Wesoły Kierowca znów jeździ po Targówku

13
Share

Najsłynniejszy (i najweselszy) kierowca autobusowy w Warszawie znalazł nową pracę. Sprawdźcie, gdzie w lutym spotkacie go w naszej dzielnicy.

 

O Robercie Chilmończyku pisaliśmy, zanim to było modne. Wesoły kierowca pojawił się w Warszawie ponad trzy lata temu, jeżdżąc autobusem linii 212 po Targówku, pomiędzy pętlą na Trockiej a (wtedy) Rondem Żaba.

Od razu zostałem powitany przez kierowcę słowami “Witam drogiego pasażera”. Następne przystanki i następne powitania dla wsiadających: “Dzień dobry”, “Witam serdecznie wsiadających”, “Do widzenia, dziękuję za miłą podróż”. Szok!!! – tak swoją podróż autobusem opisywał na targowek.info w lecie 2012 roku jeden z pierwszych pasażerów Wesołego Kierowcy.

Wkrótce potem wesoło rozgadany pan Robert zdobył popularność w całej Warszawie, a dziś, jeśliby sławę mierzyć liczbą fanów na Facebooku, jest jedną z największych gwiazd stolicy – „lubi go” ponad 71 tysięcy osób!

 

„O! Hamulce działają” – Wesoły Kierowca złapany na trasie.

Posted by Targówek Info on 19 styczeń 2014

 

Nie uchroniło go to przed kłopotami. Jego dotychczasowa firma (ITS Michalczewski) od nowego roku straciła sporo kontraktów na obsługę linii autobusowych w Warszawie – i w związku z tym zwolniła z pracy wielu kierowców, w tym Roberta Chilmończyka.

Wesoły Kierowca był jednak na bezrobociu tylko miesiąc – od 1 lutego zaczyna pracę w konkurencyjnej firmie Mobilis. Będzie jeździł na różnych liniach w całej Warszawie, ale kilka razy spotkamy go też w naszej dzielnicy.

Wg rozpiski podanej przez pana Roberta, na Bródnie i Targówku będzie prowadził miejskie autobusy w następujących dniach i liniach:

4.02 – linia 126, godz. 6-13
15.02 – kinia 118, godz. 5-15
17.02 – linia 162, godz. 14-19
23.02 – linia 126, godz. 13-21
26.02 – linia 126, godz. 13-21

Nie we wszystkich autobusach firmy Mobilis są mikrofony i głośniki, więc nie zawsze będzie można usłyszeć żarty Wesołego Kierowcy. Jednak z pewnością będzie miał ze sobą swoje słynne „lizaki” z wesołymi tekstami, które pokazuje pasażerom i innym kierowcom.

Więc gdy za kilka dni jakiś uśmiechnięty gość z autobusu zacznie do was machać „lizakami” – będziecie wiedzieć, o co chodzi.

 

zdjęcie na górze: facebook.com/wesoły-kierowca

 

13
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx