Bazarek wstrzymuje budowę metra! | targowek.info

Bazarek przy ulicy Trockiej wstrzymuje budowę metra!

Stało się: przez nierozwiązany problem z bazarkiem przy ulicy Trockiej wykonawca metra odmówił przejęcia terenu pod budowę!

 

Ta kompromitacja urzędu dzielnicy wisiała w powietrzu już od dawna. Urzędnicy z Targówka tak długo kombinowali przy przenosinach bazarku z ulicy Trockiej, aż wykombinowali: nie udało im się nic.

Umowa na budowę odcinka II linii metra na Targówek została podpisana równo miesiąc temu, 11 marca, i zgodnie z nią samorząd miał właśnie miesiąc na przekazanie terenu na budowę.

Teren przy ul. Ossowiskiego został już przekazany i nawet ogrodzony, więc najpóźniej dzisiaj przedstawiciele firmy Astaldi powinni przejąć rejon na budowę stacji metra przy ulicy Trockiej. Pod bazarek przyjechali budowlańcy, przyjechał burmistrz Sławomir Antonik, ale… do przejęcia nie doszło.

Co się stało? Po prostu w miejscu planowanej budowy wciąż działa bazar, który uniemożliwa zajęcie i zabezpieczenie rejonu przyszłej inwestycji… W rezultacie Astaldi odmówiło przejęcia tego terenu.

Jako wykonawca nie możemy przejmować terenu, na którym funkcjonuje działalność na mocy umowy, której nie jesteśmy stroną – mówi targowek.info Mateusz Witczyński, rzecznik firmy Astaldi.

Co więcej, na umówione spotkanie pod bazarkiem nie przyszli przedstawiciele RSM „Praga” – kawałek terenu przyszłej budowy należy do nich, a sam bazarek ma być ostatecznie przeniesiony na ich inny teren, kilkaset metrów dalej, też przy Trockiej.

Efekt: mamy pierwsze opóźnienie w budowie II linii metra na Targówku.

Kolejna próba przekazania terenu nastąpi prawdopodobnie dopiero 30 kwietnia – gdyż choć wiele sklepów z bazarku już jest zamkniętych, te które zostały, zamierzają pracować aż do końca miesiąca.

Tymczasem właśnie wtedy, na początku długiego majowego weekendu, budowa miała się już zacząć na dobre…

Kiedy Astaldi wreszcie przejmie teren pod bazarkiem?

To już pytanie do kupców. Jesteśmy gotowi do przejęcia terenu jak tylko kupcy go opuszczą. My czekamy tylko na informację, że możemy zaczynać. Zależy nam na tym, by było to jak najwcześniej – zapewnia targowek.info Mateusz Witczyński.

Czy na tym samym zależy też burmistrzowi i kupcom? Po dzisiejszych wydarzeniach mamy wątpliwości.

 

zdjęcie na górze: bazarek na Trockiej/ fot. archiwum targowek.info

PRZECZYTAJ TEŻ:

26 komentarzy na temat “Bazarek przy ulicy Trockiej wstrzymuje budowę metra!

 • 12 kwietnia 2016 o godz. 16:48

  Nie potrafili dogadać się z działkowcami przy PKP Zacisze Wilno, nie potrafią teraz… Antonik i świta są nieefektywni… i tyle.

 • 12 kwietnia 2016 o godz. 16:59

  zaskoczeniem nie było. Ciągle się czyta co zrobić z tym bazarkiem, ale w rezultacie bazarek jest więc i wiadomo jak on stoi to budowy nie ma :-(

 • 12 kwietnia 2016 o godz. 18:24

  Zenada! Wazniejsza sprzedaz marchewki na Trockiej, niz budowa metra, ktora jest nadzieja dla tej dzielnicy, gratulacje!

 • 12 kwietnia 2016 o godz. 18:28

  Porażka. Wychodzi nieudolność urzędnicza. Skoro są tak beznadziejni to czemu jeszcze nie zostali zwolnieni? Kto zarządza tym grajdołem urzędniczym?

 • 12 kwietnia 2016 o godz. 19:26

  Ważniejsza marchewka! Gdzie niby mają miejsce na przeniesienie bazarku? A co z bazarkiem na Kondratowicza? Tyle osób straci prace przez zas*** metro. ;/

 • 12 kwietnia 2016 o godz. 19:33

  To wina bazarku, że mają umowy do końca miesiąca? Nic im władze dzielnicy nie zaproponowały sensownego w zamian a tylko mgliste obietnice. Teraz winnych się szuka tam gdzie ich nie ma. Żenada.

 • 12 kwietnia 2016 o godz. 21:42

  Nie wiedzą co i jak zrobić z bazarkiem, który blokuje budowę arcyważnego dla całej dzielnicy metra, ale eksmisja kupców, czy innych sklepów pod budowę na siłę stawianych bloków to im świetnie idzie….totalna żenua

 • 12 kwietnia 2016 o godz. 23:02

  Miejsce na przenosiny bazarku jest zapewnione. Mowa o wspomnianym terenie przy Trockiej. Pytanie tylko dlaczego idzie tak wolno z tymi przenosinami?

 • 13 kwietnia 2016 o godz. 02:08

  niech zyje marchewka niz metro dobrze wam

 • 13 kwietnia 2016 o godz. 07:24

  Przecież, ile można wszystkim tłumaczyć, że jak na razie teren przy ul. Trockiej nie należy do RSM Praga, akta sprawy od 4 miesięcy leżą u biegłego sądowego, kilku odmówiło zajęcia się tą sprawą.
  Teren od ponad 30 lat leżał odłogiem, a teraz jak jest wart 1200-1400zł/m2, można zarobić budując mieszkania przy stacji metra w blokach 8-10 piętrowych. Wiec chętni do niego są.
  Teren jak na razie należy do Miasta, a burmistrz Targówka( jedna noga, bo druga przewodniczący RN SM Bródno, więc kolega po kądzieli RSM Praga) wszystko robił by ten teren nie był obiektem zainteresowania.
  Gdzie są radni Targówka???? w tej sprawie żadnego nadzwyczajnego spotkania, petycji do Rady Miasta, jakie działania podjęli w imieniu mieszkańców, kupców. Potrafią się kłócić o bzdety na zebraniach a teraz ni widu ni słychu. Może zmienią pieluchy i razem coś zrobią wspólnie dla Targówka?

 • 13 kwietnia 2016 o godz. 07:39

  Kupcy mają formalną zgodę władz samorządowych na prowadzenie handlu do końca kwietnia. Było zapewnienie że prace przygotowawcze do budowy mogą rozpocząć się przy funkcjonującym bazarze. Jak zwykle przy takich sytuacjach w tym przypadku wykonawca metra prowadzi swoją grę aby usprawiedliwić swoje niedostatki organizacyjne. Teren na który ma przeniść sie bazar kupcy dzierżawią od miasta i nie mają wiedzy aby należał on do RSM Praga. Przy dobrej woli wszystkich można było tą speawę załatwić bez zbędnych emocji.To tyle ze strony kupców. Życzymy udanych zakupów do końca kwietnia a od lipca na nowym miejscu.

 • 13 kwietnia 2016 o godz. 08:12

  Tylko dobrze by było , gdyby miasto nie naliczało opłat za teren na którym nadal nic nie jest robione, powinni dać chociaż dwa miesiące karencji w dzierżawie, przecież to nie wina kupców tylko władz dzielnicy.
  Jeśli od lipca będzie bazarek to brawo jestem za tym by był jak najszybciej.

 • 13 kwietnia 2016 o godz. 08:17

  ,hahaha i czego się spodziewaliście? nikt nie mowi żeby bazarku nie było ale bazarowicze wiedzieli ze MAJA SIE WYNIESC i tego nie zrobili. Dalbym im jeszcze tydzień i wjechałbym buldożerem. Trudno. Wiedzieli, mieli czas. Zrobili to z premedytacją.

