W miejscu, w którym zginęła 16-latka, powstanie przejście dla pieszych

10
Share

Miesiąc po śmiertelnym potrąceniu nastolatki na ul. św. Wincentego ZDM zapowiada rozwiązanie, dzięki któremu może unikniemy kolejnych tragedii.

 

Wciąż nie milkną echa grudniowego wypadku, w którym czarny mercedes – kierowany prawdopodobnie przez 23-letniego Adriana M. – potrącił i zabił 16-letnią dziewczynę. Kierowca wyszedł w ukrycia i już ma zarzuty, a teraz urzędnicy wreszcie wyciągają wnioski z nieszczęścia.

Dziś Zarząd Dróg Miejskich ogłosił, że wiosną 2016 roku w okolicy miejsca wypadku na ulicy św. Wincentego – konkretnie w połowie drogi między Kondratowicza i Malborską, przy wjeździe na osiedle Tivoli, pojawi się przejście dla pieszych.

W tej chwili odległość pomiędzy przejściami dla pieszych przekracza tu 500 m. Dlatego mieszkańcy okolicznych nowych osiedli często przechodzą tu na drugą stronę ulicy, np. do pobliskich sklepów i restauracji. Urzędnicy zauważają, że (z powodu dużej odległości do najbliższych przejść) jest to legalne – ale nie jest to bezpieczne, gdyż jezdnia jest szeroka, zaś długa prosta zachęca kierowców do przekraczania prędkości.

O tym, jak bardzo to niebezpecznie – szczególnie przy spotkaniu z kierowcą–wariatem – przekonała się niestety zabita 16–latka…

Z informacji ZDM wynika, że na przejściu nie powstanie sygnalizacja świetlna, ale będzie wyposażone w azyl (wysepkę) na środku jezdni. Jednocześnie zostanie wyznaczony wydzielony lewoskręt, umożliwiający bezpiecznie korzystanie z pawilonów, a kierowcy będą łatwiej wjeżdżać na teren osiedla, a nie – jak to się do tej pory odbywało – próbować zawrócić na skrzyżowaniu z ulicą Malborską.

Przy odpowiednich warunkach pogodowych nowe przejście zostanie wytyczone na początku wiosny.

 

Wstępna propozycja projektu przejścia na ul. Wincentego / mat. ZDM

Wstępna propozycja projektu przejścia na ul. Wincentego / mat. ZDM

 

zdjęcie na górze: ul. św. Wincentego pomiędzy Kondratowicza i Malborską / fot. ZDM

10
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx