Pętla na Gilarskiej ruszy po nowym roku | targowek.info

Pętla na Gilarskiej ruszy po nowym roku

Prace na nowej zawrotce autobusu 512 mocno zwolniły – ZTM jednak zapewnia, że w ciągu kilku tygodni pętla zostanie uruchomiona.

 

Budowa nowej pętli dla autobusów 512 przy ulicy Gilarskiej, na skraju pola PGR, ruszyła pod koniec września (pisaliśmy o tym tutaj).

Inwestycja wielka nie jest – na wąskiej jezdni zmieszczą sie może dwa autobusy – więc spodziewaliśmy się, że potrwa szybko. Jednak wykonawca ewidentnie się nie spieszy. Prace na budowie cały czas się posuwają, ale idzie to bardzo powoli.

Zapytaliśmy więc u źródła, tzw. w Zarządzie Transportu Miejskiego, kiedy nowa pętla zostanie ukończona i uruchomiona. Rzecznik ZTM Igor Krajnow nie ma wątpliwości:

Pętlę przy ul. Gilarskiej mamy mieć do dyspozycji na początku stycznia 2016 r.

– informuje przedstawiciel ZTM.

Wtedy też, a więc zapewne krótko po Nowym Roku, nastąpi stała zmiana trasy linii 512 – pospieszne autobusy pojadą z Pragi do nowej pętli przez ul. Radzymińską dwukierunkowo ulicami: Codzienną – Rolanda – Gilarską.

Zmian tras innych linii w związku z uruchomieniem tej pętli nie planujemy

– dodaje Igor Krajnow.

Wiemy też, jak będzie się nazywała nowa pętla. Nazwa „Zacisze” pozostanie w obecnym miejscu na ul. Codziennej, gdzie w przyszłości powstanie stacja metra o tej samej nazwie. Natomiast nowa pętla będzie się nazywała po prostu „Gilarska” – i taka nazwa pojawi się po nowym roku na 512-tkach jadących w stronę naszej dzielnicy.

 

zdjęcie na górze: budowa pętli Gilarska w październiku – od tego czasu najwięcej zmieniła się pogoda /fot. archiwum targowek.info

PRZECZYTAJ TEŻ:

7 komentarzy na temat “Pętla na Gilarskiej ruszy po nowym roku

 • 15 grudnia 2015 o godz. 12:08

  Wielka szkoda, wysiadałem/wsiadałem na św. Wincentego, dobra alternatywa. A teraz kloc.

 • 15 grudnia 2015 o godz. 15:47

  nam skracają linie. a na Białołece, kolejna druga linia expresowa tym razem do pierwszej linii metra E-9. a na Bródnie linii ekspresowych 0 (słownie zero). ale dla naszych radnych liczy się tylko most- nieporównywalnie droższy niż autobusy

 • 15 grudnia 2015 o godz. 17:09

  Lepiej napiszcie kiedy wreszcie skończy się remont dwóch przystanków na skrzyżowaniu Kondratowicza Chodecka. Nie wiadomo po co i na co w ekspresowym tempie rozgrzebali je jeszcze przed świętem zmarłych i tak zostawili do dziś. Autobusy blokują ulicę kierowcy się denerwują a tam dalej nic się nie dzieje… Po co to, na co to i dlaczego nikt tego nie chce skończyć?!

 • 15 grudnia 2015 o godz. 17:13

  „Lepiej napiszcie…” – wielki pan sponsoruje redakcję i wymaga. A nie można ruszyć pupy sprzed laptopa (smartfona) i napisać do odpowiednich instytucji?

 • 15 grudnia 2015 o godz. 19:32

  Na okres swiąteczny ZTM zabiera dwie linie tramwajowe z Bródna. Poza tym ze nie bedzie jeździło 41 postanowili zawiesić do nowego roku tez 25. Oni tam ciagle myślą jak umilić nam życie?

 • 15 grudnia 2015 o godz. 21:17

  cvb napisał: “Lepiej napiszcie…” – wielki pan sponsoruje redakcję…………”
  Do cvb. Po to jest ten seriws, żeby robił za obywateli to i owo, o czym napisałeś Ty nadęty bufonie. Lepiej idź na balkon i puść soczystego bąka, może wyjdzie z Ciebie ten cały smród jakim od Ciebie bije. Pozdrowienia dla całego BDR!!!

 • 15 grudnia 2015 o godz. 22:08

  gdzie są radni Targówka? czy zamierzają coś zrobić z haniebną decyzją kolejngo skrócenia trasy 512?
  jakie są argumenty ZTM za skróceniem trasy ? czy chodzi o to żeby przenieść autobusy do innych dzielnic? dlaczego okradają naszą dzielnicę z autobusów?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.