Śmiertelny wypadek na torach. Zróbcie kładkę przy Tesco | | targowek.info

Śmiertelny wypadek na torach. Zróbcie kładkę przy Tesco

W sobotę wieczorem zginął mężczyzna potrącony przez pociąg. To już kolejna śmiertelna ofiara skracania sobie drogi do Tesco. Już czas, żeby zbudować tam kładkę. 

 

W sobotę około godz. 17.30 pociąg z Wołomina śmiertelnie potrącił mężczyznę na torach na wysokości Tesco. Według relacji TVN Warszawa, przez tory przechodziło dwóch mężczyzn. Jeden odbił się od pociągu, drugi zginął pod kołami.

Tym razem nie było większych utrudnień dla kierowców, radiowozy i strażacy zajęli tylko prawy pas w kierunku Targówka. Gorzej mieli pasażerowie pociągów, bo te kursowały z opóźnieniami.

To jednak kolejny śmiertelny wypadek w tym miejscu. Dzień przed Wigilią zginął tu mężczyzna wracający z zakupami z Tesco. Jemu nie udało się dotrzeć do torów, wpadł pod samochód.

Oczywiście można powiedzieć, że piesi sami ryzykują przechodząc w niedozwolonym miejscu. Ale dobrze wiemy, jak daleko jest stąd do kładki przy przejeździe czy do przejścia przez Szwedzką. Może to już czas, żeby w tym miejscu zrobić kładkę dla pieszych?

Zwykłe przejście przez Radzymińską nic nie da, bo dalej są tory. Kładka przerzucona nad jezdnią i torami nie jest pewnie idealnym rozwiązaniem, ale na pewno lepszym, niż obecne przebieganie na dziko. Do inwestycji mogłoby się też dołożyć Tesco. W końcu to głównie klienci tego sklepu korzystaliby z kładki.

zdjęcie od czytelnika Artura

PRZECZYTAJ TEŻ:

8 komentarzy na temat “Śmiertelny wypadek na torach. Zróbcie kładkę przy Tesco

 • 7 lutego 2016 o godz. 00:04

  A może by tak zamknąć linię kolejową, miasto jest dla pieszych a nie dla pociągów .

 • 7 lutego 2016 o godz. 07:39

  Zainteresujcie się raczej tym,że jakiś czas temu zlikwidowano na istniejącej dotąd kładce(za wiaduktem) szyny do przeprowadzania wózków i rowerów.Było dużo narzekań na ich niepraktyczność…no to teraz nie ma nic.Tak władziuchna przejmuje się opiniami „elektoratu”.”Elektorat” ma być wdzięczny władziuchnie za sam fakt jej istnienia i ma trzymać mordy na kłódki.Nie jojczyć i nie przeszkadzać.
  Każdy głos za nową kładką zapewne zaowocuje wybudowaniem dwumetrowego muru wzdłuż ulicy. Władziuchna musi pokazać chamstwu,kto tu rządzi.
  A tak w ogóle to na początek wystarczyłoby przebudować przejazd przez tory przy skrzyżowaniu,pod istniejącą kładką.Wytyczyć na nim przejście dla pieszych,żeby ludzie idący z Kauflanda na przystanek Piotra Skargi w kierunku na Marki,nie łamali św.przepisów.W tej chwili,istniejący stan rzeczy jest perfidnie wykorzystywany przez policjantów do nabijania sobie statystyk-stają sobie radiowozem na ogryzku chodnika tuż za rogatką i kasują każdego,kto zaskoczony wychodzi zza budynku dróżnika.Z bezpieczeństwem ruchu nie ma to nic wspólnego.

 • 7 lutego 2016 o godz. 08:12

  Nie kładkę, tylko przejście z zaporami…

 • 7 lutego 2016 o godz. 15:49

  Nie ma się co przejmować, naturalna selekcja, trzeba byc debilem by wpaść pod pociąg.

 • 7 lutego 2016 o godz. 16:16

  Jak można nie słyszeć pociągu?!

 • 7 lutego 2016 o godz. 15:29

  Tesco powinno się dołożyć, żeby menele mogli bezpieczniej kupować piwo tesco value.
  Szkoda że tak intensywnie myślicie o menelach, albo dewotach, a nikt nie powie o niczym przydatnym dla zwykłych mieszkańców ?
  Jaki z tego wniosek ? Jak dla mnie musicie należeć do dwóch pierwszych grup.

 • 7 lutego 2016 o godz. 17:10

  Dobre, kładki co 50 metrów. Przecież tam jest już kładka, tuż za wiaduktem. Jak komuś nie chce się przejść 50 metrów, to nie wejdzie na kładkę na wprost nosa. Przecież trzeba wejść po schodach. Łatwiej przebiec przez ruchliwą ulicę czy przeskoczyć przez tory.

 • 7 lutego 2016 o godz. 20:39

  Jakie Tesco? Tam Kaufland jest. Po pierwsze, powinien być przystanek autobusowy na żądanie przy tej kładce, bo przy Tesco jest tylko w jedną stronę. Po drugie, przejście powinno być też za przystankiem Piotra Skargi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.