Nowa szkoła z przedszkolem naprawdę powstanie?!

10
Share

Większość obietnic wyborczych na Targówku pozostaje tylko na papierze. Ale ta ma szanse być zrealizowana: ratusz ogłosił konkurs na projekt szkoły podstawowej i przedszkola na polu PGR. 

 

Na zdjęciu z sierpnia Hanna Gronkiewicz-Waltz ogłasza, że na Targówku powstanie szkoła / fot. urząd miasta

Na zdjęciu z sierpnia Hanna Gronkiewicz-Waltz ogłasza, że na Targówku powstanie szkoła / fot. urząd miasta

W sierpniowy dzień zeszłego roku Hanna Gronkiewicz-Waltz ni z tego ni z owego urządziła konferencję prasową i ogłosiła, że znalazła w budżecie 366 mln zł na budowę kilkunastu nowych szkół. To było oczywiste przedwyborcze ożywienie, ale pozostaje się cieszyć, jeśli obietnica zostanie zrealizowana.

A właśnie postawiono ważny krok w kierunku realizacji. Jedna ze szkół ma powstać na polu PGR przy ul. Gilarskiej na Targówku. Tutaj, bo wokół wyrastają nowe osiedla, a okoliczne szkoły są już teraz przepełnione.

Ratusz ogłosił konkurs na koncepcję architektoniczno-konstrukcyjno-budowlaną inwestycji. W wytycznych do konkursu czytamy, co dokładnie ma powstać na polu. Będzie to budynek szkolno-przedszkolny z osobnymi wejściami do szkoły podstawowej i przedszkola. Ma pomieścić 800 dzieci. Będzie część sportowa i gastronomiczna. Powstanie boisko i plac zabaw dla przedszkola i świetlicy dla różnych grup wiekowych.

Obiekt nie może kosztować więcej niż 40 mln zł. Ale ratusz ma na niego 24 mln, więc jeśli będzie droższy, to projekt powinien dzielić inwestycje na etapy.

Kiedy inwestycja powstanie? Nie podano dokładnego terminu. Ale jedno jest pewne: będzie to pierwsza szkoła wybudowana na Targówku od przynajmniej 30 lat.

Działkę pod szkołę zaznaczyliśmy na zielono. Na pozostałych częściach pola PGR będą bloki o gabarytach Zielonego Zacisza / fot. ANR

Działkę, na której powstanie szkoła, zaznaczyliśmy na zielono. Na pozostałych częściach pola PGR powstaną bloki / fot. ANR

10
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx