Wariant zapasowy miasta: bazarek z Trockiej aż na Chodecką

45
Share

Na wczorajszym spotkaniu urzędników i mieszkańców powiedziano wszystko to, czego się spodziewaliście – oraz jedną rzecz całkiem nową.

 

Spotkanie (już któreś z kolei) miejskich i dzielnicowych urzędników z kupcami oraz mieszkańcami dzielnicy w sprawie przenosin bazarku z ul. Trockiej w nowe miejsce, odbyło się w sali gimnastycznej gimnazjum przy tej samej ulicy. To dobrze, że wybrano takie miejsce – sala była pełna, a atmosfera gorąca.

Zgodnie z naszymi wczorajszymi przewidywaniami wiceprezydent Warszawy Michał Olszewski przekonywał, że jest świetnie i bazarek postawiony (z samorządowych pieniędzy) przy ul. Radzymińskiej, dokładnie w miejscu planowanej od lat – i niezbędnej dla Targówka – ulicy Nowotrockiej, to dobry pomysł.

Pomysł oczywiście podoba się kupcom, ale nie zgadza się z nim wielka część osiedla – a najbardziej aktywnie protestują mieszkańcy sąsiadującej z planowanym miejscem przenosin ul. Fantazyjnej, którzy nie chcą mieć wiecznego parkingu pod oknami i zaskarżyli decyzję o warunkach zabudowy do Samorządowego Kolegium Odwoławczego.

Ponieważ budowa metra na Trockiej – czyli powód przeprowadzki bazaru – zbliża się wielkimi krokami (procedury przyspieszyły i znów realne jest jej rozpoczęcie w 2016 roku), sprawa robi się pilna i coraz bardziej nerwowa. Urzędnicy z Targówka, zaślepieni ideą bazarku blokującego budowę Nowotrockiej, nie przygotowali dotąd żadnego planu awaryjnego, choć niektórzy na Targówku sygnalizowali ten problem już w 2011 roku. Jednak na spotkaniu z mieszkańcami dość nieoczekiwanie o zastępczej miejscówce wspomniał wiceprezydent Olszewski.

Nie, nie chodzi o naturalną i najwygodniejszą dla mieszkańców Targówka lokalizację, czyli dużą, wolną działkę między szkołą, ul. Zamiejską a Trocką, która jest położona najbliżej obecnego bazarku i znajduje się w środku osiedla.

Nie jest to także (OK, to nas nie dziwi) zaproponowany przez nas wczoraj budynek Orange/TP SA położony przy ul. Skargi, w innej części Targówka.

Awaryjna lokalizacja dla bazaru wspomniana przez urzędników w ogóle nie znajduje się na Targówku! Ewentualny wariant (jeśli nie uda się przeforsować samobójczej blokady ul. Nowotrockiej) to wielki trawnik przy skrzyżowaniu ul. Matki Teresy z Kalkuty i Chodeckiej na Bródnie.

 

fot. Google Maps

Rozważana zastępcza lokalizacja dla bazarku z Targówka przy ul. Matki Teresy – na tyłach przedszkola, żłobka i kościoła św. Faustyny /fot. Google Maps

 

Lekko licząc, nowa miejscówka jest odległa od starej o 2 km. Reakcje obecnych na wczorajszym spotkaniu sugerują, że raczej dla nikogo nie jest to atrakcyjne rozwiązanie. Ale jeśli także to miejsce nie wypali, to w tej chwili trzecim wariantem jest już tylko całkowita likwidacja bazarku na czas budowy metra na Targówku.

 

45
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx