Na wczorajszym spotkaniu urzędników i mieszkańców powiedziano wszystko to, czego się spodziewaliście – oraz jedną rzecz całkiem nową.
Spotkanie (już któreś z kolei) miejskich i dzielnicowych urzędników z kupcami oraz mieszkańcami dzielnicy w sprawie przenosin bazarku z ul. Trockiej w nowe miejsce, odbyło się w sali gimnastycznej gimnazjum przy tej samej ulicy. To dobrze, że wybrano takie miejsce – sala była pełna, a atmosfera gorąca.
Zgodnie z naszymi wczorajszymi przewidywaniami wiceprezydent Warszawy Michał Olszewski przekonywał, że jest świetnie i bazarek postawiony (z samorządowych pieniędzy) przy ul. Radzymińskiej, dokładnie w miejscu planowanej od lat – i niezbędnej dla Targówka – ulicy Nowotrockiej, to dobry pomysł.
Pomysł oczywiście podoba się kupcom, ale nie zgadza się z nim wielka część osiedla – a najbardziej aktywnie protestują mieszkańcy sąsiadującej z planowanym miejscem przenosin ul. Fantazyjnej, którzy nie chcą mieć wiecznego parkingu pod oknami i zaskarżyli decyzję o warunkach zabudowy do Samorządowego Kolegium Odwoławczego.
Ponieważ budowa metra na Trockiej – czyli powód przeprowadzki bazaru – zbliża się wielkimi krokami (procedury przyspieszyły i znów realne jest jej rozpoczęcie w 2016 roku), sprawa robi się pilna i coraz bardziej nerwowa. Urzędnicy z Targówka, zaślepieni ideą bazarku blokującego budowę Nowotrockiej, nie przygotowali dotąd żadnego planu awaryjnego, choć niektórzy na Targówku sygnalizowali ten problem już w 2011 roku. Jednak na spotkaniu z mieszkańcami dość nieoczekiwanie o zastępczej miejscówce wspomniał wiceprezydent Olszewski.
Nie, nie chodzi o naturalną i najwygodniejszą dla mieszkańców Targówka lokalizację, czyli dużą, wolną działkę między szkołą, ul. Zamiejską a Trocką, która jest położona najbliżej obecnego bazarku i znajduje się w środku osiedla.
Nie jest to także (OK, to nas nie dziwi) zaproponowany przez nas wczoraj budynek Orange/TP SA położony przy ul. Skargi, w innej części Targówka.
Awaryjna lokalizacja dla bazaru wspomniana przez urzędników w ogóle nie znajduje się na Targówku! Ewentualny wariant (jeśli nie uda się przeforsować samobójczej blokady ul. Nowotrockiej) to wielki trawnik przy skrzyżowaniu ul. Matki Teresy z Kalkuty i Chodeckiej na Bródnie.
Lekko licząc, nowa miejscówka jest odległa od starej o 2 km. Reakcje obecnych na wczorajszym spotkaniu sugerują, że raczej dla nikogo nie jest to atrakcyjne rozwiązanie. Ale jeśli także to miejsce nie wypali, to w tej chwili trzecim wariantem jest już tylko całkowita likwidacja bazarku na czas budowy metra na Targówku.
Ile trzeba tłumaczyć, że działka między szkołą, ul. Zamiejską a Trocką NIE NALEŻY DO gminy Targówek tylko do RSM Praga i nie ma takiej możliwości aby tam cokolwiek powstało. Ludzie to nie Kambodża, że można sobie stawiać co się chce i gdzie się chce. Nie rozumiem czemu tak trudno zrozumieć, że nie istnieje możliwość wybudowania bazarku na terenie który nie należy do gminy. Piszecie „Najnowszy wariant” sprostuje w żadnym wypadku nie padło wczoraj sformułowanie że działka na Bródnie jest miejscem awaryjnym lub jest najnowszym wariantem!!! nie wprowadzajcie ludzi w błąd!!!! Powiedziane było, że podczas szukania lokalizacji była to jedyna inna… Czytaj więcej »
„Janusze dziennikarstwa”… czy ktoś z „redakcji” był na tym spotkaniu? 1. Teren przy ul. Radzymińskiej, to miejsce tymczasowe, bo do 2020 roku nie jest planowana budowa Nowotrockiej – inna sprawa, że znając życie, gdy przyjdzie jej budowa i bazarek się nie przeniesie to rozpoczną się protesty. 2. Działka przy Zamiejskiej należy do RSM Praga, a nie do Miasta/Gminy i od +/- 30 lat toczy się spór z miastem o ten teren, było to kilkukrotnie wczoraj powtarzane. 3. Z tego co pamiętam Pan Prezydent tern przy ul. Matki Teresy dał tylko jako przykład i zaznaczył, że brak racjonalnego argumentu dla jej… Czytaj więcej »
A jak tam dojechać komunikacją miejską z Zacisza lub Targówka?
512 kończy swój bieg na Gilarskiej, reszta autobusów jeździ św,Wincentego, a dla obładowanych zakupami seniorów, piechotką na Targówek a nawet do autobusu, ciut za daleko.
Rozumiem że nasi radni, dołożą jako gratis dogodną linię autobusową .
Kupcy ze Stadionu, kupcy z placu Defilad, kupcy z Trockiej. Ciągła historia świetych, uprzywilejowanych krów. Czy inni drobni przedsiebiorcy mogą liczyć na obchodzenie się jak z jajkiem, na publiczne pieniadze? Przecież wiedzieli, że są to tereny inwestycyjne, że dzierżawa jest czasowa. Zainwestować, kupić prywatną działkę i problem zniknie. Ale to jest mentalność tych ludzi. Ceny na bazarkach nie są najmnieksze, aby zedrzeć skórę, aby robić bines jak najmniejszym kosztem. Na podarowanej ziemi, w średniowiecznych warunkach, w błocie, w smrodzie, bez inwestycji, bez podnoszenia standardów.
Bazar na Matki Teresy z Kalkuty doskonale wpisuje się w forsowany obecnie wizerunek naszego miasta.
Warszawa jak Kalkuta. Wszędzie cuchnące i antysanitarne bazary. Cwaniaki, którzy załatwili sobie budy a potem wynajmują je innym z ciężką forsę. Brud, smród, szczury, wyzysk i ciemnota. Handlarze jak święte krowy. Jedyny plus jest taki, że tam nie zablokują budowy potrzebnej Targówkowi ulicy. Nowo-Trocka jest niezbędna. Tam ma szansę powstać stały bazar. Na budowę tymczasowego szkoda pieniędzy, naszych pieniędzy.
Tylko że burmistrz nie odpowiedział, jak to możliwe, że skoro działka przy Trockiej należy do RSM Praga, to jak ratusz pobiera opłaty za jej wynajem cyrkom? Czyli w przypadku przenosin kupców to „Kambodża”, a w przypadku cyrków można dysponować gruntem?
Apropos działki przy Trockiej, o którą jest spór z Sm Praga – czy na pewno władze dzielnicy się o nią starają? Polecam ten artykuł (przewińcie do drugiej części) http://www.targowek.info/2015/12/kupcy-z-bazarku-prosze-o-pomoc-tylko-dlaczego-nie-burmistrza/
TE CAŁE TOWARZYSTWO Z ZACISZA CO PRZYBYŁO TŁUMAMI DO WARSZAWY ZAWSZE MAJĄ SIĘ ZA COŚ LEPSZEGO A TO SĄ…. I SZKODA GADAĆ ŚMIERDZIEĆ IM BĘDZIE BAZAREK TERAZ TO PERFUMKI POD NOSAMI MAJĄ ALE W PIECACH TO CZYM PALĄ GUMOWCAMI ŻE W POŁOWIE MIASTA ŚMIERDZI
Doskonałe miejsce. Tam zbudować stały bazar.
Drogi HEŃKU,
Czytająć Twoją wypowiedź, jednoznacznie można stwierdzić, iż wywodzisz się z PRLowskiego bloku z wielkiej płyty. Analizując Twój wpis można stwierdzić, iż skończyłeś maksymalnie szkołę zawodową. Interpunkcja, składnia, oraz pisanie drukowanymi literami świadczą jedynie o Twoim ograniczonym intelekcie. Można wywnioskować, że o życiu również wiesz niewiele – gumowce jako materiał opałowy są materiałem zupełnie nieenergetycznym. W połowie miasta śmierdzi, ponieważ powietrze zanieczyszczają elektrociepłownie dostarczające ciepło do tych wylęgarni patologii, i nizin społecznych -bloków z wielkiej płyty, których jak wnioskuję jesteś mieszkańcem.
Gumowcem nie, ale śmieci w piecach spala wielu mieszkańców domków jednorodzinnych na Zaciszu. Czuć to za każdym razem o okresie grzewczym.
Najfajniejsi wczoraj byli Pan Prezydent i Pan Burmistrz. Obaj zrobili szpagat, żeby zablokować budowę Nowotrockiej. Brawo! Obaj stwierdzili, że zrobili wszystko co w ich mocy, tylko ci mieszkańcy nie chcą. Super brawo! Szpagaty w wykonaniu obu Panów nie zachwyciły. Doszło do pogróżek ze strony kupców, to już bardzo niebezpieczne. Pan Borowski poza wszelką konkurencją, po prostu strażak. Celem spotkania było skłonienie mieszkańców, żeby dobrowolnie zgodzili się na śmietnik pod oknami i ciągłe towarzystwo Panów od pogróżek.
Drodzy redaktorzy, tzw. „awaryjna lokalizacja” znajduje się na Targówku, gdyż Bródno jest częścią Targówka. Powinniście to wiedzieć…
O „JANUSZ ” to uczony uuuu
Mieszkam na Zaciszu od urodzenia i odkąd można było,to już moi rodzice ,a teraz ja ogrzewam dom gazem,bo to po prostu wygodne i czyste.Owszem palimy w kominkach ,ale do tego jest odpowiednio przygotowane wcześniej lub kupowane na bieżąco w marketach gospodarczych (OBI,Castorama) czy stacjach benzynowych drewno .Może niewielki odsetek ludzi jeszcze pali w piecach.Niestety najwięcej palą drobni przedsiębiorcy mieszkający w blokach,a wynajmujący jakieś lokale na Zaciszu,chcący tanim kosztem ogrzać je zimą.bo nie przyzwyczajeni są do wydatków na ogrzewanie.Koło mnie była taka myjnia samochodowa ,która tak smrodziła z komina ,że kilkakroć ludzi pisali o tym do gminy.
Nie ma powodu spalać śmieci. Odbierają je systematycznie wyspecjalizowane firmy, z którymi są podpisane umowy. Śmieci nie są kaloryczne, nie dają ciepła. Zacisze jest ogrzewane gazem. To wygodne, bo mieszkańcy Zacisza sporo pracują. Nastawiają piec gazowy i jest utrzymywana odpowiednia temperatura w domu. Ciepło i czysto. Kto by dorzucał do tradycyjnego pieca? Nie ma już takich. Opalanie kaloszami to dopiero byłby koszt. W nocy smrodzi na bazarze taka jedna buda. Pierwsza poprzeczna alejka od rury. Smród koszmarny. To nie jest zapach drewna kominkowego.
Takie sytuacje. Bazarek i pojemniki na śmieci. Podjeżdża jeden i drugi itd samochód z rejestracją zacisze i co? Otwiera bagażnik i wyrzuca śmieci. Wierzę , że wielu posiadaczy nie – kiepskich aut pali w piecach wiele śmieci i stąd ten swąt. Już dawno zostało to sprawdzone. Co do brzydkich „budek” na bazarku. Czy opłaca się kupcowi inwestować w to , skoro cały czas są na wylocie? Co do jedzenia w supermarketach…cóż, nie krytykuje go ten który tam nie pracował. Smacznego! Ja wolę droższybko ser , ale przynajmniej to jest ser!
1. Z pętli Targówek na Bródno Podgrodzie na czas budowy pusza sie autobus co 15 minut w dni powszednie, a co 10 w weekendy,który by jechał najkrótszą możliwą trasą (taaa, na obsłużenie tego by wystarczyły 3-4 pojazdy ( w weekend 5-6))
2.W miejsce Bazarku przy pętli na którym prędzej ostatnio da się zrobić biwak niż zakupy przenosimy na czas budowy bazarek
Mieszkańcy zadowoleni –> mają dojazd (jak na warunki remontu) cywilizowany
Ludzie z okolic pętli zadowoleni —> Bazarek cieszył się dużą popularnoscią,a zabudowa też jest gęsta
Chodecka to nie Targówek ale Bródno (wchodzące jedynie w skład gminy Warszawa-Targówek), gdzie są już 2 czy 3 bazary. A na Targówku Mieszkaniowym nie będzie żadnego. Moim zdaniem bazar powinien zostać przeniesiony albo na miejsce obecnej pętli autobusowej a ta przesunięta na pole PGR, albo właśnie na polu PGR albo na ulicę św. Wincentego od Cmentarnej do Horodelskiej, gdzie od kilku dekad nie ma żadnej zabudowy. W planach jest poszerzenie ulicy ale to pewnie nigdy nie nastąpi, a już napewno nie w najbliższych latach. Tak przynajmniej nieparzysta strona ulicy zyskałaby jakieś życie. A mieszkańcy mieliby dojazd autobusem 212. Bazar musi… Czytaj więcej »
A Radzymińska od Pszennej do Bieżuńskiej? Wyburzone ZPT, zostały jeszcze 2 czy 3 kamienice wylewające się na jezdnie i nic więcej.
Obecny bazarek to PRL-owski slums, dziwie się osobom kupującym bo ani tanio ani higienicznie – rozgonić na cztery wiatry pseudo handlowców.
Przecież na Targówku od wielu lat jest kilka pustych przestrzeni, na których można śmiało zbudować bazar czy centrum handlowe. Skoro miasto płaci to niech płaci. Radzymińska od Janinówki do Gorzykowskiej pusta, po drugiej stronie wielka przestrzeń po ZPT ciągnąca się prawie do Trockiej. Tak samo św. Wincentego strona nieparzysta. To wymyślił Zacisze? Szkoda, że nie wytną parku pod budy.
Powyższy artykuł anonimowego autora, informuje o zaproponowaniu przez urzędników alternatywnej propozycji lokalizacji bazaru, ktorej faktycznie nikt na spotkaniu nie złożył, a jedynie potwierdził, że nie jest brana pod uwagę. Autor precyzuje także, że lokalizacja ta nie znajduje się w ogóle na Targówku, choć faktycznie to właśnie Targówek. Cenisz rzetelne dziennikarstwo…? :-D
Nie wiem co tam wygadywali na spotkaniu, ale osoby w komentarzach nie odrozniajace Brodna i Targowka, twierdzace ze to to samo i ze Chodecka to jest Targowek, same sie totalnie kompromituja i publicznie osmieszaja.
Polactwu nigdy nie dogodzisz. W normalnym kraju już dawno rozpoczęto by prace nad II linią metra, a bazarek miałby stałą lokalizację i pewnie nie w budach, ale jakiś cywilizowanych pawilonach. A w Polsce jak kto chce, chociaż właściwie nie chce, bo tutaj tylko hejt i negatywy.
Na samym końcu zostanie betonowa pustynia, ze Stonkami i Alko24 :/
a dla kogo jest ten bazar ? w tej chwili na Trockiej przed godz. 10 budy pozamykane, w okolicach 16/17 to samo ! Budujcie NOWOTROCKĄ – należy skończyć to nieudolne zarządzanie dzielnicą. Miały być w październiku zmiany na gilarskiej, nowe progi, bezpieczne przejścia – jakoś tych zmian nie widać ! A Bazarki powinny być sezonowe lub weekendowe. Super, że przez całe lato na ulicach Bródna poustawiane są pawilony i można kupić warzywka od handlarzy – szkoda, że tylko w lato. W weekendy pod ratuszem powinien być targ przez cały rok, przynajmniej plac byłby wykorzystany.
Szanowni Państwo, jeden lubi kupować na bazarku a drugi w marketach. O gustach się nie dyskutuje! Powinny być zatem duże supermarkety , jak i te małe sklepiki (budki). Nie powinno tak być , że w Polsce przywileje będą mieć tylko te wielkie sieciówki. Jak mniemam na tym forum większość osób to ludzie młodzi, którzy właśnie lubią biegać po marketach i to szczególnie w weekendy bo też i mają na to siłę. Należy pamiętać też o ludziach starszych , tych którzy nie wypowiedzą się na takich forach bo jest to trochę inne pokolenie. Każdy z nas będzie stary i każdy chce… Czytaj więcej »
Osób zainteresowanych na spotkaniu było blisko 500, samych rzędów z krzesłami było 20 po 18 krzeseł w rzędzie, do tego ok 20-30 krzeseł doniesionych przez uczniów i ok 70 osób stojących. Ja tylko raz usłyszałem o lokalizacji przy Matki Teresie z Kalkuty/Chodeckiej. Natomiast fajnie że Pani z ZGN uświadomiła mieszkańcom i obecnym na zebraniu o co toczy spór RSM Praga, o dodatkowe 6 ha ( fakt w tym jest min teren pod parkingi osiedlowe ale również ok 11000m2 placu przy gim 141 na Trockiej, który to teren od 30 lat był nieatrakcyjny do budowy czegokolwiek:), a obecnie jest wyceniany na… Czytaj więcej »
Fragment dzisiejszego oficjalnego komunikatu ratusza po tym spotkaniu: „W wariancie awaryjnym lokalizacja miałaby się znajdować przy skrzyżowaniu ulic Matki Teresy z Kalkuty i Chodeckiej.” http://urzad.targowek.waw.pl/page/index.php?str=42&id=3414
Dziękuję komentatorom-krzykaczom, nie mam więcej pytań.
Bródno mówi nie dla bazara z Targówka!
na bródnie mamy bazarki i nie potrzeba więcej! likwidowac tereny zielone nawet to pole przy Matki teresy z Kaluty była tam kiedyś górka na której jako dziecko zjeżdżalam-zlikwidowano, teraz jest fajne miejsce na spacery z psami (psy mają wybieg właściciele spacer ).można w rodzinnie wychodzić na przechadzkę ale oczywiście już pusty teren to trzeba bazar wystawić zamiast zagospodarować go korzystnie dla mieszkańców posadzić drzewa ławki można zrobić plac zabaw ogrodzony dla dzieci by spacery były dla maluchów przyjemniejsze a nie zagracić teren budami!!!jestem stanowczo na NIE dla bazarku na tym terenie…..
przepraszam za drobne błedy mam problem z kla wiatura
Bródnowskie psy przeciwko bazarowi!!
Będziemy gryzć!
miejscowy – niestety widać, że jesteś miejscowy i chciałam Ci uświadomić, że to Ty się kompromitujesz – posługujesz się bowiem językiem podwórkowym, dlatego nie dziwi mnie, iż zapewne nigdy nie przyszło ci głowy aby sprawdzić w oficjalnych źródłach, że formalnie „Targówek” – to nazwa całej dzielnicy, która dzieli się na 4 części. Obecnie obszar dzielnicy dzieli się w naturalny sposób na cztery części: – Bródno – Targówek Mieszkaniowy – Zacisze – Elsnerów – Targówek Przemysłowy Posługując się zatem jedynie słowem „Targówek” mamy na myśli cały obszar dzielnicy. Jednocześnie w języku podwórkowym faktycznie funkcjonuje pojęcie samego „Targówka” jako wydzielonej części dzielnicy,… Czytaj więcej »
Ależ macie ludzie jadu! Chciałabym zobaczyć jak wyglądacie. Albo nie , boję się takich wrednych i zawistnych ludzi!
Przy Radzymińskiej toczą się jakieś prace budowlane. Jest zaskarżenie a oni już w ziemi ryją?
Czy jeżeli ja zaskarżę to nie wybudują nic na Trockiej przy szkole?!
Prawo do zaskarżenia mają głównie strony postępowania administracyjnego ( sąsiedzi). Strona musi dowieść, że planowana inwestycja nie jest zgodna z prawem budowlanym, że narusza zasady współżycia społecznego, że w poważnym stopniu pogorszy warunki korzystania z nieruchomości sąsiedniej, że wpłynie na spadek wartości nieruchomości sąsiedniej albo, że teren nie spełnia warunków technicznych do jej posadowienia albo też, że w tym miejscu zaplanowana już została inna inwestycja. Czasem, że jest niezgodna z miejscowym planem zagospodarowania. Wystarczy jedna z przyczyn a bazar spełnia wszystkie. Skarżyć może właściciel sąsiedniej działki . Spółdzielcy właścicielami działek nie są.
Drogi Januszu!
Uznajesz siebie za specjalistę od pisowni, jak mniemam znasz świetnie zasady interpunkcji i ortografii. Dlaczego zatem stawiasz przecinek przez „i”, „oraz”, a także dlaczego po przecinku używasz wielkiej litery?
a kolejny „mądry” pomysł ratusza, czyli wysokie na 7 metrów reklamy i likwidacja ogródków działkowych pod parking była tematem spotkania?
Spotkanie miało chyba na celu całkowite wybielenie brak działania władz dzielnicy i miasta w sprawie wyboru fatalnej lokalizacji bazaru oraz braku działań w latach poprzednich. Wstępny projekt bazaru został stworzony dopiero w lipcu 2015. Wtedy zapoznano z nim mieszkańców Fantazyjnej. Planowano w nim budowę bazaru nawet na części działki należącej do mieszkańców osiedla Fantazyjna. Mieszkańcy zaprotestowali a po zwróceniu uwagi władze troszeczkę się usunęły z ich pola. Nie planowano wówczas np.parkingu. To handlarze powiedzieli, że ma być, bo tu piechotką to niewielu. Kolejne projekty powstawały też pod naciskiem samych handlarzy. Oni wpływali na kształt projektu. Oni stawiali warunki. Np. bazarowy… Czytaj więcej »
Nie dziwie się mieszkańcom fantazyjnej, władze dzielnicy jak zwykle szukają kozła ofiarnego swojej nieudolności w zarządzaniu dzielnicą. Tak samo jest z mieszkańcami Zacisza, którzy protestują przed ciągłym hałasem pod ich oknami. Zamiast budować to co ma być zbudowane (czyli obiecywana od 30 lat Nowotrocka) władze dzielnicy organizują spotkanie gdzie kierowcy tranzytowi i piraci drogowi biorą się za łby z mieszańcami Zacisza. Przypominam, że wywłaszczenia były pod budowę Nowotrockiej a nie pod bazarek.
Targówek kiedyś podziękuje mieszkańcom Fantazyjnej za ich protest. Ma on zupełnie inne znaczenie niż dziś się wydaje. Ludzie, którzy budowali domy wiedzą ile trwa proces inwestycyjny w Warszawie. Gdyby władze chciały DAĆ handlarzom nowy drogi bazar, to sprawę rozpocząć powinny nie później niż z początkiem 2013. Przyjmijmy, że protestu nie było. Zatem urzędnicy mają jeszcze do zrobienia szereg rzeczy: 1) Projekt 2) Dostosowanie terenu, uzbrojenia itp 3) Przetarg na budowę bazaru 4) Wybudowanie bazaru Jest zupełnie jasne, że potrzebują na to jeszcze 2 lata. A jednak forsują budowę bazaru, mimo że właśnie wtedy obiecują go kasować. Wniosek jest jeden. Chodzi… Czytaj więcej »
Najlepsze miejsce. Zbudować tu nowoczesny, stały bazar.
Zawsze morzna zaskarzyc drogę!!nowotrocka