Remont Rembielińskiej - ale bez dwóch skrzyżowań | targowek.info

Remont Rembielińskiej – ale bez dwóch skrzyżowań

Dwa najważniejsze skrzyżowania na ul. Rembielińskiej zostały wyłączone z frezowania. Także to, na którym ostatnio ciągle są wypadki.

 

O planowanym weekendowym remoncie ulicy Rembielińskiej pisaliśmy na targowek.info już kilkukrotnie. Frezowanie zacznie się już w piątek wieczorem – czas więc na wszystkie szczegóły inwestycji.

W najbliższy weekend pod frez pójdzie asfalt na całej długości ulicy – od Trasy Toruńskiej do Matki Teresy z Kalkuty. Prace rozpoczną się w piątek 1 kwietnia o godz. 22:00 a zakończą w poniedziałek 4 kwietnia o godz. 04:00 rano.

W związku z robotami remontowana ulica zostanie zamknięta dla ruchu. Ale, uwaga, nie cała!

Dwa skrzyżowania: Rembielińska/Kondratowicza/Bazyliańska oraz Rembielińska/Wyszogrodzka/Bartnicza zostały wyłączone z remontu! Z jednej strony to dobra decyzja – gdyż ruch poprzeczny (także licznych autobusów miejskich) zostanie na nich utrzymany.  Z drugiej strony – na skrzyżowaniu Rembielińskiej i Kondratowicza w ciągu ostatnich kilku dni doszło do dwóch groźnych wypadków. W święta zginął tam instruktor nauki jazdy, wczoraj na szczęście obyło się bez ofiar.

Przed chwilą doszło do kolejnego wypadku na skrzyżowaniu Rembielińskiej i Kondratowicza – czyli w miejscu, gdzie w święta zginął instruktor jazdy…

Opublikowany przez Targówek Info na 30 marca 2016

 

Wyłączenie tego skrzyżowania z remontu oznacza jednak, że nie ma szans na poprawę tam bezpieczeństwa.

W związku z remontem objazd ciągu ulic Annopol i Rembielińska poprowadzono ulicami: Odlewnicza-Marywilska-Piotra Wysockiego-Matki Teresy z Kalkuty. Na weekend ślepe staną się ulice Julianowska i Poborzańska (drogowcy będą jednak przepuszczać tamtędy mieszkańców podczas przerw w robotach).

Swoją trasę zmienią też jeżdżące Rembielińską autobusy linii 204.

 

rembielinska-remont-mapka

 

Roboty na Rembielińskiej trwają już od lutego. Na odcinku od ul. Kondratowicza do Matki Teresy z Kalkuty ZDM wymienił krawężniki po obu stronach jezdni, a na odcinku od Kondratowicza do Trasy Toruńskiej (S8) punktowo, tam gdzie było to konieczne. Na niektórych przejściach dla pieszych pojawiły się też wysepki dla pieszych.

Nowa wysepka na ul. Rembielińskiej /fot. Bartek, czytelnik targowek.info
Nowa wysepka na ul. Rembielińskiej /fot. Bartek, czytelnik targowek.info

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

8 komentarzy na temat “Remont Rembielińskiej – ale bez dwóch skrzyżowań

 • 31 marca 2016 o godz. 10:07

  czyli będzie powtórka z października i korek na bolesławickiej…

 • 31 marca 2016 o godz. 08:22

  Kondratowicza jeszcze można zrozumieć, to duże, o sporej przepustowości skrzyżowanie a nawierzchnia nie jest tam w dramatycznym stanie, ale Wyszogrodzka potrzebuje takiego remontu.

 • 31 marca 2016 o godz. 10:44

  Rembielińska w obecnym stanie, bardzo zaskakuje, wzdłuż ulicy wyrosły nagle tysiące kolorowych znaków drogowych – jest brzydko! Dla tych, których wzrok nie sięga dodano także progi zwalniające. Przy bazarku na Julianowskiej zabrakło przystanku, ale nadal niektórzy kierowcy wyjeżdżający z Julianowskiej na Rembielińską, myślą, że ten tramwaj, z lewej, zaraz się zatrzyma więc przejadą. A wypadki przy Galerii Renova? Dlaczego? tam też się pozmieniało. Teraz aby przejść na drugą stronę ulicy trzeba mieć niezły zapas czasu.. a i pasy ruchu .. też inne, jako częsty użytkownik zadaje pytanie? dlaczego tak jest? Dlaczego ktoś uznał, że było źle? nie wiem. Zakładam, że projektant nowego układu często tam bywał i uznał, że w ramach zwiększenia bezpieczeństwa… bo oko powinien mieć fachowe… ale czy bywał?

 • 31 marca 2016 o godz. 14:12

  W jaki sposób wyjechać z Kondratowicza 11 i okolicznych parkingów w czasie remontu Rembielińskiej?

 • 1 kwietnia 2016 o godz. 15:56

  Ciekawe czy będą także frezować progi zwalniające.

  Z innej beczki:
  Stadnina koni w PGR Bródno także zagrożona. W ostatnich tygodniach wykonywano tam badania gruntów. Teren zostaje sprzedany na kolejne blokowisko!

 • 3 kwietnia 2016 o godz. 12:04

  Wysepka pojawiła się tam, gdzie nie ma przejścia przez tory (zob. zdjęcie powyżej), ale naprzeciw nowo budowanych domów i ogrodzenia parkingu – żal słów. Przystanku przy Julianowskiej nie odbudują – nasadzono tam drzew i krzewów, nie zachowano nawet ciągu komunikacyjnego wzdłuż torów dla pieszych.

 • 3 kwietnia 2016 o godz. 22:33

  Teraz na skrzyżowaniu Rembielinskiej z Wyszogrodzka robią się straszne korki z powodu szybszego kursowania tramwajów. Jadąc od strony Wyszogrodzkiej lub Bartniczej zdążą przejechać 2, 3 samochody. A na zielone światło trzeba czekać nawet ok 7 minut.

 • 23 sierpnia 2017 o godz. 11:43

  Szanowni Państwo,
  Serdecznie zapraszamy na noclegi do naszego hotelu, położonego w sąsiadujących z Targówkiem Ząbkach. Oferujemy komfortowe pokoje w przystępnych cenach. Informacje i rezerwacje pod numerem 22 7814305 lub 725053408. http://www.noclegi-fotex.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.