W miejscu, w którym zginęła 16-latka, powstanie przejście dla pieszych | | targowek.info

W miejscu, w którym zginęła 16-latka, powstanie przejście dla pieszych

Miesiąc po śmiertelnym potrąceniu nastolatki na ul. św. Wincentego ZDM zapowiada rozwiązanie, dzięki któremu może unikniemy kolejnych tragedii.

 

Wciąż nie milkną echa grudniowego wypadku, w którym czarny mercedes – kierowany prawdopodobnie przez 23-letniego Adriana M. – potrącił i zabił 16-letnią dziewczynę. Kierowca wyszedł w ukrycia i już ma zarzuty, a teraz urzędnicy wreszcie wyciągają wnioski z nieszczęścia.

Dziś Zarząd Dróg Miejskich ogłosił, że wiosną 2016 roku w okolicy miejsca wypadku na ulicy św. Wincentego – konkretnie w połowie drogi między Kondratowicza i Malborską, przy wjeździe na osiedle Tivoli, pojawi się przejście dla pieszych.

W tej chwili odległość pomiędzy przejściami dla pieszych przekracza tu 500 m. Dlatego mieszkańcy okolicznych nowych osiedli często przechodzą tu na drugą stronę ulicy, np. do pobliskich sklepów i restauracji. Urzędnicy zauważają, że (z powodu dużej odległości do najbliższych przejść) jest to legalne – ale nie jest to bezpieczne, gdyż jezdnia jest szeroka, zaś długa prosta zachęca kierowców do przekraczania prędkości.

O tym, jak bardzo to niebezpecznie – szczególnie przy spotkaniu z kierowcą–wariatem – przekonała się niestety zabita 16–latka…

Z informacji ZDM wynika, że na przejściu nie powstanie sygnalizacja świetlna, ale będzie wyposażone w azyl (wysepkę) na środku jezdni. Jednocześnie zostanie wyznaczony wydzielony lewoskręt, umożliwiający bezpiecznie korzystanie z pawilonów, a kierowcy będą łatwiej wjeżdżać na teren osiedla, a nie – jak to się do tej pory odbywało – próbować zawrócić na skrzyżowaniu z ulicą Malborską.

Przy odpowiednich warunkach pogodowych nowe przejście zostanie wytyczone na początku wiosny.

 

Wstępna propozycja projektu przejścia na ul. Wincentego / mat. ZDM
Wstępna propozycja projektu przejścia na ul. Wincentego / mat. ZDM

 

zdjęcie na górze: ul. św. Wincentego pomiędzy Kondratowicza i Malborską / fot. ZDM

PRZECZYTAJ TEŻ:

11 komentarzy na temat “W miejscu, w którym zginęła 16-latka, powstanie przejście dla pieszych

 • 25 stycznia 2016 o godz. 15:12

  Ludzie są na tyle leniwi ,ze i tak będą przebiegać poza pasami,zeby sie dostac na przystanek. I znowu ktoś zginie. Obwinia się kierowców ale to,że ludzie są po prostu GŁUPI już nikt nie napisze. Współczuję mieszkańcom Białołęki. Zwężą ulicę plus jeszcze otworzą osiedle obok centrum handlowego. Korki piękne. A! To dotyczy tez pasażerów autobusów jadących tą trasą.

 • 25 stycznia 2016 o godz. 18:35

  Urzednicy aby zapobiegac nastepnym tragediom trzeba chamstwo przytepic, czyli:
  Zwezac ulice
  ograniczac miejsca parkingowe
  wprowadzac oplaty za parkowanie wzdluz ulic i w innych miejscach publicznych
  tworzyc progi na jezdniach
  tworzyc bus- pasy

 • 25 stycznia 2016 o godz. 19:43

  kierowcy uważaja ze niestosowne przestrzegać przepisów, więc miasto na koszt wszystkich buduje przejście. Kosztowna i roszczeniowa grupa społeczna „te kierowce”. Sami powinni za to płacić, a najlepiej jakby to przejście wybudowali na koszt sprawcy wypadku.

 • 25 stycznia 2016 o godz. 22:48

  A dlaczego Tivoli ma mieć lewoskręt a Leśny Park nie – zarówno wyjazd w stronę Kondratowicza jak i wjazd na osiedle od strony CH Targówek. Osiedle Park Leśny wygląda na jakieś 3-4 razy większe…

 • 26 stycznia 2016 o godz. 04:42

  Zuzanna jak zrobią przejście dla pieszych to może i ludzie będą przebiegać ale po przejściu dla pieszych. Przejścia będą na wprost wejścia na osiedle więc żaden czynnik lenistwa nie będzie tu wchodził w grę. A przystanków w rejonie tego przejścia i tak przecież nie będzie. Natomiast zwężenie nie będzie miało większego znaczenia, gdyż lewy pas i tak prowadzi tylko do skrętu w lewo w Malborską, który nie jest zbytnio wykorzystywany. Często jest on zresztą wykorzystywany do wbijania się przed samym skrzyżowaniem na pas jadący na wprost. Zatem wykorzystanie go do dodatkowego skrętu w lewo jest dobrym rozwiązaniem.

 • 26 stycznia 2016 o godz. 16:38

  Leśny Park miał wybudowac rondo na skrzyzowaniu Kondratowicza z Blokową. Do dziś tego nie zrobił, wiec lewoskret sie nie nalezy.

 • 26 stycznia 2016 o godz. 17:06

  To zwykły jad czy luki w myśleniu? Leśny Park czyli mieszkańcy za swoje pieniądze? Czy deweloper (Agmet)? Czyli skoro mieszkańcy już raz dostali po tylnej części i nie mają ronda to mają dostać drugi raz? Sorry, ale trąci mi to jakąś małomiasteczkową mentalnością. Ja tez mogę napisać, że coś Ci się nie należy, bo u Ciebie (skądkolwiek jesteś) przykładowo „Murzynów biją”.

 • 26 stycznia 2016 o godz. 18:05

  Zrobić cos trzeba bo właśnie minąłem tam 2 potencjalnych poszkodowanych . 17:00, ciemno , oni ubrani na ciemno, czaili sie na „okienko”. Korka nie było, płynność jazdy dobra wiec i prędkość większa . Szczerze powiedziawszy to zauważyłem dopiero jak mijałem , nie wiem czy bym miał szanse wychamowac …
  Opamiętajcie sie ludki, szkoda życia a do pasów nie jest super daleko

 • 1 lutego 2016 o godz. 16:37

  Do czasu wybudowania przejścia, stanąć tam powinna budka wartownicza straży miejskiej. Z mandatów od mieszkańców Orco i Parku Lesnego uzbiera się niezła suma, że i na pasy starczy i na rondo przy Blokowej. Mnie dziś rano wbiegła wprost pod koła mieszkanka z tego osiedla. W ostatniej chwili zahamowałem. Miała szczęście, bo jechałem tylko 40 kilo na godzinę.

 • 1 lutego 2016 o godz. 16:49

  JAki jad????????
  Mnie nie interesuje za czyje pieniądze mieszkańcy wybudują rondo. Mogą za swoje, mogą za dewelopera. Mieszkam na Czerwińskiej od pokoleń. Małomiasteczkowość widzę wychodzącą z Parku Leśnego. Dostaliście zgodę na wjazd p-od warunkiem, którego nie spełniliście. A teraz z moich podatków mają budowac wam przejscie, bo wam się nie chce ruszyc czterech liter do przejscia???? Sorry, ale to jest właśnie wasza mentalność, sfrustrowanych leningów, co się wszystko należy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.