Gimnazjum 141 będzie miało nowe boisko. Ale jakie?

12
Share

Jeden z wariantów przewiduje brak boiska do piłki nożnej… Za to przy sąsiednim przedszkolu przycumuje statek.

 

Za kilka dni na ulicy Trockiej zacznie się budowa metra, już trwa budowa tymczasowej pętli autobusowej i nowego miejsca dla bazarku – ale to jeszcze nie wszystkie inwestycje przy tej ulicy.

Niedługo w miejscu zalanego pół trawiastego, pół asfaltowego boisko-parkingo-placu manewrowego obok Gimnazjum nr 141 na Trockiej 4 zostanie zbudowany kompleks nowoczesnych boisk sportowych z prawdziwego zdarzenia.

W budżecie dzielnicy na 2016 rok zarezerwowano na to boisko aż 4,5 miliona złotych. Miejsce jest, pieniądze są – ale co dokładnie zostanie zbudowane? Nad tym właśnie będą dziś zastanawiać się radni z komisji infrastruktury oraz edukacji Targówka.

Warianty są trzy.

Wspólna dla wszystkich wariantów jest bieżnia okólna (200+100 metrów) z czterema torami dla biegaczy, boiska do siatkówki, koszykówki i piłki ręcznej, kort tenisowy ze ścianką treningową, skocznia do skoków w dal, kulomiotnie.

Jest też możliwa budowa ścianki wspinaczkowej i/lub toru rolkarskiego. W dwóch rozważanych opcjach jest też boisko do piłki nożnej – ale choć wydawałoby się, że to najważniejszy obiekt ze wszystkich, radni będą dziś się też zastanawiać nad opcją bez niego. Ten najdziwniejszy wariant pokazaliśmy wam na projekcie na górze strony, choć mamy nadzieję, że jednak on nie przejdzie…

Podjętą dziś na komisji decyzję (obrady o godz. 16:30 na Kondratowicza 20, wstęp wolny) potem jeszcze będzie musiała zatwierdzić rada całego Targówka. Oddania do użytku nowego boiska możemy się spodziewać najwcześniej we wrześniu 2017 roku. Wtedy tęcza nad nim będzie jeszcze ładniejsza :)

A to wciąż nie koniec zmian na Trockiej! Jeszcze w tym roku bezpośrednio sasiadujące z gimnazjum Przedszkole nr 106 otrzyma nowy i nowoczesny plac zabaw. Będzie kosztował 350 tys. zł i znajdzie się na nim m.in. dwupoziomowa platforma do wspinaczek ze zjeżdżalnią i wielki statek, taki sam jak ten, który od niedawna stoi na Tagówku Fabrycznym.

Trwa już przetarg na wykonawcę tej inwestycji – nowy plac zabaw, wciśnięty między przesunięty bazarek a gimnazjalne boisko, powinien być gotowy do końca wakacji 2016.

 

12
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx