Kawałek ulicy Handlowej zmienia nazwę

7
Share

Zmiana jest kosmetyczna, ale oddaje historyczny charakter naszej dzielnicy. Zagubiony fragment ul. Handlowej taką właśnie dostanie dziś oficjalną nazwę: ulica Fragment.

 

Chodzi o krótki odcinek ulicy między Święciańską, a Radzymińską. Mało kto w ogóle wie, że tu też jest Handlowa. Na tym odcinku nie ma żadnych adresów, ale formalnie to ta sama ulica.

 

ulica_fragment

Rysunki: materiały Rady Warszawy

 

Taki przebieg Handlowej to pamiątka po historycznym Targówku sprzed budowy bloków, gdy wszystkie ulice ciągnęły się równolegle od Stojanowskiej do Radzymińskiej. Siatkę ulic zmieniono podczas budowy osiedla w latach 70-tych. Tradycyjne ulice poprzerywano, a resztki ich nazw zostały rozrzucone w różnych miejscach. Oprócz Handlowej dotyczy to na przykład ul. Piotra Skargi.

 

tgk1940ca

Decyzję o likwidacji nazwy krótkiego odcinka Handlowej podjęto już w… 1977 roku. Ale nie wprowadzono jej w życie i formalnie krótki odcinek nadal tak się nazwa. Błąd zostanie naprawiony dzisiaj. Rada Warszawy zagłosuję na sesji nad zmianą nazwy krótkiego odcinka, który teraz będzie się nazywał: ul. Fragment.

Zmiana będzie kosztowała tyle, co montaż nowych tablic z nazwą ulicy – 350 zł.

Nazwę zaciągnięto z Banku Nazw czekających na nadanie w Warszawie. Zgodzicie się, że wyjątkowo tu pasuje?

 

7
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx