Wkrótce będzie frezowanie Gorzykowskiej (i Rembielińskiej)

4
Share

ZDM uzupełnia swoje plany remontowe ulic w Warszawie, a więc i na Targówku.

 

O zbliżającym się frezowaniu ul. Rembielińskiej (od Kondratowicza do Trasy Toruńskiej) informowaliśmy na targowek.info już kilka tygodni temu, przy okazji rozpoczęcia prac przytogowawczych na tej ulicy – m.in. wymiany krawężników. Sama wymiana asfaltu jest wstępnie planowana na któryś z weekendów kwietnia.

Dziś dodatkowo ZDM poinformował o planowanym w 2016 roku frezowaniu ulicy Gorzykowskiej, pomiędzy Myszkowską a Radzymińską.

To bardzo dobra informacja – właśnie po Gorzykowskiej pojedzie większość autobusów ZTM po zamknięciu ul. Trockiej podczas zbliżającej się budowy metra. Tymczasem dziś asfalt na ulicy pokryty jest dziurami i łatami, na których trzęsą się pasażerowie komunikacji miejskiej.

 

Pas rowerowy na Gorzykowskiej / fot. Miejski Pełnomocnik Rowerowy

Pas rowerowy na Gorzykowskiej / fot. Miejski Pełnomocnik Rowerowy

 

Kiedy zacznie się frezowanie Gorzykowskiej ZDM na razie nie podaje – jednak nowa nawierzchnia musi być wymieniona przez rozpoczęciem budowy metra, więc powinno to nastąpić raczej w ciągu paru najbliższych tygodni.

Z inwestycji poza-asfaltowych urzędnicy planują w tym roku modernizację także nawierzchnię chodników na ul. Bartniczej, Kondratowicza i Łabiszyńskiej. A na Rembielińskiej, oprócz nowej nawierzchni pojawią się też nowe latarnie.

 

Planowane remonty ulic ZDM w Warszawie w 2016 roku. Numerki 5 i 6 – to w naszej dzielnicy

 

zdjęcie na górze: prace remontowe na ul. Rembielińskiej /fot. ZDM

4
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx