Nowa szkoła z przedszkolem naprawdę powstanie? | targowek.info

Nowa szkoła z przedszkolem naprawdę powstanie?!

Większość obietnic wyborczych na Targówku pozostaje tylko na papierze. Ale ta ma szanse być zrealizowana: ratusz ogłosił konkurs na projekt szkoły podstawowej i przedszkola na polu PGR. 

 

Na zdjęciu z sierpnia Hanna Gronkiewicz-Waltz ogłasza, że na Targówku powstanie szkoła / fot. urząd miasta
Na zdjęciu z sierpnia Hanna Gronkiewicz-Waltz ogłasza, że na Targówku powstanie szkoła / fot. urząd miasta

W sierpniowy dzień zeszłego roku Hanna Gronkiewicz-Waltz ni z tego ni z owego urządziła konferencję prasową i ogłosiła, że znalazła w budżecie 366 mln zł na budowę kilkunastu nowych szkół. To było oczywiste przedwyborcze ożywienie, ale pozostaje się cieszyć, jeśli obietnica zostanie zrealizowana.

A właśnie postawiono ważny krok w kierunku realizacji. Jedna ze szkół ma powstać na polu PGR przy ul. Gilarskiej na Targówku. Tutaj, bo wokół wyrastają nowe osiedla, a okoliczne szkoły są już teraz przepełnione.

Ratusz ogłosił konkurs na koncepcję architektoniczno-konstrukcyjno-budowlaną inwestycji. W wytycznych do konkursu czytamy, co dokładnie ma powstać na polu. Będzie to budynek szkolno-przedszkolny z osobnymi wejściami do szkoły podstawowej i przedszkola. Ma pomieścić 800 dzieci. Będzie część sportowa i gastronomiczna. Powstanie boisko i plac zabaw dla przedszkola i świetlicy dla różnych grup wiekowych.

Obiekt nie może kosztować więcej niż 40 mln zł. Ale ratusz ma na niego 24 mln, więc jeśli będzie droższy, to projekt powinien dzielić inwestycje na etapy.

Kiedy inwestycja powstanie? Nie podano dokładnego terminu. Ale jedno jest pewne: będzie to pierwsza szkoła wybudowana na Targówku od przynajmniej 30 lat.

Działkę pod szkołę zaznaczyliśmy na zielono. Na pozostałych częściach pola PGR będą bloki o gabarytach Zielonego Zacisza / fot. ANR
Działkę, na której powstanie szkoła, zaznaczyliśmy na zielono. Na pozostałych częściach pola PGR powstaną bloki / fot. ANR

PRZECZYTAJ TEŻ:

10 komentarzy na temat “Nowa szkoła z przedszkolem naprawdę powstanie?!

 • 25 kwietnia 2016 o godz. 10:29

  Mieszkam na Targówku od urodzenia. Żeby zapisac moje dzieci do przedszkola przeżywałam piekło. Codziennie latanie, papiery, coś nie tak, podpisy, PITY i inne i potem stres i czekanie na wyniki. Po prostu walka o przetrwanie. 5-10 dzieci na jedno miejsce. Przecież to masakra :/ Przyjezdza słoik, bierze rozwód i ma mieć pierwszeństwo? Na jakiej podstawie? Kto mi to wyjasni?
  Pani w sekretariacie mówi, że Oświata nie pozwoliła stworzyć klas dla 4 latków. Bo co?

 • 25 kwietnia 2016 o godz. 10:38

  30 lat bez nowej szkoły?!! Boże chroń mieszkańców.

 • 25 kwietnia 2016 o godz. 10:50

  Ja Wam wszystko obiecam co tylko będziecie chcieli. Tylko proszę dajcie jeszcze jedną dwie kadencję. Potem znowu Wam coś naobiecuję. I tak minie 20 lat.

 • 25 kwietnia 2016 o godz. 22:06

  A co z nowym skwerkiem?

 • 26 kwietnia 2016 o godz. 09:44

  CZYLI GETTA CIAGLE DALSZY :) POWODZENIA TYM CO BEDA JECHAC JEDNYM PASEM ŚW. WINCENTEGO. NIE TYLKO AUTEM ALE I AUTOBUSEM :) POWODZENIA

 • 26 kwietnia 2016 o godz. 16:11

  ja nie wiem jak oni sobie wyobrażają św. Wincentego, przecież korek będzie się zaczynał na TT i kończył na Gdańskim…

 • 28 kwietnia 2016 o godz. 12:45

  do mmm
  Chodnika Ci przeciez nie zamkna. Bedziesz mogl isc gdzie chcesz. Kierunek zalezy od Ciebie. Faktycznie nic sie nie zmieni. Jezeli jakies problemy z chodzeniem masz Ty lub ktos w rodzinie to nalezaloby pomyslec o elektrycznym rowerze lub wozku. Nie sa to duze pieniadze w porownaniu z kilkudziesiecioletnim rupieciem zwanym szumnie samochodem.

 • 28 kwietnia 2016 o godz. 14:52

  Cieszę się, że powstają nowe placówki na Bródnie, Zacziszu i Targówku Mieszkaniowym, ale szkoda, że urzędnicy nie pamiętają już o Elsnerowie. Może to za dalego od ratusza? W chwili obecnej nie ma tam nawet jednego przedszkola/szkoły!

 • 9 maja 2016 o godz. 13:43

  Bo metro powinno iść pod Wincentego w kierunku Białołeki. Metro na Zaciszu i na Bazylianskiej to pomyłka wladz i samorządowców. Na Wincentego powinien byc buspas + po 1 pasie w kadą stronę. Słoiki z Marek i Białoleki niech jada Radzymińską!

 • 5 września 2016 o godz. 12:06

  A co z nowymi żłobkami. Przedszkola, szkoły OK. A żłobki?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.