Najgorszy skręt w Warszawie naprawiony! A jednak da się!

15
Share

Warto wiercić dziurę w brzuchu urzędnikom. Po kilku latach skarg, próśb i gróźb, dokonali wreszcie niemożliwego. Przeprogramowali światła na skrzyżowaniu Radzymińskiej, Młodzieńczej i Łodygowej. Korki zniknęły! 

 

Chodzi oczywiście o najgorsze skrzyżowanie w mieście, na którym skręt w lewo z Radzymińskiej w Młodzieńczą samochodem czy autobusem do niedawna w godzinach szczytu zajmował 20 minut.

Wyjście z tej sytuacji na naszych łamach zaproponował trzy miesiące temu mieszkaniec Bródna, Michał Maciej Jabłoński. Wskazał proste rozwiązanie: zielone dla kierunku z Marek do centrum powinno kończyć się ciut wcześniej niż dla przeciwnego kierunku, żeby ze skrzyżowania mogło zjechać więcej samochodów niż 2-3.

Początkowo urzędnicy twierdzili, że to niemożliwe, później, że trzeba czekać na remont Łodygowej, a jeszcze później, że remont Łodygowej nie obejmie skrzyżowania, więc w sumie „nie da się”.

Maciej jednak nie ustępował i nękał inżyniera ruchu i ZDM listami. W końcu pod koniec grudnia dostał odpowiedź od inżyniera Galasa, że „da się” i w sumie to prosta sprawa do załatwienia.

Nie dowierzaliśmy do końca, ale w zeszłym tygodniu faktycznie przeprogramowano światła i korki zniknęły!

Teraz autobus przejeżdża przez skrzyżowanie płynnie, praktycznie bez czekania – mówi Maciej, który na co dzień jeździ  linią 512.

Krótszy cykl zielonego dla samochodów jadących z Marek jest uruchamiany tylko po południu – gdy z tego kierunku korzysta znacznie mniej osób, a więcej wraca z centrum. Zielone świeci się równe 8 sekund krócej i dokładnie tyle mają kierowcy z Radzymińskiej na swobodny skręt w Młodzieńczą. Na jednej zmianie świateł przejeżdża około ośmiu aut, lub 6-7 i jeden autobus. To w zupełności wystarcza, żeby rozładować korek, który wcześniej ciągnął się do Domu Kultury Zacisze.

Proste? Bardo proste. Maciejowi gratulujemy i dziękujemy za przywrócenie wiary, że z urzędnikami jednak da się rozmawiać i warto do nich pisać w konkretnych sprawach.

To jakie następne problemy do poprawki widzicie w naszej dzielnicy?

15
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx