Co z przystankiem na Julianowskiej? Będzie, ale…

31
Share

Na miejscu przystanku tramwajowego przy ul. Julianowskiej rosną już drzewa. Chociaż urzędnicy obiecywali jego odbudowę na wiosnę 2016 roku.

 

Pamiętacie tamtą jesienną aferę? Podczas wielkiego remontu linii tramwajowej na Bródnie, okazało się, że jednym z pomysłów na przyspieszenie tramwaju jest likwidacja przystanku na skrzyżowaniu Rembielińskiej i Julianowskiej, obok bazarku i kilku przychodni.

Okoliczni mieszkańcy zaprotestowali gwałtownie. Pisaliśmy o tym na targowek.info: przystanek był nie tylko ułatwieniem dla starszych ludzi, którzy po zakupach czy wizycie u lekarza mogli wygodnie podjechać do domu – lecz także zwiększał bezpieczeństwo na ulicy. Wcześniej tramwaj musiał na przystanku zatrzymać się, zaś bez niego pędził ze sporą prędkością, ryzykując zderzenie z przejeżdżającymi przez skrzyżowanie samochodami. A czasem się z nimi zderzając.

Protesty mieszkańców były tak głośnie, że mimo potężnej jesiennej ulewy sam burmistrz Targówka Sławomir Antonik wybrał się na miejsce, spotkał z tramwajarzami i oficjalnie obiecał, że: przystanek przy Julianowskiej zostanie odbudowany na wiosnę 2016 roku – a do czasu utworzenia stałego peronu będzie działał tymczasowy przystanek w tej samej lokalizacji.

Tak było w listopadzie. A teraz mamy już wiosnę 2016. Przystanek tymczasowy przy Julianowskiej nigdy nie powstał, nie ma śladów przygotowań do budowy stałego, zaś na miejscu zlikwidowanego starego przystanku kilka dni temu służby posadziły drzewa…

 

fot. targowek.info

Do jesieni w tym miejscu był przystanek tramwajowy. Teraz na jego miejscu rosną młode drzewa… /fot. targowek.info

 

Sprawdziliśmy, co się dzieje. I dowiedzieliśmy się.

Wprawdzie rzecznik urzędu Targówka zapewnił nas, że dzielnica jest w stałym kontakcie z Tramwajami Warszawskimi, ale sprawy obietnicy burmistrza nie wyjaśnił – odsyłając nas właśnie do tramwajarzy.

Natomiast Michał Powałka, rzecznik prasowy TW, twierdzi, że przystanek przy Julianowskiej wróci. Lecz (…jak to zwykle w Warszawie – przyp. red.) wszystko się sporo opóźni.

Jesteśmy w trakcie wykonywania dokumentacji projektowej na przeniesienie istniejącego przystanku Julianowska 01. Wykonanie dokumentacji przewidujemy do końca lipca 2016 roku – zapewnia targowek.info przedstawiciel Tramwajów Warszawskich.

Nowy przystanek będzie znajdował przy skrzyżowaniu Julianowska/Rembielińska, ale po jego drugiej stronie, czyli jadąc od strony pętli Annopol tuż za skrzyżowaniem. A co z przystankiem tymczasowym, który miał przecież powstać jeszcze jesienią?

Jesteśmy w trakcie zlecania wykonania tymczasowego peronu przystankowego. Planujemy uruchomienie tymczasowego peronu do połowy maja – informuje pan Michał Powałka.

Rzecznik nie podaje terminu powrotu przystanku, jednak jeśli do daty wykonania dokumentacji doliczyć czas na przygotowanie budowy i same prace, to na powrót przystanku przy ul. Julianowskiej możemy liczyć najwcześniej na początku jesieni – blisko rok od jego „zniknięcia”.

Na pocieszenie zostaną nam drzewa. Od początku wiosny tramwajarze wreszcie porządkują bałagan pozostały po remoncie i przy torach (nie tylko na Rembielińskiej, ale też wzdłuż Odrowąża) sieją trawę oraz sadzą młode drzewka. Ładnie to wygląda.

 

Ruszyły (nareszcie!) wielkie wiosenne porządki wzdłuż torów tramwajowych.Tramwajarze sadzą nawet drzewa :-O

Opublikowany przez Targówek Info na 24 marca 2016

 

31
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx