Nie będzie bazarku przy Fantazyjnej

72
Share

SKO orzekło, że urząd dzielnicy wydał warunki zabudowy z naruszeniem prawa. A więc wszystkie formalności trzeba zaczynać od początku!

 

Jedno w tej historii jest pewne: nasz lokalny urząd wziął się za szukanie miejsca dla kupców za późno i byle jak. W efekcie zaproponowano tylko jedno miejsce – rezerwę pod budowę ul. Nowotrockiej – na które nie zgodzili się mieszkańcy Zacisza.

Przeciwnicy bazaru w tym miejscu odwołali się od decyzji o warunkach zabudowy do Samorządowego Kolegium Odwoławczego. Obawiają się, że samochody kupców i klientów zatkają lokalne uliczki, a sąsiedztwo hałaśliwego bazarku obniży wartość ich nieruchomości.

SKO własnie odpowiedziało na ich wniosek i zdecydowało o uchyleniu warunków zabudowy! Czyli decyzja jest nieważna i cały proces trzeba zaczynać od nowa, co pewnie zajmie długie miesiące.

Ciekawe jest też uzasadnienie uchylenia decyzji. Wcale nie chodzi o hałas, korki, brak miejsc parkingowych. Nasz lokalny ratusz wyłożył się już na sprawie czysto formalnej. Zgodnie z prawem o wszystkich decyzjach musi powiadamiać sąsiadów planowanej inwestycji. I robił to wysyłając pisma do kilkudziesięciu osób. Tyle że jedna z nich już nie żyła, czego w ratuszu nie sprawdzili. To oznacza, że pisma powinny być kierowane do prawnych spadkobierców zmarłej osoby. Tego nie zrobiono, więc nie zostali oni poinformowani zgodnie z wymogami prawa. To wystarczyło, żeby SKO uchyliło decyzję.

Co dalej? Ratusz może odwołać się do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Ale to zajmie kolejne miesiące. Urzędnicy mogą zacząć całą procedurę wydania warunków zabudowy od nowa, powiadamiając wszystkie strony zgodnie z wymogami. Ale to też zajmie miesiące.

Dlatego bazarek przynajmniej do maja zostaje w obecnym miejscu. Tak w zeszłym tygodniu podczas spotkania z kupcami zapewniał wiceprezydent Warszawy Michał Olszewski. Czy to oznacza opóźnienia w budowie metra? Na razie nikt oficjalnie tego nie potwierdza.

Wiceprezydent Olszewski powiedział za to jedną nową rzecz: ratusz szuka całkiem nowej lokalizacji tymczasowej. Nie zdradził jakiej. Może najpierw chcą załatwić wszystkie formalności…

 

zdjęcie na górze: bazarek Trocka /fot. targowek.info

72
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx