Tramwajem do centrum o 3 minuty krócej

10
Share

Rozpoczęło się włączanie zainstalowanych priorytetów tramwajowych. Czas przejazdu tramwajem skróci się oficjalnie o 3 minuty. Czy jesteście zadowoleni z tego wyniku?

 

Co się działo podczas remontu linii tramwajowej na Pradze i Bródnie, to się działo. Ale wreszcie po trwających blisko pół roku robotach, kasowaniu ruchu, przywracaniu ruchu, ponownym kasowaniu itd. doczekaliśmy (prawie) ostatniego aktu tej wielkiej inwestycji.

Dziś Tramwaje Warszawskie poinformowały, że rozpoczęły proces włączania zainstalowanych priorytetów tramwajowych na trasie Dworzec Wileński – Żerań.

Już we wtorek zostały uruchomione priorytety w ciągu ul. 11 Listopada oraz na ul. Odrowąża, wraz z rondem Żaba. W ciągu najbliższych dni priorytety otrzymają kolejne skrzyżowania wzdłuż ulicy Rembielińskiej (z ulicami: Matki Teresy z Kalkuty, Bartniczą i Kondratowicza) oraz ul. Annopol (z Odlewniczą).

Jak zapewniają tramwajarze, zmiany na tych wszystkich skrzyżowaniach pozwolą pasażerom podróżującym tramwajami linii 1, 3, 4, 25 i 41 skrócić czas przejazdu nawet o 3 minuty. Czy i o ile wydłuży się czas przejazdu autobusów miejskich i samochodów, które prawdopodobnie będą dłużej stały na światłach na skrzyżowaniach – nie wiadomo.

Ale na ostateczne mierzenie czasu przejazdu powinniśmy poczekać raczej do wiosny 2016 roku – bo wtedy, jeśli wierzyć aktualnym zapewnieniom urzędników, mają być odbudowane przystanki na Rembielińskiej przy Julianowskiej, zlikwidowane bez konsultacji z mieszkańcami podczas remontu


zdjęcie na górze: archiwum targowek.info
10
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx