Metro zaskoczyło administrację: nagła likwidacja parkingu

98
Share

W piątek pod budowę metra ma być zajęty spory kawałek parkingu przy Zamiejskiej. Parkujący tu mieszkańcy są wściekli, bo nikt z nimi tego nie ustalał. To kolejny przykład, jak fatalnie przygotowana jest ta inwestycja od strony władz naszej dzielnicy. 

 

Plotka krąży po osiedlu od kilku dni. Od wtorku na bramie parkingu nr 2 przy ulicy Zamiejskiej na Targówku Mieszkaniowym wisi informacja z administracji Osiedla Generalska. Otóż w następny piątek (29.04) wykonawca metra ma zlikwidować ogrodzenie i zająć pod plac budowy 60 miejsc parkingowych położonych najbliżej bazarku. Co z parkującymi tu samochodami?

Zastępczy parking na 150 samochodów (ale zapewne niestrzeżony) ma powstać na tyłach bloków Zamiejska 13-15, czyli na pustej działce między Zamiejską, Trocką i przedszkolem. Czyli obok nowego bazarku. Nowy parking ma zrekompensować wszystkie miejsca zlikwidowane pod budowę metra wzdłuż bazarku, a także te z parkingu strzeżonego.

Mieszkańcom to rozwiązanie się nie podoba. A najbardziej są wściekli, że dowiadują się o tym teraz. W ostatniej chwili, choć przecież budowa metra planowana jest od kilku lat…

– Duża większość osób parkujących od zawsze ma tam swoje miejsca i ani administracja, ani metro czy miasto nie zapewniły właśnie tym osobom gwarancji swojego miejsca. Ani na tymczasowym parkingu, ani na piętrowym, który przyszłości ma się tu pojawić. Osoby te parkują tu od przeszło 30 lat i takie potraktowanie będzie wiązało się ze strasznym skandalem – napisał do nas Dariusz, który pierwszy powiadomił nas o sprawie.

Najbardziej wściekli są mieszkańcy bloku przy Zamiejskiej 17. Martwią się nie tylko o miejsca parkingowe, ale też o dojazd do ich bloku w czasie budowy, który zostanie praktycznie odcięty. Zarzucają również, że nikt z nimi nie konsultował nowej lokalizacji bazarku.

Mieszkańcy wybierają się na spotkanie w tej sprawie, które odbędzie się dziś (czwartek 21.04) w szkole przy Trockiej 4.  Ma być na nim prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Praga.

 

Ogłoszenie mieszkańców Zamiejskiej 17 / fot. Dariusz

Ogłoszenie mieszkańców Zamiejskiej 17

 

Zamieszanie z parkingiem dobitnie pokazuje, jak nieudolnie dzielnica przygotowała się na budowę metra. Najpierw awantura o lokalizację bazarku – choć o potrzebie znalezienia nowego miejsca informowaliśmy na targowek.info pięć lat temu, nikt nie zajął się tym odpowiednio wcześnie. W efekcie kupcy wciąż nie mają się gdzie przenieść, co już opóźnia budowę metra.  

Teraz sprawa z parkingiem. Przypomnijmy, że władze dzielnicy mamią obietnicą zbudowania w tym miejscu wielopoziomowego parkingu, w którego parterze znajdzie się docelowe miejsce dla kupców. Dlaczego nie można go było zbudować wcześniej, żeby kupcy przenieśli się od razu tam? Dlaczego dopiero teraz okazuje się, że trzeba go zlikwidować? Na jakich zasadach dostępne będą tam miejsca? Z jakiego budżetu będzie zbudowany i ile będzie kosztował? Na te wszystkie pytania nie znamy odpowiedzi. I pewnie władze dzielnicy oraz spółdzielni też nie…

 

Zdjęcie na górze strony: Parking przy Zamiejskiej przeznaczony do częściowej likwidacji / fot. targowek.info

98
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx