Amrit na Kondratowicza najlepszą restauracją w Polsce – ale za co? | | targowek.info

Amrit na Kondratowicza najlepszą restauracją w Polsce – ale za co?

Najpopularniejszy kebab na Bródnie otrzymał właśnie prestiżową nagrodę. Lecz nie wszyscy do końca zrozumieli, o co chodzi z tym wyróżnieniem.

 

Restauracja Amrit Kebab na ul. Kondratowicza 25 jest od dawna doskonale znana na całym Bródnie – i coraz lepiej w innych częściach Warszawy.

Założona przez polsko-syryjskie małżeństwo knajpka istnieje już 8 lat, przez ten czas rozrosła się z pojedynczego lokalu do ogólnowarszawskiej sieci, i już nieraz trafiała na szczyty różnych rankingów (pisaliśmy o tym kiedyś tutaj). Kilka miesięcy temu zrobiło się niej głośno także z powodów niekulinarnych – gdy Ghaze Abdulloh, twórca Amrita, udzielił kontrowersyjnego wywiadu dotyczącego sytuacji w jego rodzinnej Syrii (kliknij tutaj).

Ale teraz bródnowski Amrit jest znany już w całej Polsce! Od kilku dni popularny kebab nosi tytuł „Top Restauracja z dowozem 2015” – przyznany mu przez znany portal pyszne.pl, największy serwis do zamawiania jedzenia w Polsce, skupiający blisko 5000 restauracji w całym kraju i setki tysięcy opinii o jakości dostarczanego jedzenia.

Jako pierwsi poinformowaliśmy o tym na naszym profilu na facebooku już w ostatni czwartek. Informacja spotkała się dużym entuzjazmem internautów – ale nie wszystkich…

Wow (i to nie jest reklama). Amrit z Kondratowicza został uznany za najlepszą restaurację z dowozem w Polsce! Wybrali…

Posted by Targówek Info on 14 stycznia 2016

 

W komentarzach pod tym postem na facebooku rozgorzała zacięta dyskusja. Oprócz pochwał i gratulacji dla właścicieli lokalu, pojawiło się też dużo głosów krytycznych wobec serwowanych tam potraw (o komentarzach rasistowskich nie wspominamy – nie tolerujemy ich i w miarę możliwości staramy się je kasować).

A więc wyjaśnijmy dokładnie, dlaczego Amrit dostał tę nagrodę – i czy mu się naprawdę należała.

Kluczowe słowo jest już w tytułe wyróżnienia: „Top Restauracja z dowozem 2015″. Przyznano go więc nie za smak jedzenia, ale za obsługę – sprawność i szybkość dowozu do domu jedzenia zamówionego przez internet. Głosowali użytkownicy pyszne.pl korzystający z blisko 5 tys. restauracji w całej Polsce, a pod uwagę wzięto dwa czynniki: średnią wszystkich ocen oddanych na www.pyszne.pl w 2015 r. oraz liczby głosów zdobytych w grudniu w ramach plebiscytu „Top Restauracja z dowozem 2015”. W głosowaniu brali udział zarówno stali klienci restauracji, jak i sporadycznie z niej korzystający – każdy głos, jak to w demokracji, był tak samo ważny.

Tak więc fani kebabów z Armita mogą je dalej wychwalać, krytycy mogą dalej krytykować – o gustach się nie dyskutuje – ale nie powinno to dotyczyć nagrody od pyszne.pl, która nie konkuruje z gwiazdkami Michelina i nie dotyczy samego jedzenia, a właśnie konkretnie dowozu internetowego zamówienia.

A co samych kebabów z Amrita, warto zacytować wpis pani Justyny Sypka-Abdulloh, współwłaścicielki Amrita, która dołączyła do dyskusji na profilu Targówek Info na facebooku:

Osobom krytykującym serdecznie dziękuję – każda opinia, sugestia będzie wzięta pod wielką uwagę, aby poprawić to, co ewentualnie jest do poprawy. Każdy ma swój gust i smak, szanujemy wszystkie. Jednakże bardzo się cieszymy, że nasze dania, szczególnie te serwowane z lady, jak i standardowy kebab kanapka mają tak ogromną rzeszę fanów od 8 lat. Dziękuję w imieniu swoim i męża oraz współpracowników.

A my gratulujemy Amritowi nagrody… i idziemy na kebaba :)

 

Zdjęcie na górze: Justyna Sypka-Abdulloh, współwłaścicielka Amritu, odbiera nagrodę od przedstawicielki pyszne.pl / fot. mat. prasowe.

PRZECZYTAJ TEŻ:

9 komentarzy na temat “Amrit na Kondratowicza najlepszą restauracją w Polsce – ale za co?

 • 16 stycznia 2016 o godz. 18:30

  Bo krytykowali ci co zazdroszczą. Im się nie udało w życiu nic osiągnąć i tylko narzekają.

 • 16 stycznia 2016 o godz. 20:35

  Nie kolegi, nie ci co zazdroszcza. Może faktycznie za dowóz należy się nagroda. Nie wiem nie korzystałem. Ale hasłem tam i jedzenie to zwykły fastfood, wstretnie ociekajacy tłuszczem fastfood.

 • 16 stycznia 2016 o godz. 21:21

  Znakomite dania z lady, np. Cielecina z baklazanem. Warto sprobowac czegos innego niz kebab. Falafel z mieta rewelacyjny.

 • 16 stycznia 2016 o godz. 21:29

  Reklama

 • 16 stycznia 2016 o godz. 23:06

  No ale co z tego, że reklama? Skoro Amrit jest dobry to czemu nie reklamować ? Przy okazji rozreklamuje dzielnicę Targówek.

 • 17 stycznia 2016 o godz. 09:51

  Ja bym celował na odwrót. Jedzenie dobre ale dostawa średnia. Bez przesady. Kilka razy miałem problemy z czasem, raz nawet czekałem półtorej godziny. Jedzenie przychodzi w formie ‚do podgrzania’ wiec tu duży minus.

 • 18 stycznia 2016 o godz. 13:46

  Ludzie mieszkacie w stolicy duzego europejskiego panstwa a podniecacie sie jakas kebabownia. Zrobcie cos co naprawde was wyrozni.

 • 26 stycznia 2016 o godz. 14:28

  Amrit Kebab najlepsza restauracja? Raz zamówiłam zestaw z frytkami, po zjedzeniu zatrucie pokarmowe i tydzień wracałam do żywych. Nigdy więcej !!!!!!!!!

 • 11 lutego 2016 o godz. 12:45

  Trochę to dziwne z tym dowozem. Zazwyczaj jedzenie dojeżdża chłodne. Czas oczekiwania od 30 min do 1,5 godziny. No ale jedzonko w porównaniu z innymi kebabami całkiem spoko. 8 lat temu było co prawda dużo lepsze ale cóż…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.