Zbliża się wielkie frezowanie Rembielińskiej | | targowek.info

Zbliża się wielkie frezowanie Rembielińskiej

Drogowcy rozpoczęli prace przygotowawcze, główna część remontu – w kwietniu.

 

Niedawno zamontowane progi nie są już jedynymi utrudnieniami na ulicy Rembielińskiej na Bródnie. Pracownicy Zarządu Dróg Miejskich rozpoczęli wymianę starych, wyszczerbionych krawężników. W ich miejsce pojawiają się nowe.

Na odcinku od Kondratowicza do Matki Teresy wymiana obejmie wszystkie krawężniki po obu stronach jezdni, natomiast na odcinku od Kondratowicza do trasy Toruńskiej (S8) krawężniki będą zmienone punktowo, tylko tam, gdzie jest to konieczne.

„Przy okazji” przeprowadzone zostaną też roboty związane z naprawą i korektą rynsztoków. Dzięki temu zniwelowane zostaną bariery dla pieszych i rowerzystów na skrzyżowaniach.

To jednak dopiero wstęp, do głównej części remontu: frezowania i wymiany nawierzchni ulicy.

Jeśli pogoda będzie sprzyjała, wymiana asfaltu na jezdni zostanie przeprowadzona w jeden (lub dwa) z kwietniowych weekendów. Frezowanie planowane jest na całej długości Rembielińskiej – od trasy S8 do ul. Matki Teresy z Kalkuty. Dokładne daty i szczegóły utrudnień nie są jednak jeszcze znane.

Niemal pewne jest jednak, że po frezowaniu Rembielińskiej wyspowe progi wrócą na nowiutką jezdnię…

 

Kilka zdjęć z aktualnie przeprowadzanych prac (wszystkie zdjęcia: ZDM):

fot. ZDM

PRZECZYTAJ TEŻ:

5 komentarzy na temat “Zbliża się wielkie frezowanie Rembielińskiej

 • 17 lutego 2016 o godz. 15:54

  I bardzo dobrze, im wiecej progow na takich ulicach tym lepiej i bezpieczniej. Brawo.

 • 17 lutego 2016 o godz. 19:36

  Przez te progi kierowcy jeżdzą jak pijani i notorycznie przekraczają podwójną ciągłą. Drogowcy, to jest Polska. Progi przez całą szerokość, bo inaczej furmani będą szukać luk, żeby ich 20 letnie bryczki wciąż były nówki nieśmigane.

 • 17 lutego 2016 o godz. 22:02

  Jeszcze dodatkowo są prowadzone prace nad zbudowaniem zatok/zjazdów na nowe osiedla pomiędzy Poborzańską, a Kondratowicza. Frezów nie zaczną dopóki nie przestawią latarni, a Leppery na odcinku Budowlana/Wyszogrodzka powinny zniknąć. Nie poprawia to bezpieczeństwa !

 • 19 lutego 2016 o godz. 18:16

  wlasnie odnosnie poprzedniego komentarza budowa i nowy asfalt podobnie bylo na oginskiego najpierw zrobili frezowanie i asfalt a nastepnie zaczeto budowe ulica jest zniszczona doly zapadliska nie przetrzymala ciezkiego sprzetu gdzie logika

 • 24 lutego 2016 o godz. 19:37

  progi zwalniające powinny być na całej szerokości jezdni. nieraz widzę jak przekraczają podwójną ciągłą. o wypadek będzie nietrudno.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.