Szybki internet na Targówku? Zgłaszajcie, gdzie jest potrzebny

24
Share

Powstała strona, na której można sprawdzić, gdzie w dzielnicy jest internet szerokopasmowy. Można też wpisywać, gdzie jest potrzebny. Nasz czytelnik proponuje zmasowaną akcję! 

 

Kilka dni temu Urzędu Komunikacji Elektronicznej udostępnił przydatną stronę internetową. Po zaznaczeniu tam konkretnego adresu, dowiadujemy się czy jest tam dostępny internet szerokopasmowy i od jakich operatorów. To przydatne, jeśli ktoś planuje wynająć lub kupić gdzieś mieszkanie, albo po prostu zmienić dostawcę usługi.

Na Targówku czy Bródnie raczej nie ma z tym problemu. Operatorzy kablówek prześcigają się w ofertach i internet, choć różnie działa, to z zasady raczej jest szybki.

Za to dramat z łączami jest na Zaciszu. Tam budowa szybkiej sieci nie jest tak opłacalna, dlatego mieszkańcy skazani są na download maks. rzędu 10 mb/s.

I tu ciekawy pomysł ma nasz czytelnik Krzysztof. Nowa strona UKE daje też możliwość zgłaszania zapotrzebowania na internet szerokopasmowy. Wystarczy wypełnić krótki formularz z adresem.

– Zgromadzone w ten sposób informacje posłużą do publikacji map z potrzebami Polaków w zakresie usług telekomunikacyjnych, a docelowo mogłyby stać się bodźcem dla operatorów do uwzględniania oczekiwań Polaków w planach inwestycyjnych – podał urząd w komunikacie.

Krzysztof proponuje więc masowe zgłoszenia z Zacisza:

– Zwracam się z prośbą o opublikowanie krótkiej informacji skierowanej głównie do mieszkańców Zacisza. Problem polega na tym, że internet w tej części dzielnicy jest mocno archaiczny – maksymalny transfer sięga 7 mb/s. Na stronie Urzędu Komunikacji Elektronicznej można od niedawna zgłaszać „popyt” na szybsze łącza. Mam cichą nadzieję, że po opublikowaniu artykułu coś się zmieni, a mieszkańcy otrzymają szybsze łącza ;)

A zatem ulice można wpisywać tutaj: uke.gov.pl/wyszukiwarka.

Zdjęcie na górze zrobiiliśmy na Zaciszu / fot. targowek.info

 

24
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx