3,5 mln zł na remont podwórka przy Rembielińskiej

12
Share

Jest gotowy projekt przebudowy podwórka przy Pekinie. Ale dzielnica oczekuje, że dostanie na remont 3,5 mln zł z urzędu miasta.  

 

O remont podwórka od dawna stara się Robert Goliński, mieszkaniec jednego z bloków przy Rembielińskiej. Chodzi o duży plac przed tzw. Pekinem – blokami przy Rembielińskiej 15, 17 i 19. Mieszka tu około półtora tysiąca osób, ale większość niestety mało zainteresowana otoczeniem. Dlatego projekt nie otrzymał wystarczającej liczby głosów w głosowaniu na budżet partycypacyjny.

Ale pan Robert się nie poddaje. Zachęcił do inwestycji urzędników i – jak podaje dzisiejsza Gazeta Wyborcza – Zarząd Gospodarowania Nieruchomościami ma już gotowy projekt  przebudowy.

Co ma się zmienić przed blokami?

„Pojawią się trzy nowe place zabaw dla dzieci, siłownia plenerowa, placyk do działań sąsiedzkich, gdzie będzie można zorganizować kino pod chmurką lub grę osiedlową, 15 latarni, alejki z tłucznia kamiennego w miejsce asfaltowych, 22 nowe miejsca parkingowe – nie dzięki powiększaniu parkingu, ale jego nowej organizacji. Przebudowana zostanie droga pożarowa. Powstaną na niej azyle dla pieszych.” – czytamy w Gazecie.

Kłopot jest oczywiście z pieniędzmi, bo na tak szeroko zakrojone prace potrzeba 3,5 mln zł. Burmistrz dzielnicy projekt wspiera, ale o pieniądze zwraca się do urzędu miasta. Jeśli odpowiedź będzie pozytywna, prace mogą się zacząć jeszcze w tym roku.

na zdjęciu bloki przy Rembielińskiej 15, 17 i 19 / fot. targowek.info

12
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx