Są już pierwsze pomysły w budżecie partycypacyjnym. Podobają wam się?

22
Share

Na składane projektów jest jeszcze tydzień. Niektórzy zrobili to od razu i ich pomysły właśnie prezentujemy. 

 

Przypomnijmy, że na Targówku jest do wydania 3 126 000 zł. (przeczytaj jak podzielono pieniądze). Jest więc o co walczyć, tym bardziej że konkurencja w zeszłym roku w niektórych rejonach dzielnicy wcale nie była ostra. W głosowaniu przeszło większość zgłoszonych projektów.

W tym roku na razie sześć zgłoszonych pomysłów spełniło wymogi formalne. Jest jeszcze tydzień (do 15 stycznia), więc na pewno będzie ich więcej. Na razie przedstawiamy te, które już wpłynęły:

 

 

Remont chodnika na „obwodnicy Targówka”, wzdłuż ulic Handlowej, Ossowskiego, Myszkowskiej. Uwzględniając udogodnienia dla osób biegających – 400 tysięcy zł

Projekt bardziej potrzebny niż wymalowane w tym roku pasy rowerowe. Chodnik wzdłuż obwodnicy jest tak dziurawy, że miejscami trudno po nim przejechać na rolkach czy ze śpiącym dzieckiem w wózku.

Udogodnieniem dla biegaczy mają być rozmieszczone co 100 metrów słupki dystansowe pomagające ocenić przebiegniętą odległość.

Ten projekt bardzo nam się podoba, tym bardziej, że podobne rozwiązanie proponowaliśmy na Targowek.info dwa lata temu.  

 

Mapka trasy dołączona przez autora pomysłu

Trasa spacerowo-rowerowa szlakiem zwiniętych torów – 308 320 zł

Też projekt bardzo potrzebny, bo dziś las na Utracie jest trudno dostępny. Chodzi o zagospodarowanie zlikwidowanych bocznic kolejowych na terenie o łącznej długości 3,2 km na trasy spacerowo-rowerowe, przebiegające przez tereny zalesione oraz koło jeziora i plaży przy ul. Bardowskiego. Dodatkowo poprawa ciągłości i bezpieczeństwa na istniejących ścieżkach rowerowych przy ul. Rozwadowskiego i Zabranieckiej.

Trasa miałaby połączyć:

– jezioro i plażę przy ul. Bardowskiego;
– istniejącą ścieżkę rowerową w ciągu ul. Zabraniecka – Strażacka;
– ślepe zakończenie ul. Nieświeskiej;
– ślepe zakończenie ul. Skrajnej w Ząbkach

 

Kulturalne spotkania w bibliotekach na Targówku Mieszkaniowym – 30 tys. zł

Organizacja spotkań  z „autorami, ludźmi kultury i pasjonatami w swojej dziedzinie, teatrzyki dla dzieci i występy okazjonalne” w bibliotekach przy Kuflewskiej i Piotra Skargi. W tej ostatniej to się pewnie nie uda, bo pawilon z biblioteką będzie rozebrany. Ale może dzielnica znajdzie nowe miejsce dla placówki.

 

Oświetlenie boiska przy ul. Blokowej 3 – 210 tys. zł

Chodzi o postawienie na boisko OSiR na Zaciszu sześciu słupów oświetleniowych wraz z potrzebną infrastrukturą. Autor projektu pisze, że będzie on publiczne dostępny, ale to tak nie działa. Pójść pograć z kolegami w piłkę na boisku przy Blokowej to możecie, ale jak zapłacicie. Dzielnica zrobiła sobie z dawnego boiska Junaka maszynkę do zarabiana pieniędzy, teraz chce żeby maszynka zarabiała też po zmroku.

Przy okazji skorzystają młodzi piłkarze, których rodzice wysyłają na treningi do działających na Zaciszu klubów.

 

Darmowe 2-godzinne pływanie dla rodzin z dziećmi na basenie Muszelka – 92 500 zł

Darmowe 2-godzinne pływanie dla rodzin z dziećmi na basenie OSiR Polonez – 92 500 zł

Zdjęcie na górze strony pochodzi z archiwalnego artykułu o obwodnicy Targówka

22
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx