Śmiertelny wypadek na Rembielińskiej | | targowek.info

Śmiertelny wypadek na Rembielińskiej

Świąteczny weekend zaczął się na naszych ulicach tragicznie.

 

Do wypadku doszło dziś, w Wielką Sobotę, około godziny 10:00 na skrzyżowaniu Rembielińskiej, Bazyliańskiej i Kondratowicza.

Według informacji świadków czerwony hyundai – samochód nauki jazdy (tzw. „elka”) – skręcał z ul. Rembielińskiej w lewo w Bazyliańską. Wtedy z prawej strony uderzył w niego żółty pojazd pomocy drogowej (laweta).

Niestety, siedzący na fotelu pasażera instruktor nauki jazdy zmarł podczas reanimacji, kilka minut po wypadku.

Kursantka, która prowadziła hyundaia, trafiła do szpitala. Kierowcy lawety nic się nie stało.

Wypadek wydarzył się na przejeździe tramwajowym i przez ok. 2 godziny trwały poważne zakłócenia w ruchu komunikacji miejskiej. Tramwaje nie kursowały, autobusy zostały skierowane na objazdy. Służby miejskie uruchomiły autobusy zastępcze (aktualizacja: utrudnienia w komunikacji miejskiej skończyły się przed godz. 13).

 

fot. czytelnik targowek.info
Tragiczny wypadek na skrzyżowaniu Rembielińskieji Kondratowicza /fot: Bartek, czytelnik targowek.info

 

Przypomnijmy, że policja uznała ulicę Kondratowicza za jedną z najniebezpieczniejszych ulic w całej Warszawie. W 2015 roku na całej jej długości doszło aż do 12 wypadków, w których rannych zostało 15 osób.

Natomiast ulica Rembielińska już za tydzień pójdzie do remontu – na całej jej długości będzie położona nowa nawierzchnia.

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

18 komentarzy na temat “Śmiertelny wypadek na Rembielińskiej

 • 26 marca 2016 o godz. 12:36

  Tam chyba jest zielone z obu stron i skrecajac z rembielinska w bartnicza (w lewo) powinno sie stanac na "srodku" skrzyzowania-jesli jedzie cos z naprzeciwka

 • 26 marca 2016 o godz. 12:40

  Leszek Bytniewski no tak, trzeba przepuścić tych z naprzeciwka. Zrozumiałem, że z prawej strony od Kondratowicza patrząc jak zaczynała manewr. A tu chodzi, jak kończyła z prawej strony. Przykro bardzo, kondolencje dla rodziny :(

 • 26 marca 2016 o godz. 12:32

  Z Rembelińską "elka" skręcała w Bazyliańską, więc musiała mieć zielone bo wykonywała manewr dużego łuku, nie skręcała w prawo na strzałce koło kościoła. Czyli to wina lawety dobrze rozumiem?

 • 26 marca 2016 o godz. 14:13

  Niech sprawdza, czy to nie jest ten idiota co laweta po trawniku wyprzedza.

 • 26 marca 2016 o godz. 22:37

  WINA SM BRODNO!!

 • 27 marca 2016 o godz. 21:27

  @ Jan
  możesz uzasadnić? pytam z czystej ciekawości, i czekam na reakcję SM Bródno – pozew o zniesławienie by mnie nie dziwił. Dla jasności jestem zwykłym mieszkańcem Bródna.

 • 28 marca 2016 o godz. 18:23

  Czy ktoś pomyślał o wycięciu krzaków rosnących na łuku przed skrzyżowaniem jadąc od strony Kondratowicza. Stanowczo ograniczają widoczność skręcającym w lewo z ul. Bazyliańskiej. Zieleń jest O.K. ,ale nie w takich miejscach. Można podać wiele takich usytuowań zieleni na bródnowskich skrzyżowaniach !!!!

 • 28 marca 2016 o godz. 20:37

  Nie wiedziałem, że SM Bródno zarządza drogami powiatowymi? Zanim się człowiek skompromituje niewiedzą powinien przynajmniej zaciągnąć porady u wujka Google.

 • 29 marca 2016 o godz. 08:18

  zniesławienie? Przeczytałem te posty i jestem zażenowany. Według mnie nie chodziło o wypadek, lecz to co się dzieje ogólnie w naszej dzielnicy. Rządzący TGK napełniają kabzy $$$ , bo wiedzą, że jeszcze chwila i wylecą. Stąd budowanie osiedli co 50 metrów itd.

 • 29 marca 2016 o godz. 10:44

  w czym problem? Paweł pracownik sm bródno? pozdrawiamy

 • 29 marca 2016 o godz. 15:17

  czy ktoś wie na jakim świetle przejechała laweta oraz z jaką prędkością bo 50 to mi nie wygląda ?

 • 29 marca 2016 o godz. 19:14

  Goka zginal moj dobry znajomy doswidczny intruktor ojciec i maz wedlug moich ustwlen winny byl kierowca lawety poniewaz to sa hieny ktorzy szukaja szybkigo zysku wiem ze swojego osobistego doswiadczenia

 • 30 marca 2016 o godz. 08:10

  do Anonim: uważasz, ze kierowca lawety zrobil to specjalnie? Kolego ogarnij się

 • 30 marca 2016 o godz. 19:49

  4 dni i kolejny wypadek. Tam są wypadki co kilka dni przez zieloną strzałkę na Kondratowicza aby skręcić w lewo w Rembielińską. Jadący z naprzeciwka myślą że już jest czerwone i skręcają w lewo na annopol a z naprzeciwka zza samochodów na strzałce wylatują jak z armaty jadący prosto i walą w tych skręcających na annopol.

 • 31 marca 2016 o godz. 08:04

  Do alle po pierwsze Goka to nie rodzaj meski i nie jestem kolega, ktory musi sie ogarnac jak malujesz publicznie . Trzeba znac temat , przepisy i rodzaje aby sie wypowiadac .

 • 1 kwietnia 2016 o godz. 08:38

  jakie goka? o czym ty mówisz? odstaw ten mefedron

 • 1 kwietnia 2016 o godz. 17:44

  Sprawa jest prosta.Światła ze strzałką dla skręcających z Kondratowicza w Rembielińską i światła ze strzałką dla skręcających z Bazyliańskiej w stronę Annopolu . Tylko przykre ,że człowiek stracił życie , bo ktoś wcześniej nie POMYŚLAŁ O BEZPIECZEŃSTWIE na tym skrzyżowaniu.

 • 8 kwietnia 2016 o godz. 00:15

  instruktor prowadzi pojazd z miejsca pasażera. jest do tego przyuczony i wyposażony w odpowiednie instrumenty. ten pewnie, jak wielu innych, jechał rozwalony na swoim siedzeniu i rozmawiał przez telefon. taki przykry finał braku zaangażowania w pracę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.