Kompromis w sprawie trasy Krasińskiego? A kto się na niego zgodził? | | targowek.info

Kompromis w sprawie trasy Krasińskiego? A kto się na niego zgodził?

Miejscy aktywiści rozesłali dziś po całej Warszawie listę „15 postulatów dla trasy Krasińskiego”. Podpisując się jako „mieszkańcy Targówka” chcą przerwać obecnie trwające prace i rozpocząc je zupełnie od nowa!

 

Ciąg dalszy burzy wokół Mostu Krasińskiego. W czwartek oliwę do już podgaszonego ognia dolali miejscy aktywiści, którzy ogłosili, że mieszkańcy Żoliborza i Targówka „pogodzili się” (sic!) w tej kwestii. I przedstawili listę 15 postulatów zmian w projekcie mostu – de facto oznaczających całkowite wyrzucenie istniejących projektów do kosza i rozpoczęcie wszystkich prac od nowa.

Postulaty nazwało „kompromisem” i podpisało kilka miejskich stowarzyszeń: m.in. Praskie Stowarzyszenie Mieszkańców „Michałów”, Stowarzyszenie Miasto Jest Nasze, a ze strony naszej dzielnicy niejaki „Ruch Sąsiedzki – Targówek, Zacisze, Bródno”. Niestety, trochę znamy na Targówku te stowarzyszenia…

„Michałów” zasłynął wieloletnią walką o zablokowanie budowy Trasy Świętokrzyskiej z Pragi na Targówek Fabryczny. Byli o włos o zatrzymania całej tej inwestycji na kolejne lata, ale ostatecznie zwyciężył rozsądek i budowa już trwa. Trasa Krasińskiego będzie przebiegać wiele kilometrów od Michałowa, ale najwyraźniej działaczom tego ugrupowania przeszkadza wszystko, co ma jakikolwiek związek z Targówkiem…

„Miasto Jest Nasze” działa w całej Warszawie, przed kilku laty zdobyło nawet pewną popularność rozsądnymi pomysłami dotyczącymi np. komunikacji miejskiej, ale w ostatnim czasie coraz bardziej się radykalizuje – pomysł zablokowania poszerzenia ul. św. Wincentego jest tego tylko jednym z przykładów.

Zaś „Ruch Sąsiedzki – Targówek, Zacisze, Bródno”? To najmłodsze i najmniej znane wcielenie miejskich aktywistów, któremu bardzo blisko do grupy „Miasto Jest Nasze”. Np. zaledwie miesiąc temu całym Bródnem wstrząsnął pomysł tego ugrupowania, żeby zwężyć ulicę Kodratowicza do jednego pasa. Co o tym myśli zdecydowana większość mieszkańców dzielnicy, można łatwo sprawdzić czytając komentarze i wyniki sondy na targowek.info.

A więc tacy aktywiści wystąpili dzisiaj do władz Warszawy o zaprzestanie prac nad obecnym projektem Trasy Krasińskiego i proponują 15 swoich postulatów. A w związku z udziałem prawie nieznanego „Ruchu Sąsiedzkiego” nazywają to „kompromisem”, który „pogodził” obie strony Wisły i podpisują się jako „mieszkańcy Targówka”…

Oczywiście nie jest tak, że wszystkie ich pomysły są złe – kilka na pewno warto zrealizować. Ale inne nie tylko są absolutnie kuriozalne (patrzcie np. na pkt 9., w którym aktywiści chcą m.in. rozwalić nawet… nieistniejącą ulicę Nowotrocką), lecz oznaczają także zablokowanie całej inwestycji i odsunięcie jej w czasie już nie o lata, ale dekady. O co, jak podejrzewamy, autorom tych postulatów tak naprawdę po cichu chodzi.

Przeczytajcie  tych 15 postulatów sami. Podajemy je w całości i zapraszamy do dyskusji pod artykułem:

 

15 postulatów dla trasy Krasińskiego

Postulaty dla całej inwestycji
1. Ograniczenie skali inwestycji . Obniżenie w klasy drogi z głównej do zbiorczej, co pozwoli zwęzić pasy ruchu, zwiększyć liczbę skrzyżowań i przejść dla pieszych. Zmiana przekroju trasy jeden pas ruchu dla transportu indywidualnego na całej długości trasy poza mostem, zwężenie pasów z 3.5 do 2.75m, zmniejszenie prędkości projektowej z 60km/h na 50km/h, zmniejszenie wielkości skrzyżowań. Inwestycja utraci charakter trasy szybkiego ruchu, a miasto zaoszczędzi wiele milionów złotych. Środki te będą mogły być wykorzystane na realizację innych, bardziej priorytetowych inwestycji.
2. Priorytet dla komunikacji zbiorowej. Realizacja zapisów Strategii Zrównoważonego Rozwoju Systemu Transportowego Warszawy do 2015 roku i na lata kolejne. Zapewnienie absolutnego pierwszeństwa tramwajów na wszystkich skrzyżowaniach.
3. Ochrona przed hałasem. Nie dla ekranów akustycznych, tak dla trawiastego torowiska, cichego asfaltu, nasadzeń drzew i krzewów wzdłuż jezdni, uspokojonego ruchu samochodowego.
4. Nowoczesna infrastruktura piesza i rowerowa. Wygodne, szerokie chodniki i drogi rowerowe (w poziomie jezdni, a nie na chodniku) na całej długości inwestycji.

Postulaty dla Żoliborza
5. Nie dla tranzytu przez Żoliborz. Usunięcie ze S tudium zagospodarowania przestrzennego planowego przedłużenia ulicy Krasińskiego do trasy Prymasa Tysiąclecia.
6. Lokalna i spokojna ulica Krasińskiego. Z wężenie do jednego pasa ruchu (o szerokości 2.75m) w każdą stronę ulicy Krasińskiego od Wisłostrady do placu Wilsona. Przebudowanie jej w reprezentacyjną aleję z szerokimi chodnikami, szpalerami drzew, parkowaniem na jezdni,drogami rowerowymi i licznymi przejściami dla pieszych.
7. Mniejsze skrzyżowanie z Wisłostradą. O graniczenie monstrualnej skali węzła z Wisłostradą, zachowanie obecnej ilości pasów na wlotach i wylotach, rezygnacja z budowy od nowa estakad w ciągu Wisłostrady (co spowoduje znaczne utrudnienia w ruchu na okres co najmniej 2 lat).
8. Plac Wilsona dla ludzi. Znaczne zwężenie ulicy Krasińskiego powinno być pierwszym etapem rewitalizacji placu Wilsona w celu przywrócenia centralnemu miejscu Żoliborza utraconego blasku.

Postulaty dla Targówka
9. Nie dla tranzytu przez Bródno. Nie zgadzamy się na potraktowanie mostu Krasińskiego jako mostu tranzytowego, docelowo łączącego ul. Radzymińską z Wisłostradą. Most powinien mieć charakter lokalny i taką organizację ruchu, by nie stanowił zachęty dla przemieszczania się przez Bródno zmasowanego ruchu samochodowego. Dlatego cała trasa (łącznie z ew. ul. Nowotrocką) powinna mieć po 1 pasie ruchu dla samochodów w każdym kierunku.
10. Most dostępny z Targówka. Jednoczesna budowa mostu wraz z wiaduktem nad terenami
kolejowymi pomiędzy ul. Jagiellońską na Pradze Północ a ul. Matki Teresy z Kalkuty na Targówku.
11. Wygodne przesiadki do SKM. Bezpośrednie połączenie przystanku tramwajowego i autobusowego na wiadukcie z przystankiem kolejowym PKP WarszawaPraga dzięki schodom ruchowym i windom, w tym rozważenie przesunięcia tego przystanku na północ (umiejscowienie stacji bezpośrednio pod wiaduktami).
12. Plan dla terenów kolejowych między Żeraniem a Bródnem. N atychmiastowe rozpoczęcie prac nad planem zagospodarowania przestrzennego dla terenów pomiędzy torami kolejowymi na Żeraniu a ulicą Wysockiego.

Postulaty dla Pragi Północ
13. Obwodnica śródmiejska przede wszystkim. P rzyspieszenie prac projektowych i budowlanych dla odcinka Obwodnicy Śródmiejskiej pomiędzy ul. Radzymińską a Rondem Żaba (bez rozwiązań bezkolizyjnych na samym rondzie).
14. Plan dla Żerania. Natychmiastowe rozpoczęcie prac nad planem zagospodarowania dla terenu tzw. Żerania (Pelcowizny) i wyłożenie go przed ukończeniem budowy mostu Krasińskiego. Żerań nie może stać się kolejnym terenem chaotycznie zabudowanym pod dyktando deweloperów bez szkół, przedszkoli i terenów zielonych, bez innych funkcji niż mieszkaniowa (biurowych, usługowych).
15. Ocalmy zieleń na Pelcowiźnie. Zachowanie w niezmienionej formie jedynego zielonego skweru na Śliwicach przy ul. Kotisa.

Podpisali:
Forum Rozwoju Warszawy, Praskie Stowarzyszenie Mieszkańców „Michałów”, Ruch Sąsiedzki Targówek, Zacisze, Bródno, Stowarzyszenie Miasto Jest Nasze, Stowarzyszenie Nowy Żoliborz

 

PRZECZYTAJ INNE NASZE ARTYKUŁY O MOŚCIE KRASIŃSKIEGO

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

42 komentarzy na temat “Kompromis w sprawie trasy Krasińskiego? A kto się na niego zgodził?

 • 7 stycznia 2016 o godz. 13:24

  Tekst w najlepszych tradycjach brukowców. Niejaki "Ruch Sąsiedzki Targówek, Zacisze, Bródno," można znależć łatwo na facebooku. Dokument podpisali przedstawieciele Ruchu i nigdzie nie uzurpują sobie prawa do reprezentowania wszystkich mieszkańców.

 • 7 stycznia 2016 o godz. 13:32

  Dobre słowo: uzurpują. Zabrakło go w naszym tekście. W artykule nie opublikowaliśmy też pełnej informacji prasowej towarzyszącej postulatom – a w niej są właśnie takie kwiatki jak (cytujemy/przeklejamy):
  „Jesteśmy mieszkańcami Targówka, Żoliborza i Pragi Północ",
  "Jako mieszkańcy dzielnic, które mają zostać połączone mostem i trasą Krasińskiego, stanowczo sprzeciwiamy się obecnym działaniom władz miasta, które planują inwestycję nieprzystającą do potrzeb oraz budzącą gorące konflikty"
  "Kolejnym krokiem „pogodzonych” mieszkańców lewo i prawo brzeżnych dzielnic jest wysłanie oświadczenia….".
  Reasumując: słowo "uzurpują" naprawdę świetnie pasuje do tej zadziwiającej sytuacji :/

 • 7 stycznia 2016 o godz. 14:38

  A nie są mieszkańcami? Czy oczekiwanie od Targówek.info jakiejś rzetelnej dziennikarskiej bezstronności to za dużo?

 • 7 stycznia 2016 o godz. 14:41

  Uwielbiam wypowiedzi tych poje…. ogłaszających się głosem i wolą ludu. Nie wiem czym zajmują się na co dzień, czy w ogóle gdzieś pracują ci ludzie ale na litość boską. Kto z Nas, normalnych mieszkańców ma czas chodzić na spotkania z władzami czy pisanie petycji, listów obywatelskich itp. ?!
  Po to do cholery wybieramy radnych do dzielnic aby to oni bronili naszych interesów a nie banda wegetarian z blogiem czy fanpagem.
  Dlatego uważam, że nikt inny niż formalna władza dzielnicy nie ma prawa tytułować swoich pomysłów wolą mieszkańców. Rozgłaszanie nazw i pomysłów tych ludzi tylko bardziej motywuje do dalszej „walki o lepsze miasto” za to powinno się takie akcje olewać i mieć w poważaniu aby zgniły w szczelnościach nieodwiedzanych forum.

 • 7 stycznia 2016 o godz. 15:39

  Redaktorzy Targówek.info to fanatycy jeżdżenia samochodem i nigdy w kwestii mostu krasińskiego obiektywni nie byli. Ale oczywiście mają prawo pisać, to co uważają za słuszne i ust przeciwnikom mostu nigdy nie zamykalo.

  Rzeczowa dyskusja o moście raczej możliwa nie jest. Bo jak rozmawiać z kimś, kto uważa że te 700 baniek mu się poprostu należy ?

  A z tego nibykompromisu to chyba nikt nie jest zadowolony.

 • 7 stycznia 2016 o godz. 16:24

  Rozumiem, że rzetelność dziennikarska polega na dość mocnym podjudzaniu jednych przeciwko drugim i generalnie na krytykowaniu wszystkich za wszystko. O merytorycznej dyskusji o postulatach szkoda zawracać sobie głowę, wystarczy je przekopiować bez jakiegokolwiek komentarza. Jaką targowek.info ma wizję dzielnicy i miasta? Czy to ma być raj dla kierowców, szerokie parkingi i generalnie tak ma być, żeby wszędzie wygodnie dojechać własnym autem?

 • 7 stycznia 2016 o godz. 16:37

  To oczywiste: targówek info nie jest rzetelny bo podał dokładnie postulaty i napisał kto je wymyślił.
  Inne warszawskie media są za to bardzo rzetelne, bo traktują sprawę po łebkach i tylko eksponują tytuł: „Jest kompromis mieszkańców w sprawie mostu Krasińskiego”. I tak jest prawidłowo!

 • 7 stycznia 2016 o godz. 17:14

  A zauważyliście, że słowo ‚społeczniak’ już od jakiegoś czasu jest traktowane jak obelga?

 • 7 stycznia 2016 o godz. 17:30

  Ciekawe ile kosztowaloby zmniejszenie ilosci torow i schowanie ich pod ziemie. Wtedy cale Brodno byloby „otwarte”. Moznaby poprowadzic kilka ulic do Jagiellonskiej a most Krasinskiego (ktory trzeba budowac teraz jak najszybciej, gdy sa pieniadze), stalby sie wtedy mostem naprawde lokalnym.

 • 7 stycznia 2016 o godz. 18:12

  A wiecie ze gosc z tego Miasto jest Nasze w niedawnych oficjalnych konsultacjach w sprawie mostu reprezentowal…. Targowek? Naprawde

 • 7 stycznia 2016 o godz. 18:19

  Jeżeli chodzi o uzurpowanie sobie woli mieszkańców to: „Co o tym myśli zdecydowana większość mieszkańców dzielnicy, można łatwo sprawdzić czytając komentarze i wyniki sondy na targowek.info.”
  Przypuszczam, że większość mieszkańców nie odwiedza tego portalu.

 • 7 stycznia 2016 o godz. 18:26

  @Aga. Ponad 20 tysięcy podpisów za tym mostem zebrano w kilka dni. Na prawdę nie trzeba odwiedzać tego portalu, żeby wiedzieć co jest dobre dla tej dzielnicy.

 • 7 stycznia 2016 o godz. 18:53

  Eh, „społecznicy”… mam wrażenie, że to ta sama religia co sławni „ekolodzy”. Małe, ale wpływowe grupki, decydujące o losach tysięcy i uzurpujące sobie prawo do wypowiadania się w imieniu mieszkańców.

  Mam drodzy społecznicy taki apel do Was – Wypowiadajcie się we własnym imieniu do cholery!

  PS Warto zaznaczyć, że pan Rafał Suchocki w ostatnich wyborach samorządowych startował z list Miasto Jest Nasze, a „Ruch Sąsiedzki – Targówek, Zacisze, Bródno”, którego jest liderem to de facto odłam/przybudówka Miasto Jest Nasze. Takie mnożenie bytów by zrobić wrażenie mnogości organizacji będących przeciw.

  A co do PSM Michałów to brak słów. O mały włos nie doprowadzili do zablokowania budowy Trasy Świętokrzyskiej! I niech odczepią się od Targówka, społecznicy – szkodnicy i pilnują swoich Szmulek.

 • 7 stycznia 2016 o godz. 19:02

  Ciekawe czy każdy by podpisał pod mostem, jak by mu uświadomić że są to jego pieniądze, które można wydać lepiej, sensowniej. Most w przyszłości i tak pewnie będzie stał pusty, ale to w głowie ludzi już się nie mieści.

  Zastanówcie- co nam dają szerokie i częste drogi? W Warszawie regularnie tylko okołó 20 procent ludzi jeździ samochodami. Czyli większość będzia miała znikomą korzyść z mostu. Tramwaj na wilsona to taka sobie alternatywa wobec bliższej stacji na gdańskim. Ale tak pisałem rzeczowej dyskusji o moście nie ma i nie będzie.

 • 7 stycznia 2016 o godz. 19:03

  Tym społecznikom – szkodnikom o to chodzi, że oni niby nie uzurpują prawa do wypowiadania się w imieniu mieszkańców, ale w świat idzie, że to mieszkańcy Targówka. Oni dobrze o tym wiedzą i to wykorzystują. Mają świetne kontakty w mediach, maja tam znajomych i tworzą jedną klikę, której celem jest przedstawienie sprawy w świetle jak najbardziej korzystnym dla siebie.

  Fakt, są to organizacje ważne i między psuciem zdarza im się wykonać coś pożytecznego. Niemniej pamiętajcie drodzy społecznicy, że będzie Wam zapamiętane i przypomniane, że chcecie zablokować budowę mostu planowanego jeszcze przez prezydenta Stażyńskiego.

 • 7 stycznia 2016 o godz. 19:07

  @tg

  Warszawa cierpi na brak mostów i powie Ci to każdy urbanista miejski. Im ich więcej tym lepiej, ruch się rozprasza, zyskuje komunikacja miejska, która nie wisi na kilku przeprawach. Zresztą widać było co się działo w przypadku pożaru Łazienkowskiego. W Krakowie jest 11 mostów drogowych, w czeskiej Pradze 18, w Warszawie tylko 8! A jaka skala miast i aglomeracji!

 • 7 stycznia 2016 o godz. 19:43

  tam samo jak brakuje szpitali, zlobkow, przedszkoli, parkow, autobusow, pociagow, drog rowerowych

 • 7 stycznia 2016 o godz. 19:45

  tam samo jak brakuje szpitali, zlobkow, przedszkoli, parkow, autobusow, pociagow, drog rowerowych

  argument ze Starzynskim jest slaby, bo przeciez on nie planowal mostu grota i polnocnego.

 • 7 stycznia 2016 o godz. 20:03

  @tg

  A argument, że lepiej kasę przeznaczyć na coś innego jest zwykłym populizmem. Też mogę zacząć wymieniać, co byłoby lepiej lub mniej lepiej budować. Kasy zawsze jest za mało na wszystko. A prawda jest taka, że od lat Targówek był pomijany w inwestycjach. Przypomnieć „Rzeź Pragi i Targówka”, z powodu której to społecznicy tak jeździli po HGW. A teraz jak coś planują zrobić to też źle, bo jakiejś grupce wydaje się, ze lepiej coś innego zrobić.
  Szkoda tylko, że ignorujecie fakt tego, że zdecydowana większość mieszkańców jest ZA i staracie się na siłę przekonywać do swoich racji!

 • 7 stycznia 2016 o godz. 20:10

  @tg

  Starzyński Grota nie planował? Ty tak na poważnie? A co ten most niby miałby łączyć w owym czasie? Za to już przed wojną wiedzieli, że mosty są potrzebne i to w jak największej ilości. Naprawdę spójrz na duże miasta zachodu. W Warszawie jest za mało mostów i każdy jest na wagę złota. I nie straszcie wzmożonym ruchem, bo tak jak Świętokrzyski nie zniszczył Powiśla, tak Żoliborza nie zniszczy Kraśińskiego. I jest cała masa innych sposobów na ograniczanie ruchu niż prostackie zaniechanie budowy potrzebnej przeprawy.

 • 7 stycznia 2016 o godz. 20:32

  populizmem są raczej argumenty za mostem i sposób zbierania podpisów.

  ale czy most będzie w przyszłości naprawdę potrzebny?
  przecież do placu wilosna będzie można dojechać z Bródna drugą linią metra do świętokrzyskiej i tam przesiąść sięw starą linię metra. wyjdzie pewnie około 20 minut. to dość szybko.

 • 7 stycznia 2016 o godz. 20:50

  @tg

  A czy kierunek podróży mieszkańców Targówka to tylko Centrum? W takim razie po co i inne mosty poza centrum? A w drugą stronę nikt nie będzie jechać? Np. 1 listopada? A planowanym osiedlom wzdłuż Jagiellońskiej nie przyda się połączenie przez Wisłę z I linią metra?

 • 7 stycznia 2016 o godz. 21:11

  @tg

  A jeśli chodzi o zbieranie podpisów. No ja akurat byłem pod wrażeniem, że udało się zebrać tylko w jednej dzielnicy, a nawet jej części aż 20 tys. głosów.
  Zawsze też nasi kochani aktywiści mogą wykonać akcję przeciwną i zobaczymy ile głosów zbiorą przeciw budowie na terenie Targówka. Obawiam się, że z niektórych miejsc mogliby wręcz być przepędzani, ale to tylko moja prywatna opinia.

  Ja jednak żałuję, że wybrali działania czysto propagandowe i PR-owe – fakt, w tym są świetni – i podszywając się pod „mieszkańców Targówka” starają się, poprzez swe kontakty w mediach, wymóc przekaz, że oto Targówek idzie na jakiś kompromis. Ale ja to rozumiem, pan Śpiewak (Guział bis) musi pokazać, ze jego MJN istnieje, działa i coś robi. Nieważne co, ważne, że słychać i się o nich mów – stara zasada PR-owców. A gdzie najlepiej się promować jak nie na sporze wywołującym duże emocje, de facto podgrzewane przez grupkę społeczników.

 • 7 stycznia 2016 o godz. 21:17

  @tg

  I zobacz kto się podpisuje pod tymi postulatami: MJN, organizacja pana Suchockiego – do niedawna też MJN i Michałów (co im do tego to za cholerę nie wiem). Czyli de facto mamy akcję ludzi Miasto Jest Nasze. A to, że MJN jest przeciw budowie wiadomo od dawna, ale teraz zadziałali PR-owo. Powstała ich przybudówka stworzona przez pana Suchockiego (dziwny zbieg okoliczności, ze powstała niecały miesiąc temu?), że to niby stowarzyszenie mieszkańców Targówka. Wolne żarty.

 • 7 stycznia 2016 o godz. 22:38

  Szkoda, że najgorzej nam wychodzi prosta, szczera i życzliwą rozmowa.
  Most jest potrzebny ale życzliwość i kultura osobista jeszcze bardziej.
  Pozdrawiam i….. Bez urazy :)

 • 7 stycznia 2016 o godz. 23:29

  Pamietajcie aby na bydlaków aktywistòw nie glosować.

 • 7 stycznia 2016 o godz. 23:31

  dokładnie. trzeba głosować tylko na PIS i PO. inaczej nie wolno.

 • 7 stycznia 2016 o godz. 23:45

  na tych bydlaków aktywistów zagłosowało w poprzednich wyborach ponad 2 tys. osób. W jaki sposób można ich obrazić jeszcze? Tych głosujących i tych startujących? Oni przynajmniej mieli odwagę zebrać się, zorganizować i wystawić listę, a nie patrzeć biernie na to, co w dzielnicy robi PiS, PO i Spółdzielnia Mieszkaniowa. No ale aktywista to przecież leń, lewak i pewnie jakiś zbok, prawda? A do tego chce zwężać ulice, bo miasta są dla samochodów, to nie wieś żeby człowiek miał tutaj więcej przestrzeni dla siebie, co nie?

 • 8 stycznia 2016 o godz. 00:38

  @ mieszko – faktycznie słownictwo w tej dyskusji zeszło na psy, choć wydaje mi się, że moderatorzy czyszczą najostrzejsze wypowiedzi z obu stron. Ale ja mam co Ciebie pytanie na inny temat: naprawdę uważasz że 2 tysiące głosów (i 0 mandatów) otrzymane w ostatnich wyborach daje MJN legitymację do wypowiadania się w imieniu 120 tysięcy mieszkańców Targówka? Naprawdę?

 • 8 stycznia 2016 o godz. 08:00

  Jestem mieszkańcem Targówka i absolutnie nie zgadzam się z powyższymi postulatami. Stowarzyszenia, które się ze sobą porozumiały w żadnym wypadku nie przemawiają w moim imieniu!

 • 8 stycznia 2016 o godz. 08:20

  Janie, z tego co wyczytałem, to ten mjn albo ruch sąsiedzki nie pisze nigdzie, że występują w imieniu 120 tys. mieszkańców Targówka. Mówią i piszą jako konkretna organizacja i konkretni jej członkowie, a że mieszkają czy żyją na Targówku, to chyba mogą też w swoim imieniu coś wyrażać? Słyszałem, że podczas pierwszego spotkania okrągłego stołu nasz burmistrz Antonik powiedział, że występuje w imieniu 70 tys. członków SM Bródno – ktoś przeprowadził ankietę wśród wszystkich członków SM,by burmistrz mógł tak powiedzieć?

 • 8 stycznia 2016 o godz. 09:57

  na Bródnie mamy plagę jeżdżących i parkujących samochodów na chodnikach. Ostatnio na wicentego kierowca zabił dziewczynę i uciekł z miejsca wypadku. I dla takich ludzi mamy budować nowy most ? To czyste szaleństwo.

 • 8 stycznia 2016 o godz. 10:12

  @Coil

  Zapisz się do MJN, bo poziomem populizmu dorastasz świetnie. No tak, dziewczynka zginęła bo ma powstać Most Krasińskiego? Pan Śpiewak z MJN też pisał, że po wybudowaniu mostu dzieci będą się budzić zdeformowane.

  A może zlikwidować wszystkie mosty?! Wtedy nie będą ginąć dziewczynki na drogach! Tak!

  A to, ze jest plaga parkujących na chodnikach czy trawnikach to nijak się ma do budowy mostu! Od tego mamy służby, które widocznie nie wywiązują się z tego zadania. Do tego jest społeczne przyzwolenie na takie działania, patrz oburzenie po wstawieniu słupków na Wincentego, więc nawet rozumiem władze, że nieśpiesznie się zajmują takimi sprawami, bo zaraz podnosi się jęk oburzenia przyspawanych do siedzeń samochodów!

  Ja jestem wielki zwolennikiem ograniczania ruchu samochodów, itp. ale nie poprzez prostackie sposoby nie budowania infrastruktury, dróg czy mostów!

 • 8 stycznia 2016 o godz. 10:30

  I jeszcze jedno, żeby nie było, że mam fobię na punkcie aktywistów. W wyborach samorządowych głosowałem na MJN, pomimo tego, że bardzo nie podobało mi się to co robił Śpiewak. Ale przekonały mnie sylwetki osób z Targówka. Szkoda, że w chwili obecnej stały się one narzędziem w rękach pana Śpiewaka. Jest nauczka na przyszłość.

 • 8 stycznia 2016 o godz. 11:52

  Ruch lokalny po jednym pasie co za idiotyzm. A jak będzie wypadek to cooooo ! Obiecanki cacanki niech oddadzą 512 na starą trasę – ZŁODZIEJE – Budują głupkowate pętle dla jednej linii 512 a trasa autobusu jest tak krótka że kierowca chyba się zbytnio nie zmęczy. No ale kaskę ktoś przytulił.

 • 8 stycznia 2016 o godz. 12:28

  Zarzuty przeciw Targówek.info są zenujace. Ten portal tyle już pomógł naszej dzielnicy i niejednokrotnie dał przykład bezstronności, że osoby oskarżające portal o nierzetelnosc wstydu nie maja.

 • 8 stycznia 2016 o godz. 15:37

  Oddać autobus 512 za Wisłę !!!
  Co z tego że na Radzymińskiej jeździ tyle autobusów jak są nieadekwatne do potrzeb pasażerów.
  190 – JEDYNY KTÓRY JEDZIE PROSTO ZA WISŁĘ ALE JUŻ na przystanku Kościeliska do niego nie wsiądziesz !!!
  199 – krąży gdzieś opłotkami prawie pusty !!!
  412 – jedzie tylko do Wileńskiego !!!
  512 – jedzie tylko do Wileńskiego razem z 412 robi jakieś dziwne nawrotki na pusto !!!
  527 – nie zatrzymuje się na każdym przystanku ach soory to tylko dla nowobogackiej elity z dożywotnim kredytem co płaci podatki w „Grójcu” a i jeszcze teraz dostana kolejny prezęcik E – 9
  718 – przy Wileńskim skręca w lewo i jedzie na Dw. wschodni
  738 – przy Wileńskim skręca w lewo i jedzie na Dw. wschodni
  740 – autobus widmo. Wiezie kierowcę i dwie – trzy osoby wąską uliczką Tarnogórską. Jak jedzie z przeciwka drugi podobnych gabarytów pojazd to musi mu zjechać – ustąpić bo oba się nie miną zwłaszcza gdy na boboczu są zaparkowane samochody. Uliczka jest wąska chodnik jest tylko po jednej stronie ulicy ale pasów nam wymalowali prosto w płot sąsiada.
  805 – przy Wileńskim skręca w lewo i jedzie na Dw. wschodni

  PYTAM GDZIE TU LOGIKA I UDOGODNIENIA ???
  Są osoby które chcą jechać do pierwszej linii metra a nie do drugiej !!!

 • 8 stycznia 2016 o godz. 16:27

  trzeba by przerzucić autobusy z e7 na 527.

 • 8 stycznia 2016 o godz. 16:35

  Warto tez dodać ze u nas na Targówku jest 2500 kotów a na Białołęce tylko 825. Pomimo tego oni maja więcej autobusow

 • 9 stycznia 2016 o godz. 15:57

  TAK DLA BUDOWY MOSTU!!! PRECZ Z AKTYWISTAMI!!!

 • 9 stycznia 2016 o godz. 20:24

  Jak zwykle prawda jest gdzieś po środku i uwagi aktywistów w wielu punktach z pewnością są zasadne, ale do cholery ile można czekać na ten most. Jak go teraz nie zbudują to go nie doczekamy przez kolejne dekady. Na Targówku inwestycji drogowych w ostatnich nie było prawie wcale, a w innych dzielnicach pobudowano nowe ulice, szerokie arterie i nikt tam nie protestował. Po tej stronie Wisły każda inwestycja drogowa jest na dzień dobry torpedowana. Ten most nie będzie tylko dla kierowców, ale dla komunikacji zbiorowej i rowerzystów. Skończy się tak, że uwalicie budowę a kasa powędruje na Bemowo, Mokotów lub inne Włochy i tyle Targówek będzie z tego miał. A Żoliborz zadowolony bo plebs z Bródna pozostanie za rzeką bez przeprawy.

 • 9 stycznia 2016 o godz. 20:30

  A Michałów ma interes w oddaleniu realizacji tej inwestycji, bo budowa mostu da początek trasie która w przyszłości połączy się przez Matki Teresy, Nowotrocką i Naczelikowsą z Trasą Świętokrzyską. Co przyniesie zwiększenie ruchu w ich okolicach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.