”, w sumie chyba kilkanaście sekund zdjęć). Długo ten budynek restaurowano, przygotowywano do zdjęć. Właściciel nieruchomości musiał wyrazić zgodę i potem… przestał się nieruchomością interesować?

 • 18 listopada 2015 o godz. 23:59

  odnoszę wrażenie, że nie ma gorzej zarządzanej dzielnicy niż Targówek :( , facjaty przed wyborami na latarniach to jest komu wieszać, ale do roboty się zabrać to już nie za bardzo. Burmistrz te trasę omija, za kiepska na lansowanie się na motorze.

 • 19 listopada 2015 o godz. 13:35

  Czy trasa nowotrocka ma isc na tylach osiedla korzona? Czy jak? Prosze o proste wyjasnienie

 • 22 listopada 2015 o godz. 14:55

  Trasa ul.Nowotrockiej jest już od dawna wyznaczona !!
  Osiedle na Korzona przykleiło się swoją wschodnią stroną( tą od Gilarskiej) do wyznaczonej już bardzo dawno temu ( i zaznaczonej w planach zagospodarowania przestrzennego jako rezerwa pod drogę ) ulicy.
  Tak więc mieszkańcy osiedla przy Korzona, nie protestujcie i nie róbcie z siebie głupców, bo decydując się na te lokalizację wiedzieliście o planowanej tu trasie .Ona była zaplanowana zanim jeszcze developer postanowił pobudować osiedle!!

 • 23 listopada 2015 o godz. 17:00

  dziś widziałam ze jakies służby zabraly się za uporządkowywanie terenu.wybierano lepsza cegle i układano na palety a potem foliowano- może się gdzies jeszcze przyda,rownano także teren i uprzatano go….przynajmniej tak się zapowiadalo

 • 23 listopada 2015 o godz. 21:24

  Chyba chodzi o osiedle Samarytanka..osiedle Korzona to budynki nauczycielskie bliżej pętli.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.