Radni Targówka JEDNOGŁOŚNIE poparli budowę mostu Krasińskiego

5
Share

Zaś pod petycją mieszkańców w sprawie budowy przeprawy podpisało się 23,5 tysiąca osób. Nieźle, jak na akcję trwającą raptem jeden tydzień :)

 

Na wczorajszej specjalnej sesji rady dzielnicy Targówek wszyscy radni jednomyślnie przegłosowali uchwałę postulującą „jak najszybsze rozpoczęcie budowy Trasy i Mostu Krasińskiego”. Za byli zarówno radni z PO, jak i z PiS, a także ze „Spółdzielni Bródno”.

Po raz ostatni nasi radni byli tak zgodni bodaj w 2013 roku, gdy głosowali poparcie dla budowy Trasy Świętokrzyskiej. Tamta trasa też rodziła się w bólach i prostestach – ale, choć z opóźnieniem, jest już w budowie…

Wczoraj radni wezwali władze Warszawy do jak najszybszego zbudowania mostu według już istniejącego projektu, a więc z torowiskiem tramwajowym, dwoma pasami ruchu w obu kierunkach (być może z buspasem na jednym z nich), ścieżkami rowerowymi oraz chodnikami.

Postulują też, żeby dla oszczędności szukać jednego wykonawcy na całą inwestycję (która aktualnie rozbita jest na dwa etapy: od placu Wilsona do Jagiellońskiej i od Jagiellońskiej do Matki Teresy).

Sesja wzbudziła bardzo duże zainteresowanie – sala była pełna, na widowni zasiadło (lub z braku miejsca stało) około 150 osób. Oprócz przegłosowania uchwały dużą radość spowodowała też informacja, że pod pisemną petycją za budową mostu i trasy Krasińskiego w ciagu tygodnia zebrano już 23 451 podpisów (nie licząc tych, które wciąż można składać w internecie).

Te blisko 23,5 tys. podpisów mieszkańców, plus uchwała rady 123-tysięcznego Targówka, to mocny głos przeciwko „antymostowej” uchwale rady 49-tysięcznego Żoliborza.

Zacietrzewiweni przeciwnicy mostu z Żoliborza chyba czują, że ich pozycja bardzo słabnie. Ponieważ ich argumenty są słabe i w większości naciągane (dlaczego – przeczytaj tutaj), stawiają na walkę poprzez robienie hałasu. Dziś Żoliborzanie organizują demonstrację pod warszawskim ratuszem na placu Bankowym, każdy ma mieć ze sobą latarkę i gwizdek.

Zobaczymy, czy spowodowany przez nich hałas zagłuszy rzeczowe argumenty za budową mostu…

 

zdjęcie na górze: ratusz Targówka / fot. archiwum targowek.info

 

PRZECZYTAJ INNE NASZE ARTYKUŁY O MOŚCIE KRASIŃSKIEGO

 

5
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx