Weekendowe remonty: Gilarskiej i przejazdu kolejowego na Łodygowej | | targowek.info

Weekendowe remonty: Gilarskiej i przejazdu kolejowego na Łodygowej

Przez dwa dni będzie zamknięty dla ruchu ważny odcinek ulicy Gilarskiej, a także przejazd przez tory kolejowe na granicy Targówka i Ząbek.

 

ULICA GILARSKA

Chodzi o fragment ulicy Gilarskiej pomiędzy ul. św. Wincentego i Rolanda – na wysokości pola PGR i ciągle budowanej zawrotki dla autobusów linii 512.

W najbliższy weekend odbędzie się tam remont nawierzchni (uwaga, tym razem siłami dzielnicy, a nie jak zazwyczaj ZDM). Gilarska na tym odcinku zostanie zamknięta dla ruchu w piątek 27.11.2015 r. o godz. 23 – i otwarta ponownie w noc z niedzieli na poniedziałek. Wg zapewnień urzędników dokładnie ma to być dokładnie 29.11.2015 r. o godz. 22:00.

W ramach remontu planowane jest frezowanie nawierzchni oraz dwukrotne wylewanie masy asfaltowej o grubości łącznej 12 cm. Koszt całego remontu to 300 tys. zł.

Sugerowany objazd samochodów prowadzi ulicami św. Wincentego, Kondratowicza, Codzienną i Rolanda.

W związku z remontem na weekend zmienią trasy jeżdżących ulicą autobusów. 120 i N11 pojadą objazdem z Gilarskiej przez Rolanda, Codzienną i Kondratowicza do Malborskiej. 512 z Radzymińskiej skręci już w Jórskiego i przez nieremontowany odcinek Gilarskiej dojedzie do Rolanda.

 

Gilarska przed remontem
Gilarska przed remontem

ULICA ŁODYGOWA

Również w najbliższy weekend 27–30 listopada (od godz. 22 w piątek do 4 rano w poniedziałek) zamknięty będzie dla samochodów przejazd kolejowy przez ul. Łodygową na granicy z Ząbkami.

W trakcie prac PKP PLK będzie wymieniać zniszczoną nawierzchnię na przejeździe.

Objazd samochodowy poprowadzony będzie od ul. Radzymińskiej przy OBI przez Rozwadowskiego, Swojską, Janowiecką do ul. Łodygowej w Ząbkach. Taką trasą objazdową pojedzie linia 145 w obu kierunkach oraz linia nocna N62. Na zaciszańskim odcinku ul. Łodygowej zostanie też uruchomiona linia zastępcza Z45 która pojedzie z pętli Targówek do stacji BP na Łodygowej (przed przystankiem Klamrowa).

Kolejarze zaplanowali prace na przejździe na dwa kolejne weekendy – takie same utrudnienia będą więc także pomiędzy piątkiem wieczór, a poniedziałkiem rano 4–7 grudnia 2015 r.

 

lodygowa_przejazd_tabiczka
Przejazd kolejowy przez ul. Łodygową /archiwum

 

wszystkie zdjęcia: targowek.info

PRZECZYTAJ TEŻ:

10 komentarzy na temat “Weekendowe remonty: Gilarskiej i przejazdu kolejowego na Łodygowej

 • 26 listopada 2015 o godz. 15:16

  Remont to by sie na przejeżdzie kolejowym na ul Bukowieckiej przydał bo tam żaden środek transportu nie ma łatwego przejazdu…

 • 26 listopada 2015 o godz. 19:28

  hahaha kocham te frezowanie :) za 3 miesiące beda koleiny i wyboje. Bo to taki materiał …. A pętla jak stała w budowie tak stoi :)

 • 26 listopada 2015 o godz. 20:19

  przeciez, przejazd był remontowany z 5 lat temu, szkoda ze wiadukt w trakce remontu nie powstanie

 • 26 listopada 2015 o godz. 22:36

  Jakoś cicho o dalszych losach garbów kunowskiego. Opcja polityczna uległa zmianie a garby na ul. Gilarskiej i Jórskiego nadal niszczą zawieszenia w samochodach! Cicho też siedzi sprawca i gminny szkodnk Jędrzej Kunowski. Może wreszcie zostanie pociągnięty do odpowiedzialności finansowej za wyrządzone szkody!

 • 27 listopada 2015 o godz. 01:11

  do czasu jak nie wybudują Nowotrockiej i ruch się nie uspokoi progi muszą zostać, przydałaby się tylko ich wymiana na betonowe, czyli troszkę cichsze. To ile czasu trwa budowa pętli to już osobna historia, ale raczej Czesi jej nie budują, niestety.

 • 27 listopada 2015 o godz. 08:35

  A kiedy remont przejazdu na Bukowieckiej? Tam wyłącznie autem terenowym można przejechać. Nie wspominając że nawet chodników nie ma…

 • 27 listopada 2015 o godz. 12:44

  Skoro Łodygowa idzie do przebudowy to czy remont przejazdu to uwzględni?

 • 27 listopada 2015 o godz. 15:51

  Przejazd na Bukowieckiej to prędzej zlikwidują niż wyremontują. A swoją drogą, to mam Octavię, jeżdżę tamtędy co najmniej dwa razy dziennie od paru lat i chociaż terenowym autem nie jest, to jakoś daje radę. :)

 • 28 listopada 2015 o godz. 12:37

  Droga redkacjo,
  czy remont łodygowej będzie na całej długości? Obejmie również pobocze?

 • 26 listopada 2018 o godz. 13:18

  Łodygowa umiera, smród spalin, ludziom pod oknami puścili ruch!!!! A gdzie ścieżka rowerowa?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.