 • 13 kwietnia 2016 o godz. 08:21

  A CZEMU WY SIE DZIWICIE? JAK PISAŁEM ZE SM BRÓDNO TO SWOISTA MAFIA TO MI GROŻONO, ŻE DO SĄD MNIE KTOŚ PODA. NIE CHODIZ O BIEGANIE Z PISTOLETAMI ITD. TYLKO O TO, ZE JAK TRZEBA WYVBUDOWAC OSIEDLE TO I CMENTARZ BY PRZYNIESLI, ALE JAK CHODIZ O METRO TO WIELKIE PROBLEMY. GDZIE DO CHOLERY JEST BURMISTRZ? WRÓCIL JUZ Z HAWAJÓW?

 • 13 kwietnia 2016 o godz. 06:24

  To jakis absurd kupcy z bazarku rządzą w końcu dzielnicą?tam i tak jest straszna drożyzna i w tygodniu same pustki i zero kupujących!!!!!!!!!!!!!!

 • 13 kwietnia 2016 o godz. 08:40

  Teraz wykonawca ma podpisana umowę, to z byle powodu będzie sobie przedłużał termin wykonania inwestycji. Pewnie będą jeszcze jakieś aneksy do umowy, np. zapłata za dodatkowe – nieprzewidziane w materiałach przetargowych – roboty.

 • 13 kwietnia 2016 o godz. 10:31

  Dziękujemy Burmistrzowi Targówka wraz z jego ekipą ,za Nierozwiazanie problemu Bazarku!!

 • 13 kwietnia 2016 o godz. 10:59

  Jak urzędasy mogli przedłużać umowy do końca kwietnia? Skandal. Drugi skandal, że urzędasy do tej pory sensownie nie rozwiązali problemu z nowym miejscem pod bazar. Pamiętajmy o tym przy następnych wyborach samorządowych. Oby budowa metra zaczęła się jak najszybciej. Żenada.

 • 13 kwietnia 2016 o godz. 12:52

  Proszę Państwa nie obrażajmy się nawzajem, bo wszyscy tutaj lub na Targówku, mieszkamy i jeśli nie wszyscy którzy tutaj piszą to jednak duża cześć korzysta z bazaru na Trockiej tak samo jak z bazaru na Kondratowicza.
  Chyba, że komuś chodzi o to by nas poróżnić i odsunąć od głównego tematu, jakim jest szybkie przeniesienie i uruchomienie Bazaru na Trockiej.
  Kupcy z Trockiej wiedzą i się wyniosą, czyli opuszczą do końca kwietnia teren, będziemy mogli mówić” anie mówiłem, miałem rację itp teksty” ale dopiero po 30 kwietnia.
  A teraz skupmy się na tym by władze dzielnicy zaczęły działać i informować nas co w tym temacie robią.
  Kupcy nie dość, że mają umowę dzierżawy od początku maja z miastem na teren przy Trockiej to jeszcze będą za ten teren płacić chociaż na nim nie ma zabudowy.

 • 13 kwietnia 2016 o godz. 17:16

  Polska solidarność … każdy patrzy żeby jego d… było dobrze nie znając tematu od podszewki. Kupcy mają umowę do końca kwietnia i do tego czasu mają czas by opuścić teren. Fajnie że powstanie metro które ułatwi wszystkim komunikację ale z punktu widzenia kupców nic dziwnego że Ci co zostają bez możliwości dalszej pracy chcą wykorzystać do ostatniej chwili moment w którym mogą coś zarobić. Ci co mają zamiar przenieść się w zaproponowane miejsce zastępcze jeszcze przez kilka miesięcy będą ponosić koszty ( wcale nie małe ) za coś co tak na prawdę będą mieli tylko na papierze. Winę za to całe nieporozumienie ponoszą władze Targówka a nikt inny. Do ostatniej chwili zwlekali by porozumieć się z kupcami a konsekwencje za to ponosi każdy … i mieszkańcy i Ci biedni ludzie co od bardzo długiego czasu mieli robioną przez władze wodę z mózgów. Troszkę zrozumienia dla innych ludzi przyda się każdemu. Zamiast wysnówać jakieś błędne wnioski i oskarżać proponuje nabrać troszkę pokory, zrozumienia innych ludzi a przede wszystkim przed głupia a nawet obraźliwą wypowiedzią nabrać troszkę wiedzy na dany temat.

