Są już pierwsze pomysły w budżecie partycypacyjnym. Podobają wam się? | | targowek.info

Są już pierwsze pomysły w budżecie partycypacyjnym. Podobają wam się?

Na składane projektów jest jeszcze tydzień. Niektórzy zrobili to od razu i ich pomysły właśnie prezentujemy. 

 

Przypomnijmy, że na Targówku jest do wydania 3 126 000 zł. (przeczytaj jak podzielono pieniądze). Jest więc o co walczyć, tym bardziej że konkurencja w zeszłym roku w niektórych rejonach dzielnicy wcale nie była ostra. W głosowaniu przeszło większość zgłoszonych projektów.

W tym roku na razie sześć zgłoszonych pomysłów spełniło wymogi formalne. Jest jeszcze tydzień (do 15 stycznia), więc na pewno będzie ich więcej. Na razie przedstawiamy te, które już wpłynęły:

 

 

Remont chodnika na „obwodnicy Targówka”, wzdłuż ulic Handlowej, Ossowskiego, Myszkowskiej. Uwzględniając udogodnienia dla osób biegających – 400 tysięcy zł

Projekt bardziej potrzebny niż wymalowane w tym roku pasy rowerowe. Chodnik wzdłuż obwodnicy jest tak dziurawy, że miejscami trudno po nim przejechać na rolkach czy ze śpiącym dzieckiem w wózku.

Udogodnieniem dla biegaczy mają być rozmieszczone co 100 metrów słupki dystansowe pomagające ocenić przebiegniętą odległość.

Ten projekt bardzo nam się podoba, tym bardziej, że podobne rozwiązanie proponowaliśmy na Targowek.info dwa lata temu.  

 

Mapka trasy dołączona przez autora pomysłu

Trasa spacerowo-rowerowa szlakiem zwiniętych torów – 308 320 zł

Też projekt bardzo potrzebny, bo dziś las na Utracie jest trudno dostępny. Chodzi o zagospodarowanie zlikwidowanych bocznic kolejowych na terenie o łącznej długości 3,2 km na trasy spacerowo-rowerowe, przebiegające przez tereny zalesione oraz koło jeziora i plaży przy ul. Bardowskiego. Dodatkowo poprawa ciągłości i bezpieczeństwa na istniejących ścieżkach rowerowych przy ul. Rozwadowskiego i Zabranieckiej.

Trasa miałaby połączyć:

– jezioro i plażę przy ul. Bardowskiego;
– istniejącą ścieżkę rowerową w ciągu ul. Zabraniecka – Strażacka;
– ślepe zakończenie ul. Nieświeskiej;
– ślepe zakończenie ul. Skrajnej w Ząbkach

 

Kulturalne spotkania w bibliotekach na Targówku Mieszkaniowym – 30 tys. zł

Organizacja spotkań  z „autorami, ludźmi kultury i pasjonatami w swojej dziedzinie, teatrzyki dla dzieci i występy okazjonalne” w bibliotekach przy Kuflewskiej i Piotra Skargi. W tej ostatniej to się pewnie nie uda, bo pawilon z biblioteką będzie rozebrany. Ale może dzielnica znajdzie nowe miejsce dla placówki.

 

Oświetlenie boiska przy ul. Blokowej 3 – 210 tys. zł

Chodzi o postawienie na boisko OSiR na Zaciszu sześciu słupów oświetleniowych wraz z potrzebną infrastrukturą. Autor projektu pisze, że będzie on publiczne dostępny, ale to tak nie działa. Pójść pograć z kolegami w piłkę na boisku przy Blokowej to możecie, ale jak zapłacicie. Dzielnica zrobiła sobie z dawnego boiska Junaka maszynkę do zarabiana pieniędzy, teraz chce żeby maszynka zarabiała też po zmroku.

Przy okazji skorzystają młodzi piłkarze, których rodzice wysyłają na treningi do działających na Zaciszu klubów.

 

Darmowe 2-godzinne pływanie dla rodzin z dziećmi na basenie Muszelka – 92 500 zł

Darmowe 2-godzinne pływanie dla rodzin z dziećmi na basenie OSiR Polonez – 92 500 zł

Zdjęcie na górze strony pochodzi z archiwalnego artykułu o obwodnicy Targówka

PRZECZYTAJ TEŻ:

22 komentarzy na temat “Są już pierwsze pomysły w budżecie partycypacyjnym. Podobają wam się?

 • 7 stycznia 2016 o godz. 08:30

  „Trasa spacerowo-rowerowa szlakiem zwiniętych torów”. Ooo! Tu jak najbardziej ZA! Rzeczywiście ten las jest teraz niedostępny. Poza tym istniejąca ścieżka rowerowa Zabraniecka – Strażacka jest na dość długich odcinkach w fatalnym stanie albo wręcz w ogóle jej nie ma (tylko wąski chodnik z płyt betonowych). Nie mówiąc o przejazdach zaznaczonych na załączonej mapce czerwonymi kółkami, na których można połamać koła. Nowa trasa zbliżyłaby się także do ul. Utrata – może jakieś połączenie?

 • 7 stycznia 2016 o godz. 09:40

  Świetny pomysł, z trasami spacerowymi. Niestety większość z nich prowadzi przez tereny należące do Skarbu Państwa, także pewnie odpadnie w preselekcji :(

 • 7 stycznia 2016 o godz. 09:40

  „Projekt bardziej potrzebny niż wymalowane w tym roku pasy rowerowe. ”

  – syndrom Waszczykowskiego ?? dobrze że nie ma żadnego projektu wspierającego wegetarian

 • 7 stycznia 2016 o godz. 08:44

  może ktoś zgłosi coś na wzór tego. takie małe obserwatorium astronomiczne.

 • 7 stycznia 2016 o godz. 09:45

  Z tych pasów przecież przez większość roku nikt nie korzysta. Chodnikiem można chodzić przez cały rok.

 • 7 stycznia 2016 o godz. 10:08

  Jak pisze Rafał Suchocki. Pomysł świetny, ale chyba nierealny z uwagi na kwestie własności. Ja bym go nawet rozbudował o ścieżki wewnątrz lasku na utracie (wzdłuż kanałku). Tam jest naprawdę fajnie, tyle, że czasami ciężko się przedrzeć przez chaszcze.

  Szkoda też, że nasze władze są mało aktywne w zagospodarowaniu tego terenu. Najpierw obcięli projekt rewitalizacji kanałku po drugiej części Radzymińskiej, aż do wybudowanego jeziora. Od kilku lat słyszę o też rozmowach z nadleśnictwie ws. uporządkowaniu lasku na Utracie i też okazuje się, że to kolejne mydlenie oczu.

  Za to na FB nasi radni bardzo aktywni, szczególni Ci z PO.

 • 7 stycznia 2016 o godz. 11:17

  OW – ten teren wokół zaraz będzie przekształcony i pójdzie pod deweloperke. Potem będą protesty, wiec nikt tego nie rusza.

 • 7 stycznia 2016 o godz. 12:02

  @OW

  Łąki pewnie tak i w sumie nie mam z tym problemu. Uważam, że wręcz powinno na tych nieużytkach za jeziorem i przy Bardowskiego powstać osiedle, oczywiście z rozsądnym planem zagospodarowania (na razie plan tego nie przewiduje, więc daleka droga do budownictwa mieszkaniowego na tym terenie). Lepiej budować tu, niż na obrzeżach miasta i generować urban sprawl.

  Lasu raczej nie tkną, bo będą protesty i sam pierwszy się przypnę do drzew jak zajdzie potrzeba ;)

 • 7 stycznia 2016 o godz. 12:16

  Jak najbardziej szlak rowerowo – pieszy jest pomysłem trafionym w 10!
  Trzeba ucywilizować cześć Targówka „za torami”

 • 7 stycznia 2016 o godz. 12:24

  @JJ

  Aby to zrobić potrzebna jest wola i chęć działania naszych radnych i władz. Ale u nas dominują radni – celebryci, więc jak mieszkańcy nie wymuszą to nie ma co liczyć, że coś się zmieni. A sygnały o tym, że teren ten powinien być ucywilizowany władze otrzymują od dawna = od kilku lat na pewno.

 • 7 stycznia 2016 o godz. 11:46

  Pragnę podzielić się w Wami swoim pomysłem – Wszelkie kopiowanie i rozpowszechnianie wskazane!
  Mój pierwszy samodzielnie napisany projekt z Budżetu Partycypacyjnego.
  https://www.facebook.com/projektprzyjaznapoczekalnia/…
  Dotyczy chorych dzieci i ziejących nudą poczekalni pediatrycznych ZOZ… Dzieci może zdrowsze od tego nie będą ale z pewnością szczęśliwsze!
  Lajkujcie, polubiajcie, udostępniajcie znajomym… Projekty oddawać można do 15 stycznia 2015r. a mój dotyczy tylko trzech przychodni (z których potencjalnie korzysta moja córka) Wiadomo, że przychodni w Warszawie jest o wiele więcej i o wiele większe są potrzeby. Nie ma co liczyć że NFZ sfinansuje takie zabawki dla dzieci więc nadzieja tylko w ludziach którym się chce coś zmienić i w Budżecie Partycypacyjnym… Może mój projekt kogoś zainspiruje i coś takiego podobnego napisze dla przychodni w swoim regionie? Dlatego – zachęcam; lajkujcie, UDOSTĘPNIAJCIE!

 • 7 stycznia 2016 o godz. 14:27

  Słupki co 100 metrów dla biegaczy? Dajcie spokój! Piszę to ja, biegacz.

 • 7 stycznia 2016 o godz. 16:22

  Niech zrobią oświetlenie na ulicy Janowieckiej bo to jedna z główniejszych tras wylotowych z Warszawy a po zmroku panują tu egipskie ciemności. Ani policja ani straż miejska nie zainteresują się także tymi pracownikami którzy wracają z budowy osiedla wilno do ząbek po pracy o zmroku często nie mając żadnych odblasków.czy musi tu dojść do wypadku aby ktoś się w końcu tym zainteresował.Niech radni zastanowią się nad tym zanim jeszcze zacznie się remont ulicy łodygowej bo wtedy większość ludzi będzie tędy jezdzic do pracy

 • 7 stycznia 2016 o godz. 17:05

  Slupki dla biegaczy – wspaniale!!! Wiadomo biegacz powinien dostac dobra informacje, aby orientowac sie w terenie. Biegacz domaga sie rowniez obslugi innych niezbednych jego potrzeb zyciowych. Biegacz dziekuje.

 • 7 stycznia 2016 o godz. 20:55

  Czy ktoś by chciał może zorganizować bieg Targówka? Kto razem ze mną taki projekt zgłosi? Bieg na 5 i 10 km.

 • 8 stycznia 2016 o godz. 12:31

  Myślę, że dobrym pomysłem byłoby wybudowanie/wyremontowanie placu zabaw w Lasku Bródnowskim wraz z uporządkowaniem terenu rekreacyjnego (piknikowego) wokół niego. Obecnie ten teren nie wygląda dobrze, a w sezonie letnim jest przecież mocno oblegany. Jeżeli ktoś z Was ma wystarczająco czasu i ochoty to jak najbardziej może go zgłosić.
  Pozdrawiam!

 • 8 stycznia 2016 o godz. 21:01

  Dla biegaczy proponuje udostępnić stadion przy Polonezie. Niech biegają ile wlezie. Bibliotekę na PSkargi zamienić na bibliotekę przy Suwalskiej. Ponadto czy z tego budžetu nie można zrobić tapicerowane ławki przy Malince na Bródnie? Boje się o tutejsze menelstwo. Żeby hamoroidow nie dostało od siedzenia na betonie. I jeszcze z tego budžetu postawić przy nich policjanta, by miał kto po piwo latać.

 • 10 stycznia 2016 o godz. 15:27

  ta,dobre kto wpadł na pomysł oświetlenia boiska przy blokowej?
  za darmo po południu i wieczorem-dla KOGO?
  ludzie boisko te „okupuje” ekipa wywodząca się z gkp czyli BUCONIOWO
  wyrywają nie małą kasę od rodziców za „treningi”
  a mecze w soboty i niedziele to imprezy z muzą na FUL
  policja jest wzywana prawie na każdą
  a co będzie jak oświetlą-nic za darmo dla mieszkańców zacisza
  tylko tamci z buconiowa i imprezy do północy.

 • 11 stycznia 2016 o godz. 08:41

  “Trasa spacerowo-rowerowa szlakiem zwiniętych torów”. Jak najbardziej ZA!

 • 11 stycznia 2016 o godz. 11:35

  Większość projektów jak widać powstaje z inicjatywy typu „zróbta mi dobrze przy d…pie” a nie dla dobra wspólnego. Oświetlanie boiska, żeby wyrwać więcej kasy za po nocach, pływanie ze swoim potomkiem na basenie, zabetonowanie lasu, miękko po d..pą w poczekalni, w ogóle to najlepiej, żeby wszystko poszło na pudełkowate wilno. Żal d.pę ściska, jak chcecie się lansować w nowym miejscu zamieszkania.

 • 11 stycznia 2016 o godz. 17:44

  tragedia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.