Budowa metra zacznie się w długi weekend majowy | | targowek.info

Budowa metra zacznie się w długi weekend majowy

Za miesiąc zmienią się trasy autobusów, a bazarek przestanie działać w obecnym miejscu. O ile planów nie pokrzyżują roszczenia do działek.

Termin rozpoczęcia budowy podała weekendowa Gazeta Stołeczna. – Wcześniej deklarowaliśmy, że konkretne prace w terenie mogą zacząć się po miesiącu od podpisania umowy, ale lepszym momentem będzie długi weekend majowy – mówi Gazecie Mateusz Witczyński, rzecznik wykonawcy. A więc w majówkę zostaną ogrodzone place budowy stacji i wprowadzony nowa organizacja ruchu.

Jak dokładnie zostanie poprowadzony dojazd na Targówek, wciąż nie jest jasne. Najprawdopodobniej część autobusów pojedzie Radzymińską, skręci w Trocką, a przy budowie metra, czyli na wysokości bloku Zamiejska 17 powstanie tymczasowa zawrotka.

Pozostałe linie skręcą w Gorzykowską, która ma być jeszcze wyfrezowana, potem Handlową (Ossowskiego też będzie zamknięta) do Kołowej, następnie do Wincentego i Borzymowską do obecnej pętli na Targówku. Nowa organizacja będzie funkcjonowała przez około trzy lata, metro do stacji Trocka być gotowe latem 2019 roku.

Także w majówkę przestanie działać bazarek w obecnym miejscu. Kupcy mają zgodę na handel do końca kwietnia. Potem mają się przenieść na plac wzdłuż ul. Trockiej. Nie wiadomo jednak, czy ten będzie już gotowy i czy do tego czasu staną tam nowe pawilony.  Nie mówiąc już o dojazdach i parkingu. Zwłoka wynika oczywiście  z uporu burmistrza, żeby bazarek wpychać gdzieś na Zacisze na działkę pod budowę Nowotrockiej, a nie w najbardziej oczywistą lokalizację, gdzie chciała go zdecydowana większość mieszkańców. Czyli na Trocką. Na szczęście kupcy porozumieli się z urzędem miasta, a nie dzielnicy i wygląda na to, że bazarku nie stracimy.

Możemy się cieszyć, że budowa rozpocznie się za miesiąc, bo drugi odcinek – na Woli – już na starcie jest opóźniony ze względów formalnych. TVN Warszawa podał wprawdzie w weekend, że na naszej odnodze sytuacja też nie jest idealna. Pojawiły się roszczenia handlarzy skupujących takie papiery do niektórych działek, przez które przebiegnie metro. Rzeczniczka ratusza Agnieszka Kłąb wyjaśnia jednak, że nie zatrzymają one budowy. Po prostu, jeśli roszczenia zostaną udowodnione, ratusz wypłaci odszkodowania.

 

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

13 komentarzy na temat “Budowa metra zacznie się w długi weekend majowy

 • 29 marca 2016 o godz. 08:21

  to było do przewidzenia. Jak już mają budować to nagle się okazuje, że jakiś emeryt 80 letni nie zgadza się, aby jego altankę zniszczono kosztem Metra mimo, że władza oferuje mu nie małe pieniądze. Takim jesteśmy narodem. Byle komuś nie było lepiej. A co do bazarku to w czym problem? Uważacie, że przeniesienie budek w takim stanie jak obecnie jest dobrym miejscem? Powinni zrobić pawilony, taki sam wygląd a nie każda budka inna, cieknie z daszków na głowę itp. Bazarkowicze wiedzieli o metrze bardzo dawno a dopiero od jakiegoś czasu zaczęli się budzić ze snu.

 • 29 marca 2016 o godz. 09:21

  „Zwłoka wynika oczywiście z uporu burmistrza” – a dlaczego? bo chce zrobić dobrze swoim kolegom z RSM Praga która walczy o ten teren, każdy na jego miejscu, czyli będąc kolegą z innej spółdzielni, by tak robił, ważniejszy jest interes prywatny niż funkcja publiczna, zresztą historia się powtarza burmistrzem raz się zostaje raz nie natomiast praca w spółdzielni jest nie tylko dożywotnia ale i można przekazać w ” spadku” rodzinie

 • 29 marca 2016 o godz. 10:45

  lepiej nie mówić o tym głośno, bo koledzy napiszą, że to pomówienie. Każdy, kto nie pracuje dla RSM SM i innych, doskonale wie jak działają te FIRMY

 • 29 marca 2016 o godz. 14:47

  Mowa o stacji przy Trockiej a zdjęcie z Wysockiego/Rembielińskiej…trochę to wprowadza zamieszania

 • 29 marca 2016 o godz. 16:40

  Jest gdzieś mapka uwzględniająca zmianę organizacji ruchu?

 • 29 marca 2016 o godz. 18:05

  „alle”
  1. po pierwsze kupcy postawią za swoją kasę pawilony nowe kupione w jednej firmie i na pewno będą jednolite wyglądem, mogą jedynie różnić się wielkością w zależności od potrzeb kupców. Tak to było omawiane na spotkaniach kupców z burmistrzem i miastem, chociaż ostatnie zebranie w gimnazjum na Trockiej to chyba nie było już przedstawicieli miasta, bo burmistrz wpadł na pomysł autorski by bazarek przenieść na plac przy Trockiej:).
  2. ja akurat nie wiem jak pracują te firmy, bardzo chętnie bym się dowiedziała, ostatnio czytałam jak pracowała pani Rubik z synem w Śródmiejskiej Spółdzielni Mieszkaniowej polecam ich stronę i raport lustracyjny dobre uzupełnienie książki ” Firma”:)
  3 . a co do obrażania to nie uważam, że jest to obrażanie tylko stwierdzenie faktów bo jakie jest prawdopodobieństwo, że będąc jedną nogą burmistrzem a drugą przewodniczącym rady nadzorczej sm bródno, nie zna prezesa rsm pragi? szczególnie że są to ludzie którzy na targówku są od ” wieków”
  4 firma która wygrała ma w ciągu kilku tygodni od podpisania umowy przedstawić harmonogram robót, czyli albo go już ma albo zaraz będzie mieć i na pewno również ztm nad tym pracuje

 • 29 marca 2016 o godz. 19:35

  jak wyjazd z Zamiejskiej?

 • 29 marca 2016 o godz. 21:14

  Pętla dla autobusów przy Trockiej? Dla kogo? Dla paru krzykaczy, którzy chcą mieć miejsce siedzące? Te autobusy będą jechały PUSTE , BOKIEM osiedla.
  Ale przyklasnąć można temu pomysłowi. Obok będzie tymczasowy bazarek, pętelka i okolice będą zastawione samochodami. Gratulacje dla tego co wymyślił. EGOISTA!
  A przystanek WITEBSKA trzy lata bez obsługi ! Brawo! Mamy dymać o Radzymińskiej albo Wincentego bo paru śmierdzących leni z Trockiej musi mieć taksówkę. POZDRAWIAM IDIOTÓW z TROCKIEJ.

 • 29 marca 2016 o godz. 22:10

  Poczekajmy z tym przedstawianiem się czy idiotą jest ten co to czyta czy ten co to pisze,bo nie wie co pisać.
  Jeszcze nie ma chyba w 100% planów jak mają busy jeździć,
  chociaż na jednym ze spotkań były głosy, że jedna pętla to ta stara dla obsługi od strony Wincentego a druga miała być przy Pratulińskiej bo więcej miejsca jest.
  Z Zamiejskiej wyjazd będzie tak jak jest, natomiast powinien być podobny z Askenazego na wysokości bankomatu przy bazarku miejsce jest, bo nie wyobrażam sobie, że ludzie będą jeździć aż do Korzona, ale Lem sobie różne rzeczy wyobrażał a on Polakiem był to dlaczego i my nie możemy czegoś sobie wyobrazić

 • 30 marca 2016 o godz. 08:13

  a gdzie maja przenieść pętle? proszę o konkretne info? czemu nie może być tu gdzie jest? co to ma do budowy metra przy bazarku? nie za bardzo rozumiem :)

 • 30 marca 2016 o godz. 17:02

  Nie mają przenosić pętli, tylko dla linii jadących Radzymińską, czyli 199 i 740, zrobić zawrotkę przy Zamiejskiej. Być może jeszcze 212 jak będzie jeździł. Ale to dywagacje tylko, bo nie ma decyzji.

 • 1 kwietnia 2016 o godz. 10:52

  Co z przystankiem Witebska??? Prawie wcale nie jest on wymieniany w artykułach i wiadomościach o budowie metra, nazwa pojawia się raz na jakiś czas, a na razie wszystko wskazuje na to, że to właśnie ten przystanek i mieszkańcy z niego korzystający oberwą najbardziej. Ze wszystkich dotychczasowych zapowiedzi zmian ruchu wynika dość jasno, że zostanie on zlikwidowany na czas budowy, a ludzie będą musieli chodzić do DKS Targówek albo na Myszkowską. Ta informacja jest jakby kompletnie przemilczana…

 • 3 kwietnia 2016 o godz. 19:05

  Padała propozycja pętli ulicznej: Witebska Oszmiańska, powrót Wincentego Smoleńska Witebska. Ale to oznacza przerobienie ulic na jednokierunkowe i wyrzucenie parkowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.