Dlaczego w centrum Targówka jest tak brudno?

18
Share

– Dlaczego tutaj jest tak brudno – zapytała pięciolatka naszego czytelnika. Nie wiedział co odpowiedzieć. My też nie wiemy. Może burmistrz zna odpowiedź? 

 

To jedna z tych rzeczy, którą mijamy codziennie, może dlatego się do niej przyzwyczajamy. Nasz czytelnik Dariusz patrzy jednak na okolice ul. św. Wincentego z inne perspektywy. I widzi więcej.

Tuż przy Cmentarzu Żydowskim do Wincentego dochodzi ul. Rogowska. Wzdłuż samej Wincentego  biegnie nawet odnowiony przez ZDM chodnik i słynne, nowe słupki. Ale dalej? Dlaczego ulica nie jest asfaltowa? Dlaczego po deszczu wygląda jak biebrzańskie bagno? Dlaczego kawałek dalej straszą ruiny i strach tu chodzić po nocy?

Przeczytajcie list naszego czytelnika:

Ostatnio dużo mówi się o rewitalizacji prawobrzeżnej Warszawy, w tym również dzielnicy Targówek. Pozwalam sobie załączyć kilka zdjęć z okolic starego Cmentarza Żydowskiego na Targówku, z okolic skrzyżowania ul. Rogowskiej i Św. Wincentego.

Moim zdaniem teren ten wymaga chociaż zgrubnego uporządkowania, coraz więcej wycieczek, w tym autokarowych, przyjeżdża zwiedzać stary Cmentarz Żydowski, często właśnie parkując z tej strony.

Kiedyś mówiło się, że będzie to uporządkowane, po przebudowie ulicy św. Wincentego, póki co po ubiegłorocznym remoncie, przebudowa ta wydaje się być odłożona na dłuższy czas, tym bardziej, że coraz częściej odchodzi się od budowy szerokich arterii komunikacyjnych w miastach.

Jakby nie patrzeć na ten teren jest to wizytówka dzielnicy, tuż na jej brzegach, cała Warszawa jeździ na Cmentarz Bródnowski i tak uporządkowany teren nie świadczy dobrze o gospodarzach dzielnicy.

Parę dni temu, będąc u mnie, 5-letnia dziewczynka po spojrzeniu przez okno zapytała – „Dlaczego tutaj jest tak brudno?” – no i co, zawstydziłem się i nie potrafiłem jej rozsądnie odpowiedzieć.

Dariusz

A co Wy odpowiedzielibyście pięciolatce na takie pytanie?

Na zdjęciu skrzyżowanie Rogowskiej ze św. Wincentego widziane z okna naszego czytelnika

18
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx