Dance Battle – taneczna liga rusza dziś w M1

0
Share

Dziś w centrum handlowym M1 w Markach (ale na granicy Targówka) można zobaczyć dobrych tancerzy rywalizujących o duże pieniądze. 

 

Zawody Dance Battle w Markach zaczynają Ligę Formacji Tanecznych. W dziewięciu turniejach zmierzą się grupy taneczne liczące od 4 do 8 osób. Oceniane będą na podstawie kilkuminutowych choreografii opartych na 5 stylach konkursowych: hip hop, popping, locking, house i break dance.

A więc kto nie wie czym różni się popping od lockingu, to dziś jest możliwość popatrzeć na oba te style.

W roli jurorów na M1DanceBattle Marki pojawią się uznani tancerze i choreografowie: Anna „YouYa” Jujka, Bartosz „Bartazz” Biernacki, Przemysław „Bestia” Walkiewicz. Oceniać będą prezentacje tancerzy w oparciu o kryteria: synchroniczność, prezencja, temat i muzyka oraz choreografia, przyznając drużynom punkty od 1 do 25 za każde z nich. Uśrednione wyniki procentowe wszystkich sędziów zadecydują o tym, czy drużyna znajdzie się wśród najlepszej dwunastki i rywalizować będzie o punkty rankingowe.

12 najlepszych drużyn Ligi Formacji Tanecznych dostanie się do Wielkiego Finału M1DanceBattle, aby rywalizować z dwunastką laureatów I etapu. Jego zwycięzcy zostali wyłonieni na podstawie rankingu Ligi Tańca Break Dance.

I etap M1 Dance Battle wystartował we wrześniu i trwał do grudnia 2015 roku, przyciągając do udziału w rywalizacji najlepszych tancerzy w Polsce – i nie tylko. „W opinii środowiska tanecznego Liga Tańca Break Dance przyczyniła się do rozwoju polskiej sceny, angażując w wielomiesięczną rywalizację czołowe zespoły i wymuszając na nich stałe podnoszenie poprzeczki z zawodów na zawody” – podsumowuje bboy Thomaz, jeden z najbardziej utytułowanych tancerzy break dance w Polsce i juror w I etapie M1DanceBattle. – „Zakładam, że II etap przyniesie podobne rezultaty.”

Łącznie 24 zespoły taneczne wyłonione w dwóch etapach powalczą w Wielkim Finale M1DanceBattle o nagrodę główną, czyli o 30 000 złotych.

A tak wyglądał finał pierwszej edycji, podczas której rywalizowali tancerze break dance:

 

zdjęcie: materiały organizatorów

0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx