Kilkadziesiąt wraków zniknęło z ulic Targówka | targowek.info

Kilkadziesiąt wraków zniknęło z ulic Targówka

Cwaniaki reklamujący się na starych samochodach stracili swoje ruchome banery. Straż miejska usuwa reklamy na czterech kółkach. 

 

Strażnicy podsumowali zeszłoroczne odholowywanie wraków z ulic. W 2015 roku w całym mieście usunięto 2253 samochody. Wśród nich starą limuzynę, sprowadzony z zachodu i porzucony kamper czy nawet ambulans.

Porzucone auta znikały też w naszej dzielnicy. Głównie te służące jako stojaki reklamowe, np. skupu samochodów. Jego właściciel stawiał starego złoma w ruchliwym miejscu, sprejem mazał na nim numer telefonu i w ten sposób miał darmową reklamę, bo przecież za zaparkowany samochód sie nie płaci. A że wyglądało to koszmarnie, to już oczywiście nie jego sprawa…

Kilka takich wraków reklamowych usunęli strażnicy miejscy. Zniknął m.in. ten ze skrzyżowania ul. Radzymińskiej z Gorzykowską i ten straszący przy ul. Odrowąża pod cmentarzem.

Znowu okazuje się, że warto zgłaszać takie sprawy na numer 19115…

 

wszystkie zdjęcia: Straż Miejska

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

10 komentarzy na temat “Kilkadziesiąt wraków zniknęło z ulic Targówka

 • 3 lutego 2016 o godz. 08:38

  Ciekawe jaka jest podstawa prawna usuwania takich aut? Jeśli były prawidłowo zaparkowane, to jaki jest problem? Ogromne tablice reklamowe jakoś nie są usuwane a wyglądają też koszmarnie i – co gorsza – rozpraszają uwagę kierujących. Tani handel uliczny niegdyś zlikwidowano czyniąc ukłon korporacjom rozwijającym handel wielkopowierzchiowy (konkurencja zlikwidowana). Jak widać wszelką rodzimą działalność gospodarczą trzeba zdusić w zarodku.

 • 3 lutego 2016 o godz. 09:06

  @def: napisał właściciel złomowiska

 • 3 lutego 2016 o godz. 10:26

  Dołączam się do pytania @def. Jeżeli samochód był prawidłowo zaparkowany, posiadał tablice rejestracyjne, nie był zniszczony to, na jakiej podstawie został odholowany?? Czy też mam bać się o swój samochód, jeżeli kolor i wzory na karoserii się komuś nie spodobają??

 • 3 lutego 2016 o godz. 10:31

  @def @ciekawski Wg informacji od straży miejskiej, wraki-reklamy ściągane są na podstawie artykułu 50a Prawa o ruchu drogowym:
  Art. 50a. 1. Pojazd pozostawiony bez tablic rejestracyjnych lub pojazd, którego stan wskazuje na to, że nie jest używany, może zostać usunięty z drogi przez straż gminną lub Policję na koszt właściciela lub posiadacza.

 • 3 lutego 2016 o godz. 11:36

  Tablice jak widać zamazane więc były. Ciekawe na jakiej podstawie służby wniskują, że stan samochodu wskazuje na jego nieużywalność?

 • 3 lutego 2016 o godz. 11:57

  Znaczy się, że właściciele tych pojazdów popełnili błąd odkręcając tablice rejestracyjne. Mam teraz pewne obawy, bo skończyły mi się w dowodzie rejestracyjnym wolne pola na pieczątki potwierdzające ważność badań technicznych auta. W urzędzie dowiedziałem się, że aby wymienić dowód rejestracyjny (bo trzeba wymienić) muszę przyjść z… tablicami rejestracyjnymi! Cóż, nie mam prywatnego garażu, auto stoi pod chmurką. O! Biada wymieniającym dowody! A gdy ktoś kupi od kogoś samochód? Tablice odkręcić trzeba.

  Przytoczony paragraf ponadto straszy, że „pojazd, którego stan wskazuje na to, że nie jest używany, może zostać usunięty”. Ilekroć w tygodniu, miesiącu należy używać pojazd, aby „stan wskazywał” na „używany”? I jeszcze to wyrażenie „może zostać usunięty”. Rozumiem, że jeżeli obywatelowi „można”, ale „nie trzeba” zaszkodzić, to się zaszkodzi :-) Kiedyś ktoś na działce postawił sobie starą przyczepę kempingową, aby w niej w lecie pomieszkać. Przyczepił się inspektor nadzoru budowlanego. Przyczepa nie miała kół, a zatem była budowlą postawioną nielegalnie!

 • 3 lutego 2016 o godz. 17:19

  3 PUNKTY KTORE POMOGA UCYWILIZOWAC OTOCZENIE WOKOL NAS

  Posiadasz samochod, znaczy musisz :
  1) byc wlascicielem garazu lub miejsca parkingowego
  2) wynajmowac garaz lub miejsce parkingowe
  3) miec mozliwosc parkowania na niektorych placach i wzdluz niektorych ulic po uiszczeniu odpowiednich dodatkowych podatkow lokalnych, zasilajacych budzet dzielnicy, przeznaczanych na ksztaltowanie przyjaznej przestrzeni dla mieszkancow.

 • 3 lutego 2016 o godz. 19:06

  4) mieć możliwość odliczenia od podatku podatku od nieruchomości garażowej

 • 5 lutego 2016 o godz. 22:53

  Zapraszam na ulice zielone zacisze 1. Nie to , że brak miejsc parkingowuych to jeszcze kilka lat temu stanal jakis słoik z rejestracja coś na R … i tak stoi do dzisiaj.

 • 6 lutego 2016 o godz. 14:58

  aaa telefon do odpowiednich sluzb i gotowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.