Uczniowie zgłoszą nawet 60 projektów do budżetu obywatelskiego

0
Share

Tylko do piątku można zgłaszać projekty do budżetu partycypacyjnego. Co powiecie na poidełka na przystankach, publiczne ładowarki do smartfonów i tor do crossu rowerowego?  

 

Na razie na Targówku zgłoszono 27 projektów (kilka pierwszych opisaliśmy tutaj, wszystkie zaprezentujemy wkrótce). Trochę jeszcze wpłynie, bo część osób dopieszcza pomysły do ostatniego momentu.

Ale to nie wszystko. W tym roku konkurencja powinna być ostra, bo nawet 60 projektów mogą zgłosić uczniowie szkół w dzielnicy. Przedstawiciele Fundacji Pole Dialogu spotkali się z dyrektorami z 11 publicznych szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych na Targówku i wspólnie z nimi wytypowali 92 klasy, w których prowadzone są warsztaty i seminaria o budżecie partycypacyjnym.

Efektem lekcji kreatywnych będą zgłoszone projekty. Przykłady podawane przez fundację: wodopoje przy przystankach, ogólnodostępne ładowarki do telefonów, otwarte boiska, bezpłatne konsultacje weterynaryjne, tor do crossu rowerowego. Młodzież też dostrzega gdzie brakuje, bądź są uszkodzone: chodniki, ławki, przystanki.

Projekty będą jeszcze weryfikowane pod względem formalnym, ale będzie fajnie, jeśli nawet połowa z nich dopuszczona zostanie do głosowania. Targówkowi zdecydowanie przyda się spojrzenie na dzielnicę świeżym okiem.

fot. materiały prasowe

0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx