Pijani kierowcy szaleli po dzielnicy | | targowek.info

Pijani kierowcy szaleli po dzielnicy

Tylko w Sylwestra i Nowy Rok policja zatrzymała w naszej dzielnicy i okolicach czterech pijanych kierowców. Jednego z nich na „torze dla samochodów sportowych”.

 

Statystyki opublikowali policjanci z komendy dla Pragi Północ, czyli tej obejmującej oprócz samej Pragi Targówek i Białołękę.

Marek B. świętować sylwestra zaczął dość wcześnie i już o godz. 17.10 miał półtora promila. I wyraźnie źle mu się prowadziło auto. Policjanci zostali wezwani do kolizji przy ul. Malborskiej. Kierujący fiatem Marek B. okazał się pijany i nikt już specjalnie nie będzie dociekał z czyjej winy doszło do zdarzenia.

Koleni pijani kierowcy wpadali już po północy. Marek Ś. postanowił uczcić Nowy Rok na torze wyścigowym przy Jagiellońskiej. To już Praga Północ, ale to ten sam tor dawnego FSO, który w weekendowe wieczory tak daje się we znaki mieszkańcom Bródna. Słychać stamtąd odgłosy piłowania silników i palenia gumy. Miłośnicy tuningowanych samochodów zjechali się chyba na tor też tuż po północy w sylwestra, bo policja zatrzymała tam Marka Ś. już o godz. 2.45. Kierował renaultem mając prawie 1,7 promila.

Już rano, o godz. 09.30, przy ul. Skarbka z Gór funkcjonariusze zatrzymali do kontroli kierowcę golfa. Policjant, który sprawdzał dokumenty, wyczuł od 20-latka wyraźną woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało u niego 1,6 promila. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do praskiej komendy.

Niektórzy trzeźwieli długo. O godzinie 15.20 przy ul. Płochocińskiej policjanci zatrzymali seata. 23-letni Kamil J. bełkotał, zbadano go dopiero na komendzie, a wynik to ponad 2 promile.

Ostatniej kontroli funkcjonariusze dokonali przy ul. Stalowej w niedzielę pięć minut po północy. Tutaj też nie grzeszą trzeźwością. 50-letni Andrzej K. kierował autem marki Playmouth Breeze. Badanie alkomatem wykazało ponad 2,8 promila alkoholu w organizmie.

Wszyscy zatrzymani kierowcy staną wkrótce przed sądem. Grozi im zatrzymanie prawa jazdy, kara grzywny oraz 2 lata pozbawienia wolności.

 

zdjęcie na górze: archiwum fot. Policja

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

6 komentarzy na temat “Pijani kierowcy szaleli po dzielnicy

 • 5 stycznia 2016 o godz. 10:41

  a co to za marka playmouth ;)

 • 5 stycznia 2016 o godz. 11:14

  amerykańska taka

 • 5 stycznia 2016 o godz. 11:17

  Playmouth Breeze ???
  I od kiedy Jagiellońska, Skarbka z Gór, Płochocińska i Stalowa należą do Targówka?
  No chyba że przespałam zmianę. Jednak jedna noc i wszystko się może zdażyć ;(

 • 5 stycznia 2016 o godz. 12:01

  Targowek ma imperialistyczne. ambicje. najpierw podgrodzie zaatakuje skarbke a targowek stalowa. potem kolejne podboje.

 • 5 stycznia 2016 o godz. 12:41

  Na potrzeby newsa trzeba było nieco granice poprzesuwać. A Wy się czepiacie ;-)

 • 6 stycznia 2016 o godz. 18:43

  Trzeba czytać ze zrozumieniem. Na początku jest napisane, że informacje są od Policji z komendy rejonowej, a ta znajduje się na Pradze Północ i podlega jej targowek białołęka i praga….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.