Komunikacyjny bałagan na Targówku | targowek.info

Komunikacyjny bałagan na Targówku

Budowlańcy dostosowali ulicę Gorzykowską do objazdów wokół budowy metra. Tyle, że objazdów nie będzie jeszcze przez co najmniej dwa tygodnie… Efekt? Rano pasażerowie czekali na niekursujące autobusy, po osiedlu krążyły autobusy zastępcze, a zdezorientowani kierowcy łamali przepisy.

 

O tym, że Gorzykowska przeszła weekendowe frezowanie i dziś ma piękną równą nawierzchnię – na pewno wiecie. O tym, że „przy okazji” zlikwidowano (zbudowane raptem 1,5 roku temu) rondo Balcerka – też już wiecie. I o tym, że zamiast pasów rowerowych (wymalowanych raptem rok temu) teraz jest buspas – wiecie też.

Ale to jeszcze nie wszystkie zmiany! Bez żadnej wcześniejszej zapowiedzi z ulicy Gorzykowskiej zniknął też skręt w lewo – w ulicę Myszkowską i tzw. „obwodnicę Targówka”.

 

fot. targowek.info
Przez ostatnie półtora roku byłu tu rondo, a „od zawsze” był skręt w lewo – dziś rano na Gorzykowskiej nieoczekiwane wielkie zmiany /fot. targowek.info

 

Ta zmiana to duże zaskoczenie. Nie spodziewali się jej mieszkańcy – ci zmotoryzowani, mimo zakazu, dziś rano masowo skręcali na przebudowanym skrzyżowaniu w lewo, a ci poruszający się komunikacją miejską, bezskutecznie czekali na przystankach na autobusy, które nie przyjeżdżały, bo nie mogły skręcić w lewo i pojechać po swojej trasie.

Wygląda na to, że zmiany nie spodziewali się nawet urzędnicy, którzy dopiero dziś rano awaryjnie uruchamiali zastępczą linię autobusową Z62, gdyż nieoczekiwana likwidacja skrętu w lewo odcięła drogę aż 6 liniom autobusowym!

W zasadzie nowa organizacja ruchu jest słuszna – dostosowano ją do tymczasowego układu komunikacyjnego dzielnicy, który będzie obowiązywał przez 3 lata podczas zamknięcia ulic Trockiej i Ossowskiego na czas budowy metra. Tyle, że to zamknięcie nastąpi najwcześniej za dwa tygodnie – a drogowcy nieoczekiwanie „odpalili” objazdy już dziś…

Poranny chaos został opanowany dopiero po godz. 9, już po porannym szczycie. Dzięki powieszeniu tabliczki pod znakiem zakazu skrętu tabliczki „Nie dotyczy ZTM” autobusy na Gorzykowskiej znów skręcają w lewo w Myszkowską (przez wszystkie linie ciągłe…). Ale przedsmak tego, jak będzie wyglądała jazda po Targówku podczas budowy metra, już mamy.

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

14 komentarzy na temat “Komunikacyjny bałagan na Targówku

 • 18 kwietnia 2016 o godz. 10:32

  Śmiech na sali z tym byłym rondem – ktoś przytulił do kieszeni bardzo duże pieniądze. I to wszystko z naszych podatków ! Złodzieje !

 • 18 kwietnia 2016 o godz. 10:39

  Debile…

 • 18 kwietnia 2016 o godz. 10:46

  To Rondo było jeszcze chyba na gwarancji.

 • 18 kwietnia 2016 o godz. 11:32

  Autobusy skrecaja w lewo ?

 • 18 kwietnia 2016 o godz. 11:52

  a wystarczyło znaki i malowanie przeprowadzić za dwa tygodnie

 • 18 kwietnia 2016 o godz. 12:08

  Rondo Balcerka na zawsze w naszej pamięci [*]

 • 18 kwietnia 2016 o godz. 13:58

  Oj tam oj tam nie ma co tak stękać – trzeba przecierpieć w imię większego dobra które nazywa się M E T R O :)

 • 18 kwietnia 2016 o godz. 15:26

  Ktoś powinien odpowiedzieć za ten bałagan i pomysłodawce ronda Balcerka powinno obciążyć się kosztami. nie ma innej kary…

 • 18 kwietnia 2016 o godz. 15:46

  Na cześć Ronda Balcerka HIP HIP HURRA HURRA HURRA !!!

 • 18 kwietnia 2016 o godz. 17:36

  Ronda wcale nie zliwkidowali tylko przenoszą je kawałek dalej na skrzyżowanie Ossowskiego i Witebską ;) chodniki z trzech stron już rozebrane. Wysepki/azyle zniknęły.

 • 18 kwietnia 2016 o godz. 17:53

  Te rondo przy Witebskiej to jako pętla autobusowa.

 • 18 kwietnia 2016 o godz. 18:34

  I przegubowy da radę na czymś takim?

 • 18 kwietnia 2016 o godz. 19:54

  To jednak pieniądze, które poszły na rondo nie zostaną zmarnowane, bo będzie ono przeniesione na Witebską. A już niektórzy chcieli psy wieszać na urzędnikach.

 • 25 kwietnia 2016 o godz. 14:36

  Tia ……. Oczywiście przeniesione za darmo ! A jakże. Bo zrywanie asfaltu, położenie nowego nic kuwa nie kosztuje. Super tęgie głowy nad tym myślały.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.