 • 13 kwietnia 2016 o godz. 17:47

  bazar od samego istnienia był tworem czasowym i każdy kupiec miał taką świadomość. Zatem pokornie powinni opuścić to miejsce a nie blokować rozwój miasta, w którym sami żyją.

 • 13 kwietnia 2016 o godz. 20:20

  Nikt niczego nie blokuje. Mają umowę do końca kwietnia i nie kupili jej na bazarze a dostali od władz miasta.

 • 14 kwietnia 2016 o godz. 07:02

  Dziwni ci handlujący na bazarze. Od początku władze robiły ich w konia i unikały zadeklarowania się z bazarem na polu obok dzisiejszego. Propozycja TYMCZASOWEGO BAZARU na Fantazyjnej to był już całkowity niewypał. Wiadomym było, że mieszkańcy zaprotestują, bo w takich sytuacjach protesty to oczywistość. Zatem, władze i tym razem były pewne protestu i chciały sprawę załatwić ręką mieszkańców Fantazyjnej. Swoje ręce obmywając jak Piłat. Udało się wywołać wojnę. Mieszkańcy Fantazyjnej wywalczyli dla bazaru lokalizację, której kupcy oczekiwali. Zrobili im przysługę. Ale idiotyzmem jest pchanie się na ten nawy bazar. To ma być bazar Tymczasowy. Sytuacja się powtórzy. Czy nie lepiej szukać czegoś stałego?

 • 14 kwietnia 2016 o godz. 16:33

  Ale ten bazar na Fantazyjnej również miał być czasowy tylko że za pieniądze miasta zrobiony, teraz na placu przy Trockiej kupcy sobie sami za własne pieniądze mają postawić pawilony i całą infrastrukturę.
  Masz racje Anonim że Antonik ich w balona zrobił, ale gdzie są i byli radni Targówka nadal nic nie widać i nie słychać ich.
  Natomiast jak już stacja metra powstanie to ma powstać wzdłuż niej pasaż handlowy gdzie kupcy będą mogli się przenieść.
  Oczywiście to jet tylko jak na razie założenia nie wiem czy ktoś widział plany czy w ogóle są plany takiego pasażu?
  Tylko że jakiś czas temu RSM Praga informowała że oni chcą jak już dostaną( za darmo działkę ok 11000m2, w Warszawie wartą ok 1200zł/m2) wybudować na tym placu, centrum kultury/dom kultury, nową siedzibę spółdzielni, oraz padło bo słyszałem hasło pasaż handlowy.
  I tutaj rodzi się pytanie jeśli oni chcą to wybudować za pieniądze spółdzielców, to jaki tutaj zysk ci spółdzielcy będą mieli?
  Jest tylko jedna odpowiedź, która jak do tej pory nie padła a przynajmniej ja jej nie słyszałem, muszą wybudować bloki mieszkaniowe albo obok albo nad tymi budynkami żeby to się zbilansowało.
  A że to jest rejon skrzyżowania i jest wysoka zabudowa to nie będą bloki niskie, tylko z ok 8 do 10 pięter.
  A na tym placu przydałby się park zabaw dla młodzieży i dorosłych bo takiego skate, rolko-parku, siłowni nie ma na Targówku, a teren jest idealny , łatwo dojechać, duże zagęszczenie szkół i młodzieży, mogli by ćwiczyć i trochę się zmęczyć.

 • 17 kwietnia 2016 o godz. 20:40

  pieprzenie o opóźnieniach z winy najemców. przecież od dawna było wiadome ,że umowy mają do końca kwietnia. całemu bałaganowi winny jest burmistrz i cała ta nieudolna ekipa.

 • 18 kwietnia 2016 o godz. 18:25

  Trawnika na Trockiej pod bazar gmina i rsm nie dadzą, bo po budowie stacji metra kopsną go deweloperom pod wieżowiec z garażami 100 m pod ziemią, kasa kasa kasa kasa!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.