Zobacz zdjęcia starego Bródna w sieci | | targowek.info

Zobacz zdjęcia starego Bródna w sieci

Album “Bródno. Generacja PRL” można teraz obejrzeć za darmo w internecie. I warto to zrobić.

 

Pisaliśmy o tym albumie już kilkakrotnie i napiszemy jeszcze raz – bo to jedno z najciekawszych takich wydawnictw w naszej dzielnicy.

“Bródno. Generacja PRL” pokazuje Bródno okresu „Polski Ludowej”, przede wszystkim z czasów, gdy budowane były wielkie bloki, które całkowicie zmieniły charakter tej części Warszawy.

Album zawiera oryginalne zdjęcia z Bródna wraz z opisem miejsca i skojarzeń, jakie wiązali z nim mieszkańcy. Jest to zarazem artystyczny album dokumentujący życie w PRL-u, jak i księga miejsc magicznych na Bródnie, które związane są dla każdego z ważnymi indywidualnymi przeżyciami i wspomnieniami.

Projekt został ufundowany w zeszłym roku podczas zbiórki na portali polakpotrafi.pl – a teraz legalnie można go zobaczyć w internecie w serwisie issuu.com.

Wprawdzie nie jest to tak wygodne, jak trzymanie i obracanie wydrukowanego albumu, ale kto nie zdążył zdobyć książeczki (nakład był niewielki), teraz może przynajmniej częściowo nadrobić zaległości:

 

zdjęcie na górze: widok z bloku przy ulicy Chodeckiej 10 – w roku 1972 / fragment albumu “Bródno. Generacja PRL”

PRZECZYTAJ TEŻ:

3 komentarzy na temat “Zobacz zdjęcia starego Bródna w sieci

  • 7 listopada 2015 o godz. 21:54

    No to w konia zrobili wszystkich którzy się sfrajerzyli i zapłacili za to badziewie. Obsmialem strasznie te cenę jak album trafił do mojego kiosku.

  • 8 listopada 2015 o godz. 21:35

    sam jesteś frajer i to w tym najgorszym tego słowa znaczeniu. I tyle…

  • 10 listopada 2015 o godz. 09:57

    Jak obrócić te zdjęcia? Obracanie monitora nie wchodzi w grę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.