Dziś poznamy losy ul. Kondratowicza

33
Share

Zwężą czy nie zwężą? To główne pytanie dotyczące przyszłości ul. Kondratowicza. Dziś dowiemy się, jak ulica może wyglądać po ukończeniu metra. 

 

Warsztaty architektoniczno-urbanistyczne dotyczące zagospodarowania ul. Kondratowicza ciągną się już od kilku miesięcy. Ale dziś (12 kwietnia) o godz. 17 w urzędzie przy Kondratowicza poznamy ich wyniki.

Na razie wiemy że w związku z rozbudową II linii metra, ulica Kondratowicza zostanie gruntownie przebudowana, a według założeń ratusza odcinek pomiędzy planowanymi stacjami „Kondratowicza” i „Bródno” stanie się wizytówką i centrum Bródna.

Podczas wtorkowego spotkania w sali konferencyjnej Urzędu Dzielnicy Targówek każdy z pięciu zespołów projektowych biorących udział w warsztatach zaprezentuje wyniki swoich prac, poświęconych zagospodarowaniu i funkcjonowaniu ul. Kondratowicza oraz jej otoczenia. Wreszcie poznamy proponowane rozwiązania dotyczące komunikacji, zabudowy, kształtowania przestrzeni oraz zieleni.

I będziemy mogli zabrać głos.

Wyniki prac warsztatowych zostaną opublikowane i przekazane Prezydent Hannie Gronkiewicz-Waltz. Mają być rekomendacją dla modernizacji ulicy Kondratowicza po wybudowaniu II linii metra na Bródnie, czyli gdzieś w 2024 roku.

Zdjęcie ul. Kondratowicza autorstwa dronstudio.eu ze zgodą dla targowek.info

33
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx