Atrium Targówek będzie większe. Zróbmy tam parking P&R

20
Share

W nowych piętrowych garażach Atrium Targówek zmieści się blisko trzy tysiące samochodów. W weekend zaparkują tam klienci sklepów. Ale może w tygodniu zrobić P&R dla kierowców z Białołęki? 

 

Ogromna inwestycja będzie się odbywała etapami, ale mniej więcej znamy jej zasięg. Właściciel Atrium Targówek przy ulicy Głębockiej planuje powiększyć centrum handlowe poprzez zabudowę naziemnych parkingów. Zostanie tylko kawałek parkingu przed Castoramą, reszta zostanie zabudowana. Zaznaczyliśmy to na tym zdjęciu czerwonymi liniami:

 

Atrium Targówek / fot. Urząd Miasta

Atrium Targówek powiększy się o teren parkingów / fot. Urząd Miasta

 

Oczywiście nie ma centrum handlowego bez parkingów, więc nowa zabudowa to nie tylko sklepy, ale też parkingi wielopoziomowe. Powstaną nowe garaże, a ten istniejący od strony Głębockiej zostanie podniesiony o jedno piętro.

Po zakończeniu rozbudowy powierzchnia użytkowa centrum zwiększy się do 48 000 m kw, a powierzchnia parkingowa do 22 000 m kw i będzie wynosiła 66 tysięcy m kw. W sumie da to około 2594 miejsc parkingowych w garażach naziemnych.

Nie chcemy  nawet sobie wyobrażać tych korków na ul. św. Wincentego w sobotnie południe, gdy wszyscy pojadą na zakupy… Ale już w środku tygodnia parkingi pewnie częściowo będą puste.

Dlatego naszym zdaniem rozbudową Atrium powinien zainteresować się ratusz. To dobry moment, żeby inwestycję zintegrować z budową torów tramwajowych wzdłuż św. Wincentego albo chociaż dużej pętli autobusowej, gdzieś przy tych garażach. To idealne miejsce, żeby samochody zostawiali tam kierowcy z Białołęki i dalej do centrum jechali szybkim autobusem lub tramwajem. Metro nie będzie tam doprowadzone (choć padały takie propozycje) – ale dobra komunikacja publiczna i wygodne przesiadki są wciąż możliwe.

Centrum handlowe pewnie za darmo nie udostępni miejsc, ale – z drugiej strony – tysiące przesiadających się tu osób to też ich potencjalni klienci. Może uda się zatem osiągnąć porozumienie?

 

Zdjęcie na górze: archiwum targowek.info

20
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx