Nastolatek napadł z nożem na Askenazego

8
Share

Policjanci zatrzymali go w jego własnym mieszkaniu.

 

18-letni Dominik M. co najmniej najbliższe trzy miesiące spędzi za kratkami – a teoretycznie grozi mu nawet 12 lat więzienia. Co się wydarzyło?

W niedzielę 17 stycznia, około godz. 22, Dominik M. napadł na ul. Askenazego na Targówku (Mieszkaniowym) na innego nastolatka, tym razem 19-letniego. Wcześniej obaj młodzi mężczyźni spotkali się w pobliskim sklepie. Na ulicy Dominik M. zaczął szarpać i popychać starszego o rok pokrzywdzonego, żądając od niego pieniędzy. Gdy to nie zadziałało, napastnik wyciągnął nóż. 19–latek w obawie o własne życie ostatecznie oddał 200 złotych.

Napadnięty mężczyzna dokładnie zapamiętał wygląd sprawcy napadu i poszedł na policję. Kryminalni z komisariatu na Targówku szybko wzięli się do pracy i zatrzymali Dominika M. w jego miejscu zamieszkania.

18–latek za napad z nożem został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

***

W zasadzie to nie ma związku, ale przypomnijmy, że w tym samym czasie 23-letni pirat drogowy, który zabił 16-letnią dziewczynę na ul. św. Wincentego i przez miesiąc ukrywał się przed policją, nie został aresztowany – otrzymał tylko zakaz opuszczania kraju i dozór policyjny. Za oba przestępstwa grozi 12 lata więzienia.

 

zdjęcie na górze: Dominik M. w drodze do celi / fot. Policja

8
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx