Sklep Virgin na placu Wileńskim

3
Share

Słynna marka otworzyła dziś swój pierwszy salon w Polsce (poza lotniskami) – no, nie w naszej dzielnicy, ale blisko: na Pradze.

 

Przez plac Wileński w drodze do centrum Warszawy przetacza się, lekko licząc, pół Targówka – więc niektórych może zainteresować, że właśnie na Wileniaku od dziś działa prawdopodobnie najbardziej znany i rozpoznawalny na świecie sklep oferujący m.in. książki, muzykę i filmy: Virgin.

Założona przez słynnego brytyjskiego miliardera Richarda Bransona firma otwiera swoje sklepy w prestiżowych lokalizacjach w wielu miastach Europy, Azji i Ameryki. W Polsce do tej pory salony Virgin działały tylko na międzynarodowych lotniskach – na warszawskim Okęciu i katowickich Pyrzowicach.

Najwyraźniej firma uznała teraz za prestiżowy także plac Wileński – a konkretnie jego podziemia. Nowy sklep brytyjskiej sieci, pierwszy w Polsce poza lotniskami, znajduje się bowiem w przejściu podziemnym obok przystanku metra, po drodze w stronę centrum handlowego i stacji kolejowej Wileńska.

Salon, jak na podziemne warunki, jest dość duży. Można w nim kupić to, czego się po Virgin spodziewacie, a więc czasopisma i książki (choć z muzyką i filmami jest gorzej), a także zabawki, słodycze, napoje i różne drobiazgi. Jest tam również punkt przekazów pieniężnych Western Union.

Nowy Virgin na Pradze raczej nie będzie zagrożeniem dla sklepów sieci Empik – ale może stanowić dla niego ciekawą alternatywę.

 

zdjęcie na górze: targowek.info

3
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx