Kolorowy Orszak Trzech Króli w środę na Bródnie

3
Share

Mróz ma być w środę już ciut mniejszy, więc jest szansa, że bródnowski orszak Trzech Króli uda się jak co roku.

 

Trzej Królowie przejadą przez Bródno już po raz siódmy. Uliczne jasełka jak co roku przygotowują szkoły, parafie, rodziny i dzieci. Praski Orszak Trzech Króli rozpocznie się w środę o godzinie 13 pod Domem Kultury Świt.

Po uformowaniu pochodu przejdzie Wysockiego, Bartniczą i Wyszogrodzką do Parku Bródnowskiego. Po drodze uczestnicy będą odgrywać wydarzeniach z życia Św. Rodziny, które zostaną zainscenizowane przez rodziców i nauczycieli z różnych szkół Targówka.

Wysłuchamy m.im. „Edyktu Cezara Augusta”. Zajrzymy na „Dwór Heroda” i będziemy szukać schronienia w “Gospodzie”. Obejrzymy „Diabelskie sztuczki” i „Walkę dobra ze złem” i scenkę „Brama do nieba”. W Orszaku Trzech Króli nie zabraknie także pasterzy – zapraszają organizatorzy.

PROGRAM

12.00 Uroczysta Msza Św. z udziałem ks. abp Henryka Hosera SAC w Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej, ul. Wysockiego 8.

13.00 Występy szkolnych grup artystycznych i animacje dla dzieci zgromadzonych przed Domem Kultury „Świt”, formowanie się orszaku. Ok. 13.15 bitwa z diabłami.

13.15 „Edykt Cezara Augusta” przy Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej. Scena animowana przez DK Świt.

13.30 Anioł Pański przy Domu Kultury i pod kościołem MB Różańcowej, po modlitwie Orszak rusza do Parku Bródnowskiego.

15.00 Na zakończenie Orszaku Trzech Króli odbędzie się koncert „Rockolędy” w wykonaniu zespołu Ę-dur. Zaśpiewają polskie kolędy i pastorałki w rockowej aranżacji.

Wstęp wolny. Uczestnicy Orszaku Trzech Króli dostaną od organizatorów śpiewniki i korony.

Poniżej zdjęcia z zeszłorocznego Orszaku Trzech Króli na Bródniu autorstwa naszego czytelnika Grzegorza Kosińskiego (jego stronę znajdziecie tutaj).

 

 

To także galeria z orszaku w zeszłym roku, zdjęcia wykonał inny nasz czytelnik, Mateusz Wyszogrodzki (tutaj jego strona internetowa).

 

 

UWAGA! W związku z organizacją Orszaku mogą wystąpić utrudnienia w przejeździe dla linii autobusowych na Bródnie. W przypadku braku możliwości przejazdu ciągiem ulic Bartnicza – Wyszogrodzka autobusy linii 114 i 204 będą kierowane na poniższe trasy objazdowe:

114 – od skrzyżowania Wysockiego/Bartnicza: Wysockiego – Matki Teresy z Kalkuty – Chodecka i dalej własną trasą;
204 – od skrzyżowania Wysockiego/Bartnicza: Wysockiego – Bazyliańska – Kondratowicza i dalej własną trasą.

 

3
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx