La Melodie - nowe osiedle na Targówku | targowek.info

La Melodie – tak nazywa się nowe osiedle na Targówku

Darujemy sobie nabijanie się z nazwy La Melodie. Ciekawsze jest, jak będzie poprowadzony dojazd do tej nowej inwestycji na Targówku. 

 

Kilka dni temu pisaliśmy o groźnych środkach DDT na działce po dawnej szklarni. Inwestor ma je usunąć z zachowaniem środków bezpieczeństwa podczas kopania garażu podziemnego pod nowe osiedle.

Teraz wiemy nieco więcej o samej inwestycji. Osiedle firmy Bouygues Immobilier nazywało się będzie La Melodie. Nie wiemy, dlaczego nie po prostu „Melodia”, bo przecież też byłoby ładnie.

Do nazwy na wizualizacjach nawiązuje plac zabaw z instrumentami jako zabawkami. I na tym chyba koniec nawiązań, choć inwestor pisze o „unikalnej, muzycznej osobowości” osiedla. Z ciekawszych cech rzucił nam się też  w oczy certyfikat HQE, który ma zagwarantować, że osiedle będzie przyjazne dla środowiska.

Dla obecnych mieszkańców najważniejsze jest to, jak poprowadzony będzie tam dojazd. Działka La Melodie znajduje się bowiem na tyłach „osiedla widmo” z ul. Borzymowskiej, między ogródkami działkowymi, a zakładami kamieniarskimi przy ul. św. Wincentego. Na razie jedyna droga, która tam prowadzi, to gruntowa na tym odcinku ulica Samarytanka.

 

Teren przyszłej inwestycji / fot. Urząd Miasta
Teren inwestycji La Melodie / fot. Urząd Miasta

 

Inwestor rozpoczął już sprzedaż mieszkań, wraz z wizualizacjami udostępnia też mapę, na której zaznaczony jest dojazd. Wynika z niej, że na osiedle La Melodie poprowadzą aż dwie ulice. Pierwsza to Samarytanka, którą mieszkańcy dojadą do św. Wincentego. Ulica z pewnością zostanie zbudowana na nowo, bo teraz z trudem mijają się tam dwa auta, a po deszczu ciężko przejechać autem innym niż terenowe.

Druga, całkiem nowa, ulica połączy osiedle z Borzymowską. Poprowadzi przez zagrodzony dziś teren drukarni Semafic.

 

Dojazd na osiedle Le Melodie / materiały inwestora
Dojazd na osiedle La Melodie / materiały inwestora

 

Zapewne deweloper jakoś porozumiał się z właścicielem terenu. Na razie przejazd tędy nie jest możliwy. Nie udało się to nawet samochodowi Google Street View.

 

 

La Melodie to kolejne osiedle, które pojawia się w okolicy. Deweloperów ściąga oczywiście budowa metra.

Pisaliśmy już o inwestycji Nowy Targówek firmy Atal (na polu PGR) i kupnie części pola PGR przez Dom Development. Boom budowlany mamy też na Bródnie. Powstają tu osiedla Gama, Moderna czy Osiedle Kondratowicza z wieżowcem w pobliżu ratusza, a także kilka nowych inwestycji przy Parku Bródnowskim (Osiedle przy Parku – Victoria Dom, Napollo – Nowy Punkt). Do tego nowe bloki między stare wciska Spółdzielnia Mieszkaniowa Bródno, o czym informowaliśmy choćby wczoraj.

Oczywiście cieszymy się, że dzielnica się rozwija, ale szkoda, że nie idzie za tym rozwój infrastruktury. Gdy już powstanie metro na Bródno (realnie ok. 2024 roku), wyjazd z Targówka komunikacją będzie w miarę łatwy.

Ale zanim do tego dojdzie, wszyscy spotkamy się w zapchanych autobusach na zatkanym rondzie Żaba. Ratusz jak najszybciej powinien zbudować nie tylko wiadukt do mostu Krasińskiego, ale też obwodnicę Śródmieścia (między rondami Żaba i Wiatraczna) i ul. Nowotrocką z przebiciem do Trasy Świętokrzyskiej.

 

Zdjęcie na górze: Osiedle La Melodie / materiały inwestora

PRZECZYTAJ TEŻ:

36 komentarzy na temat “La Melodie – tak nazywa się nowe osiedle na Targówku

 • 23 marca 2016 o godz. 07:23

  A od kiedy samochodowi Google Street View udaje się wjeżdżać na prywatne posesje? :D

 • 23 marca 2016 o godz. 08:23

  a gdzie drogi? gdzie parkingi?

  Przybędzie kolejnych 5000 [] -ów. Zawalą chodniki swoimi 40letnimi autami albo służbowymi i będą roszczeniowi, że ciasno itd. Ludzie! Kto podejmuję decyzje o kolejnych budowach?! Ile bierze w kopercie?! U nas od kilku lat stawia się tylko blokowiska (okno w okno) i skwerki na odludziu.

  Legeda:
  [] – słoik

 • 23 marca 2016 o godz. 11:27

  Ja jebe…. Wszedzie bloki wcisna, a w te bloki najlepiej uchodzcow z syrii i innych brudasowych panstw!

 • 23 marca 2016 o godz. 12:16

  Tego jeszcze nie było. Osiedle bez dojazdu. Chyba że budowa zacznie się od budowy dróg właśnie. Oby jednak mieszkańcy nie musieli płacić właścicielowi obecnej posesji za korzystanie z przejazdu, albo jeszcze gorzej, zapłacić i stać sie właścicielami kawałków tej drogi.

 • 23 marca 2016 o godz. 12:29

  mam nadzieje, ze charakterne chłopaki jak tylko zobaczą grupkę brudasów to się za nich wezmą.

 • 23 marca 2016 o godz. 12:32

  a co z drukarnią i firmami?:D może sprzedają mieszkania z myślą , że nie będzie działek i tam będzie SUPER droga 4 pasmowa?:D huahauahua lemingi!! Tak jak ci z pola PGR z widokiem na +++++++++++

 • 23 marca 2016 o godz. 13:59

  za takie stawianie blokow "okno w okno" to powinni łep upie……..c. !!!!!!! kto na to pozwala

 • 23 marca 2016 o godz. 16:29

  Zajebiście , od kiedy padła decyzja o metrze to postawią wszedzie mieszkania zeby je tylko sprzedać. Rewitalizacja Kondratowicza mająca na celu zmniejszenie ruchu ??? Brawo brawo korek będzie od „żaby” do S8 brawo radni, napchajcie sobie kasę :( Żenada !!!!

  Aha przyszli właściciele mieszkań w okolicy nie ma miejsc w przedszkolu oraz podstawówce :) moja córka śmiga 4 razy na popołudnie i to późne :(((

 • 23 marca 2016 o godz. 16:48

  No bedziemy mieli mini Lemingrad w okolicach Wincentego, tylko tłoki i sloiki bedą tam kupowac.

 • 23 marca 2016 o godz. 16:52

  Johny … nie kto pozwala,ale kto KUPUJE !
  Nie dość ,że na skażonej ziemi, to jeszcze jak w mrowisku i najpewniej jeszcze odrutowane!!
  Szkoda mi ludzi,którzy wdepną w ten interes ;-/

 • 23 marca 2016 o godz. 17:00

  Po co to taka nagonka na nowe osiedle, napewno sobie poradzą I nie sądzę, żeby nie było tam zaplanowanego wjazdu. A redaktorzy od dawna wiadomo, że osiedla Wilno, bo tylko narzekają na całą resztę a jak jest coś na Wilno to od razu jest draka. Zapewne nie mogą dojść do siebie, że tam kupili mieszkania, a mogli mieszkać w normalnej okolicy, a nie blisko Szmulek.

 • 23 marca 2016 o godz. 20:11

  przy tej bramie powstaje budynek sprzedaży mieszkań, może działka została wykupiona przez developera? Redakcji polecam sprawdzenie

 • 23 marca 2016 o godz. 20:55

  Niech budują, komu to przeszkadza? Dzielnica staje się coraz bardziej atrakcyjna, to chyba dobrze!

 • 24 marca 2016 o godz. 09:32

  Ja podpisałem umowe rezerwacyjna w weekend na mieszkanie w tym budynku i wiem nieco więcej niż autor artykułu który przygotowując artykuł zachował niewielką dozę docikliwości . Obecnie mieszkam przy Ul Samarytanki, pojawiły się dzieci i potrzebujemy większego mieszkania. Chcemy zostać w okolicy a wybór wbrew pozorom nieduży . Tak więc drogi autorze: Nazwa La Melodie – bo to osiedle buduje francuski deweloper. Wystarczy wejśc na ich strone i zauważyć, że wszystkie projekty nazywaja po francusku. Czemu – nie wiem, ale jest w tym jakaś logika. Akcenty muzyczne pojawią się rzeczywiście na placu zabaw, ale także w czesiach wspólnych , fototapety, klatki nazwane a-dur, c – dur etc. handowiec powiedzia mi, że deweloper bedzie także optował o nadanie nowej ulicy nazwy : Melodii albo Melodyjna.
  Wsytarczyło by takze podejść do ich biura sprzedaży przy Borzymowskiej aby zdobyć informacje na temat dojazdu – bedzie on zapewniony od ul Borzymowskiej. Droga dojazdowa uzyska status drogi publicznej. Nie będzie żadnego dojazdu od Samarytanki! Błocko jak było tak będzie dopóki drogi nie wybuduje miasto.
  Ogólnie uważam, że nasza dzielnica staje się coraz ładniejsza i metro na pewno pomoze w komunikacji. A to że zlatuja się deweloperzy.. a czego się można spodziewać, kiedyś na Natolinie wrony zawracały… a teraz
  Plusem sa bardzo dobre ceny, dla mnie najważniejszya była możliwość załapania się do poziomu dopłaty MDM, a tylko ten deweloper łapie się do limitu.

 • 24 marca 2016 o godz. 23:16

  @ K: Samarytanka, nie Samarytanki, buraku i trollu dewelopera.

 • 25 marca 2016 o godz. 09:34

  mamonka > Ja kupiłam :) za 5 900 Pln za m2 !

 • 25 marca 2016 o godz. 11:39

  Artykuł sponsorowany przez ATAL DEVELOPMENT. Ile zarabiał dziennikarz ?

 • 25 marca 2016 o godz. 12:19

  „La Melodie” zbyt pretensjonalne.
  Tubylcy zaraz przezwą na ” Tralala”. Będzie bardziej swojsko i też melodyjnie ;-))

 • 25 marca 2016 o godz. 12:30

  @ Kasia: 5900 za metr2, w cenie widok na cmentarz, zakłady kamieniarskie, pogrzebowe, chłodnie i osiedle widmo. Dobry biznes!

 • 25 marca 2016 o godz. 14:47

  ooo > Sąsiedztwo cmentarza nie ma wpływu na cenę mieszkania o ile z okien nie ma bezpośredniego widoku na groby :)

 • 25 marca 2016 o godz. 15:10

  Wszyscy marudzicie na sąsiedztwo cmentarza, ale tak naprawdę, jest to jedno z lepszych z możliwych – cisza, nikt mordy nie drze i nie chleje, zieleni cała masa. Jedyny kłopot to 1.11, ale to tylko raz w roku.

 • 26 marca 2016 o godz. 09:08

  Ryśku, pomiędzy cmentarzem a osiedlem mamy jeszcze ruchliwą św,. Wincentego, więc o jakiej ciszy i spokoju ty mówisz .

 • 29 marca 2016 o godz. 09:16

  uff – widzę, że mało masz wspólnego z kulturą, ale chyba rzucanie na anonimowym forum wyzwisk w stylu „burak”, świadczy jedynie o tobie. Mieszkam na Samarytanka 1 A od 2007 roku, a mój starszy syn chodzi do przedszkola Króla Maciusia I. Pozdrawiam, życzę ci abyś nie był jednak Polaczkiem wszędzie wietrzącym spiski ( niestety ale ostatnio staje się to w naszym kraju normą…) . Forum jest po to aby wymieniać się spostrzeżeniami a nie bezpodstawnie obrażać jego uczestników.

 • 30 marca 2016 o godz. 22:00

  Witam,
  Artykuł trochę pretensjonalny, niestety „dziennikarz” nie wykonał żadnej pracy poza google/maps.
  Sam jestem zainteresowany kupnem, i dzisiaj pofatygowałem sie do biura sprzedaży. Dojazd będzie stanowił noramlną drogę publiczną od ul Borzymowskiej. Dodatkowo ma ona nie być przejezdna do Samarytanki. Minusem jest to że nie bedzie na niej zakazu parkowania. Wiec właściciele działek mogą okupować chodniki.
  Zdecudowanie polecam rozkłady oraz CENY. Dodatkowo deweloper czeka az uzyska ostateczne pozwolenie na budowę tej drogi. Pozwolenie na inwestycję już ma z grudnia 2015.

 • 31 marca 2016 o godz. 12:22

  Działka, na której ma być budowany maluśki (nawet) domek , musi spełnić podstawowy warunek – mieć zapewniony wjazd ( dostęp do drogi publicznej). Bardzo tego pilnują w tutejszym wydz. architektury. Na Targówku (jednak) wszystko jest możliwe. Mogą powstać bloki bez pozwolenia na budowę i nikt tego nie zauważy. Mieszkania zostają sprzedane. Deweloper pieniądze ma. Ludzie spłacają kredyty i są bezdomni. Dzielnica cudów. Tu może się zdarzyć wszystko. Tu można zablokować budowę potrzebnej ulicy. Tu zamiast szkoły można chcieć budować bazar za 10 milionów. Po trupach, byle deweloper był zadowolony. Bloki na Borzymowskiej przerażają i wywołują współczucie dla ofiar zakupu. Ciekawe, co jest grane na osiedlu La Melodia?

 • 1 kwietnia 2016 o godz. 15:54

  Melodia to będzie marsza pogrzebowego z pobliskiego prosektorium….

  Stadnina koni w PGR Bródno także zagrożona. W ostatnich tygodniach wykonywano tam badania gruntów. Teren zostaje sprzedany pod kolejne blokowisko!
  Dopuszcza to plan miejscowy, który jest nie zmieniany od kilkunastu lat.

 • 28 września 2016 o godz. 12:34

  Ludzie, ale w Was dużo jadu :D
  Ja tam kupiłam mieszkanie, o swojej decyzji mogę opowiedzieć na priv. Gdyby ktoś chciał też się zdecydować proszę o kontakt, możemy razem dostać zniżkę za polecenie :)
  misspeggyaj@gmail.com

 • 20 marca 2017 o godz. 22:12

  lokalizacja budynku fatalna
  1 . budynek widmo po deweloperze który upadł – ciekawe kiedy go wykończą
  2. hurtownie / magazyny – w ostrej granicy
  3. droga do ogródków działkowych – fatalny stan
  4. dojazd tylko jednym wąskim ciągiem pieszo – jezdnym
  5. cmentarz w odległości ok 80m
  6. w planach rozbudowa ul. świętego wincentego (proszę patrzeć SISKOM) – po dwa pasy w każdym kierunku, dodatkowe pasy na lewo/prawoskręty, EKRANY AKUSTYCZNE – a to wszystko ok 40-50 m od budynku

  prawie się zdecydowałem, jednak ostatecznie nie potrafiłem sie doszukać niczego pozytywnego w tej inwestycji
  Jezeli ktoś szuka na targówku – juz lepsza wydaje się inwestycja dom dewelopment, przynajmniej dalej od cmentarza i sw wincentego a do metra nawet bliżej niz Melodie.

  do przemyslenia zanim kupicie
  udanych inwestycji

 • 2 maja 2017 o godz. 21:21

  La Melodie faktycznie w trochę słabym miejscu będzie między nagrobkami i pustostanem, który pewnie za jakiś czas będą wyburzać, ale czepianie się nowego targówka na polu po pgr to już jest żenujące bo to akurat bardzo dobry punkt. Cmentarz w tym miejscu to tylko mur a do metra i tak będę chodził samarytanką, poza tym najwięcej śmieją się ćwoki które ledwo zarabiają na promocje w biedronce a mieszkania dostali od miasta za free, teraz są tacy bardzo przejęci losem terenów zielonych, ja bym taką patologię spakował i przeniósł do baraków gdzieś poza miastem bo pożytku z nich żadnego. To tyle odnośnie wypowiedzi szanownych tubylców sponsorowanych przez instytucje socjalne

 • 9 maja 2017 o godz. 10:03

  Jak zwykle najwięcej do powiedzenia mają ci którzy nie kupili i mają tylko szczątkowe informacje o inwestycji.
  Będzie wybudowana droga PUBLICZNA od strony Borzymowskiej – wystarczy wejść na stronę inwestycji i przeczytać treść pozwolenia na budowę.
  Poza tym w planach jest remont samarytanki http://www.targowek.info/2017/04/ktore-ulice-powstana-za-most-krasinskiego-znamy-szczegoly/
  Co do pustostanu i św. Wincentego, każdy widział co brał. Mam nadzieję, że okolica zacznie się zmieniać wraz z powstaniem metra.
  Mi widoki zrekompensowała cena i odległość od metra i nikt mi nie powie że z pola PGR jest bliżej ;)
  do metra jest 6 minut na piechotę ze stoperem w ręku, z pola PGR drugie tyle.

 • 14 maja 2017 o godz. 00:57

  Ja się cieszę że będe tam mieszkał. kiedy wyremontują Wincentego i Samarytankę. okolica zmieni się nie do poznania. :)

 • 15 maja 2017 o godz. 11:15

  Czy lokalizacja fatalna? no cóż widoku na rzekę nie będzie, ale ceny takich mieszkań to grubo powyżej 10k za metr.

  Generalnie cena odpowiada wypadkowej bliskość metra. a widoczne mankamenty otoczenia są podobne jak do mieszkań na woli, gdzie ceny są wyższe, a do metra znacznie dalej (pustostan pewnie kiedyśbędzie zburzony i zbudownay na nowo, mam nadzieję, że zostanie to sensownie rozwiązane i osoby, które włożyły w to pieniadze odzyskają chociaż część)

  Bliskość cmentarza hmm poza 1 listopada to właściwie, powinno się traktować jako teren zielony, który nie pojdzie pod siekierę deweloperów.

  Jeśli WIncentego przerobią na dwupasmówkę to właściwie powinna to być zaleta, bo lepszy dojazd samochodowy – osoby które kupią z widokiem na nią- właściwie miały wgląd do tego – więc konsekwencje były znane.

  Co do drogi dojazdowej – już była wypowiedź wcześniej – jest umowa z miastem.

  Inwestycje na polu PGR są ciut dalej do metra, ale też bez przesady.

 • 15 maja 2017 o godz. 13:38

  Zmiany są zaplanowane i faktycznie okolica się mocno zmieni. Niestety trzeba będzie na to raczej poczekać – przybudowa Św. Wincentego jest ciągle przekładana, wcześniej raczej nie zrobią Samarytanki, przynajmniej nie do „starego” Św. Wincentego. Budowa drogi od Borzymowskiej pewnie wkrótce się zacznie – widać już przygotowania do budowy instalacji, które mają być w jej osi. Część mieszkań ma faktycznie mało ciekawy widok na ścianę hali magazynowej, Św. Wincentego czy też niezamieszkały blok, ale też są one tańsze od tych „fajniejszych”. Kwestia analizy co jest dla kogo ważne i na co może sobie pozwolić. Jako przyszły mieszkaniec mam nadzieję, że z czasem okolica będzie coraz bardziej ucywilizowana:)

 • 2 października 2017 o godz. 18:29

  W sumie brałem la melodie pod uwagę, ale że była tylko dziura w ziemi to zdecydowałem się na nowy targówek. Generalnie to był dobry ruch zważywszy że będę miał loggię zamiast balkonu, i wydaje mi się że sporo lepszą infrastrukturę drogową. Odległość do metra to praktycznie tak samo, zważywszy że wejścia będą po obydwu stronach trockiej więc idąc przez osiedle myślę że nawet lepiej będzie niż z la melodie. No i o ile cmentarz uważam za plus to już otoczenie zakładów kamieniarskich i pustostanu którego los jest niewiadomą, raczej mi nie leżał, ale rzecz gustu. Ten cały hejt na przyszłych mieszkańców to zwykła zazdrość i taka polska przypadłość że nie ważne co mam ja, ważne żeby inni mieli gorzej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.