Metro na Targówku – zamknięte ulice, objazdy, trasy autobusów

69
Share

Już wiemy, jak to będzie wyglądać! Zmiany będą potężne, znikają 3 linie autobusowe, pojawia się jedna. A okolice Trockiej stracą bezpośrednią łączność z Ossowskiego.

 

Zarząd Transportu Miejskiego poinformował o utrudnieniach czekających nas na Targówku podczas budowy II linii metra. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami inwestycja przerwie ruch w dwóch ważnych miejscach: na ul. Trockiej przy Pratulińskiej, oraz na Ossowskiego przy Pratulińskiej. Pratulińska będzie także zamknięta na odcinku pomiędzy Trocką i Handlową.

 

JAK POJADĄ AUTOBUSY NA TARGÓWKU

Nowo zbudowane rondo na ul. Ossowskiego przy Witebskiej będzie punktem startowym dla dwóch linii autobusowych: 160 i 517 – które pojadą po czynnym odcinku „obwodnicy” Targówka (Handlową do Gorzykowskiej) i potem stałymi trasami do centrum Warszawy. O rondo zahaczy też linia 156, która w drodze z Młocin i Bródna na dworzec Wschodni tutaj zawróci i dalej pojedzie „obwodnicą” do  Radzymińskiej.

Drugie nowe rondo, właściwie zawrotka na Trockiej (od strony Radzimińskiej) będzie z kolei pętlą dla linii 199 (do Ząbek i Rembertowa), 212 (przez Gorzykowską i Handlową do św. Wincentego i ronda Żaba) oraz dla nowej linii zastępczej: 262, która zastąpi likwidowane E-3 i pojedzie (codziennie) z Trockiej do Radzymińskiej a dalej do Dworca Wileńskiego.

Na zapełnionej dziś po brzegi pętli Trocka pozostaną tylko dwie linie autobusowe: 162 oraz nocna linia N12, które pojadą Borzymowską do św. Wincentego, ale zaraz zawrócą przy Kołowej na „obwodnicę” Targówka i przez Gorzykowską przebiją się do Radzymińskiej, gdzie dalej pojadą starymi trasami.

Oprócz E-3 ZTM zamierza na czas budowy metra zlikwidować jeszcze dwie linie: 356, łączącą Targówek z Bródnem, oraz podmiejską 740, łączącą dzielnicę z Markami. Pozostałe autobusy w dzielnicy (na szczęście…) pozostają bez zmian.

 

MAPKI I SCHEMATY OBJAZDÓW NA TARGÓWKU

 

objazdy-II-linia-metra-targowek

ZOBACZ TEŻ: Korketa objazdów wokół metra – od 20 maja 2016 r. 212 i N02 zmienią trasy 

 

Uwaga, ZTM minimalnie skorygował termin tych zmian: zamknięcie ulic i zmiany tras zaplanowano na noc z niedzieli na poniedziałek z 1 na 2 maja 2016 r. I od tej nocy tak będzie przez kolejne trzy lata. Jednak nie miejscie złudzeń – po otwarciu metra autobusy nie wrócą na stare trasy, tylko zmiany i cięcia linii będą jeszcze większe. Nic już nie będzie na Targówku tak jak dawniej :)

Jak obejść pieszo teren budowy metra na Targówku, pokazuje poniższa mapka:

 

jak-obejsc-pieszo-budowe-metra-targowek

 

Szczegółowe mapy objazdów i nowych przystanków autobusów na Targówku na czas budowy metra:

 

Budowany „nasz” odcinek II linii metra to:

• długość: 3,2 km
• trzy stacje: Szwedzka (na Pradze), Targówek, Trocka (to nazwy robocze, jeszcze mogą się zmienić)
• koszt budowy: 1,067 mld zł
• wykonawca: Astaldi S.p.A
• planowany początek kursowania: rok 2019
• przewidywana częstotliwość kursowania: co 2–3 min.
• przewidywany czas przejazdu ze stacji Trocka do stacji Świętokrzyska: ok. 14 min.

wszystkie grafiki: ZTM, zdjęcie na górze: autobus zastępczy na ul. Ossowskiego / fot. targowek.info

 

69
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx