Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra też na Targówku

2
Share

W niedzielę 10 stycznia w całej Polsce odbędzie się 24. Finał WOŚP. Na Targówku, oprócz pieniędzy, będzie też zbierana krew.

 

W 2016 roku Orkiestra zbiera pieniądze na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów. W naszej dzielnicy będzie aż 700 wolontariuszy z puszkami (i identyfikatorami) – w większości uczniów z podstawówek, gimnazjów i liceów na Targówku. Gdy ich spotkacie, koniecznie wrzućcie im choć parę groszy!

Co miłe, po zeszłorocznej „emigracji” targówkowskiego sztabu WOŚP na Białołękę, w tym roku znów centrum lokalnych orkiestrowych wydarzeń będzie miało miejsce w naszej dzielnicy. Najważniejsza z nich będzie druga zbiórka: krwi.

Od godziny 9:00 do godziny 14:00 na parkingu przed Urzędem Dzielnicy Targówek (ul. Kondratowicza 20) zostanie ustawiony wielki czerwony ambulans, w którym załoga z Regionalnego Centrum Krwiodastwa i Krwiolecznictwa pobierać będzie krew od wszystkich chętnych. Akcję, co warto podkreslić w dzisiejszej rzeczywistości, organizują policjanci z klubu honorowych dawców krwi przy Komendzie Rejonowej Policji Warszawa VI.

 


Dodatkowo, od godziny 10:00 w sali konferencyjnej urzędu będzie można zagrać w jedną z ponad setki gier planszowych. Wypożyczalnię gier zapewnia Avangarda – organizacja non-profit propagująca szeroko pojętą fantastykę oraz alternatywne formy kreatywnej rozrywki, takie jak gry planszowe czy fabularne.

Wspominaliśmy o 700 wolontariuszach ze sztabu WOŚP Targówek? Tę wielką liczbę chętnych do pomocy osób odnotował nawet Jurek Owsiak, twórca i organizator akcji, który poświęcił ochotnikom z Targówka całą przemowę na YouTube:

 

 

2
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx